Ще имам бебе -нуждая се от съвет

  • 3 884
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Здравейте мили мама и изключително много благодаря на всички за съветите и помощта.бях доста заета и не съм отговаряла или писала тук и се извинявам за това .
Ситуацията стана доста заплетена.отидох на лекар всичко с бебчето и с мен е на ред но въпреки болничният шефа ми ме уволни -оказа се че по закон имал право защото бях на договор с изпитателен срок.та сега трябва да мисля как да се осигурявам та да взимам майчински... някой можели да помогне със съвет ,подхвърлиха ми че мога да се регистрирам на свободна професия и да се осигурявам са-някой да знае нещо по този въпрос?благодаря предварително

# 16
  • Мнения: 2 850
Първо - радвам се, че с бебето всичко е ок.
Съжалявам, че си останала без работа. За въпроса ти попитай тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=780841.0

# 17
  • Мнения: 436
Радваме се, че всичко с бебчо е добре, това е най-важното за което трябва да мислиш сега, не се притеснявай за това че си останала без работа, трябва да си максимално спокойна от тук нататък, шок е да останеш без приходи а с бебе на път, но все пак "след всяка буря изгрява слънце"   bouquet
а иначе попитай за съвет в темичките за правна консултация
успех   bouquet

# 18
  • Мнения: 26
благодаря Ви мили мами вече всичко е наред , наех си счетоводител за да не се занимавам и натоварвам с тези неща .вече всичко е в нейни ръце.
хубав ден на всички   love001 

# 19
  • Мнения: 436
Страхотна новина, поздравления   bouquet

# 20
  • Мнения: 26
здравейте мили мами , искам да задам един въпрос за една моя приятелка .бременна е ане сее осигурявала от 8 години.какви са и  възможностите да се осигурява и да вземе майчински?

# 21
  • Мнения: 4
Честито Simple Smile Първо отиди при личния и искай направление за гинеколог който ще ти следи бременността. Започни да пиеш фолиева киселина.
Кажи на шефа си, така или иначе скоро ще разбере. Ако се притесняваш, че може да останеш без работа след новината искай от гинеколога бележка която удостоверява бременността и я представи на шефа си, тогава няма прави да те изгони, но трябва да проучиш точно как стои въпроса, не съм сигурна. На твое място бих си взела болничен, щом работата ти е тежка. Аз излязох в болничен почти веднага щом разбрах, че съм бременна и така до края. Но и за това трябва да говориш с гинеколога си.

Ако си болничен до края на бременността това отразява ли се на размера на самото майчинство?!

# 22
  • Мнения: 4 706
Аз бях болнични поради друга причина от 5-ия месец до краят на бременността и не съм забелязала да ми се е отразило на майчинството, ако е било с 20лв то няма и как да забележа де.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 238
Към авторката, пий фолиева киселина.
За да взимаш майчинство, трябва да имаш поне 12м стаж и преди издаването на болничния за раждане да се водиш на трудов договор.

Болничните се отразяват на базата в/у която се смята майчинството. Т.е. ако се излиза в болничен, пада майчинството, освен може би, ако ви осигуряват на минималната заплата.

Общи условия

Активация на акаунт