Лазерна корекция на астигматизъм 3,75? Моля за мнения!

  • 13 804
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте, съпругът ми е с голям астигматизъм на едното око и е решил да се оперира. Аз чета мнения за и против лазерните корекции, но не намирам мнения за корекция на такъв голям астигматизъм. На прегледа във Вижън са му установили тънка роговица и са му казали, че поради тази причина ще му приложат метода с повърхностна интервенция, а не с дълбокото проникване (не са му казали кой точно метод), като било нужно после да извършват интервенция за заздравяване на роговицата. Много се притеснявам, моля за мнения по темата!!!  Praynig

# 1
  • Мнения: 44
Само да допълня - роговицата била 485 дебелина и затова се налагало заздравяването й с колаген по време на операцията - ако съм казала нещо неправилно, моля да ме извините, темата ми е непозната   bouquet

# 2
  • Мнения: 104
Chereshova.torta мога да споделя с теб това, което аз знам и съм чувала. Не разбирам какво точно имаш предвид със заздравяването на роговицата с колаген, но най-вероятно става дума за заболяването кератоконус и метода Cross linking. Моя братовчедка си направи корекция и от нея знам, че в България предлагат едновременно лечение за лекуване на диоптрите и заздравяването, а в чужбина са и предложили първо Cross linking и след възстановяването да се направи лазерното лечение. Идете на няколко места преди да вземете решение според мен и искайте да кажат какво предстои след лечението. Успех и дано скоро да забравите за този проблем.

# 3
  • Мнения: 74
Здравей!
Правилно са ти казали, че вероятно предлагат едновременна корекция на диоптър и cross-linking. И аз знам, че се прави и заедно.
Според мен повърхностната аблация (Lasek) е така или иначе за предпочитане пред Lasik, така че нека това не ви тревожи. Моята роговица е към 400 микрона и поради това също бях с Lasek. Имайте само предвид, че болката след това продължава три дена, а зрението се възстановява (до голяма степен) чак след месец два - бъдете подготвени за такова нещо.
Аз следващата седмица ще правя ре-корекция - ще се опитат да оправят астигматизма и другите аберации, които се появиха след първата операция.
Стискам ви палци!

Мили, кажи, моля те, какво става при теб! След като най-сетне те диагностицираха, какво предлагат да се направи, за да се оправи проблема? И къде?

# 4
  • Мнения: 44
Здравейте, благодаря ви много за насоките и за личните впечатления! Съпругът ми няма кератоконус, но лекарите са му предложили заздравяване на роговицата едновременно с премахване на астигматизъм заради тънката роговица, която има. Хекси, от това, което четох, си мислех, че усложнения при Ласек възникват по-рядко (вчера като пуснах темата и се зарових като щраус), а виждам, че при теб за съжаление се е случило така  Hug , дали има как той като пациент да изиска някакви мерки да се вземат, за да не възникват усложнения? Извинете, ако засягам болезнени теми, но не напразно народът казва "не питай старило, а патило".   bouquet П.С. Какво е "аберации" - неравности ли значи? От клиниката обяснили, че защитната леща, която щели да поставят след операцията, била в течно състояние и се втърдява посредством осветяване - Хекси,при теб така ли я поставяха? Благодаря пак!

# 5
  • Мнения: 74
Тортичке, малко ме изненадва предложението за cross-linking при такава дебелина на роговицата. Доколкото съм запозната, не се налага. Във всеки случай (тъй като не съм лекар), бих се консултирала на друго място. Както ти казах, моята роговица (в момента) е по-тънка. Бих могла да погледна следващата седмица колко е била преди първата операция (резултатите са в клиниката, а не в мен). Но ще мине поне месец преди да мога да пиша  Simple Smile
Колкото до усложненията при Lasek - вероятно съм се изразила неправилно. Лично аз за себе си разделям два вида "проблеми" след процедурата. Първият вид - това са здравословни проблеми (възпаления, отлепяне на капаче, прорастване на епителна тъкан под капачето, стапяне на роговицата и т.н.). Вторият тип проблеми са по-скоро въпрос на състояние на окото, а не болест. Тук включвам остатъчен диоптър (при недостатъчна аблация), пре-корекция (при прекалена аблация), астигматизъм и други аберации (например при разместена аблация). Тези проблеми са неприятни, но не са свързани със здравето.
Та според това, което аз много четох, основно здравословните пролеми са свързани с Lasik - аз затова и не бих се решила на Lasik, ако имах избор. В моя случай проблемите са от втория тип. Аблацията е извършена малко по-нагоре от центъра на зеницата ми (все едно гледаш не през центъра на лещите на очилата, а през долния им край). От това следва малък остатъчен диоптър (не ми пречи) и "неправилен астигматизъм" - грубо казано, в долната част на зеницата ми светлината влиза през неаблирана зона (необработена), а в горната - през аблирана. Така се получава, че светлината, навлизаща в окото ми, се пречупва различно - отгоре по един начин, отдолу - по друг. Това пречи при четене надалече (все едно тексът има опашка под себе си), при шофиране, в работата ми също. Неприятно е, но не е болест. Нищо не ме боли, нямам възпаления, нямам сухота, окото ми е здраво. Това лошо зрение не може да се компенсира нито с очила, нито с лещи, а има вероятност да ми помогне втората операция - както добре
си казала, да "заглади неравностите".
Стискам ви палци, каквото и да решите. И мисля, че за всички ще е много полезно, ако ни държите в течение. аз самата пиша заради това - знам как аз търсих информация и бях благодарна на всеки писал.
Успех!

# 6
  • Мнения: 44
Хекси, благодаря ти много за подробния отговор! Ще пиша задължително как са нещата преди и пост-оперативно, ако се реши съпружието на тази стъпка.   bouquet 

# 7
  • Мнения: 44
Здравейте, ако някой следи темата, ние отложихме интервенцията за есента, тъй като постоперативния период бил неподходящ за море, силна светлина и други летни занимания, пък и след всичко прочетено май ни достраша. Хубаво лято на всички и много здраве (очно, цялостно и душевно) от мен!  Peace 

# 8
  • Мнения: 68
Искам да попитам дали някой знае тази корекция или поне част от прегледите дали се поемат от здравната каса?
че попадам на едни цени от 1200 лв. на око...поне това са цените на две очни клиники, предполагам, че на всякъде ще е така, но не знам а се интересувам как стои с държавна клиника/ болница...и изобщо има ли такъв вариант?

# 9
  • Мнения: 4
Искам да попитам дали някой знае тази корекция или поне част от прегледите дали се поемат от здравната каса?
че попадам на едни цени от 1200 лв. на око...поне това са цените на две очни клиники, предполагам, че на всякъде ще е така, но не знам а се интересувам как стои с държавна клиника/ болница...и изобщо има ли такъв вариант?
Лазерните корекции за съжаление не се поемат от касата без значение от болницата или клиниката.  Аз доста търсех и накрая се оперирах в чужбина цената ми излезна 1500 лв за двете очи, ето тук може да погледнеш http://www.avrupagozbg.com/  Всичко мина без проблем, изключително съм доволна.

# 10
  • Мнения: 68
Благодаря, още сега ще разгледам сайта Simple Smile

# 11
  • Мнения: 104
При такова сериозно лечение, най-важното нещо не трябва да е цената, а качеството според мен. Гледайте всички възможни варианти и изберете най-сигурното място хора!

Общи условия

Активация на акаунт