Минерална вода?

  • 3 190
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Пускам нова тема, защото не можах да намеря инфо, ако някъде има моля да ме препратите. Аз спортувам по-активно от около месец и гледам да приемам поне по 2 литра вода на ден. И във водата е проблема -  знам че чешмяната не е за предпочитане и пия минерална, но вече просто се насилвам... сменях няколко вида и всички са толкова минерализирани, че не мога да изпия повече от 1 литър. Позачетох се за минералните води и разбрах, че всъщност и те си имат своите минуси. Моля дайте съвет коя вода няма толкова натрапчив минерален вкус и може да се пие ежедневно и по много.. Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Филтрираната вода от чешмата.

# 2
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
    Явно не обичаш да пиеш много вода просто  Mr. Green Аз пия Г Mr. Greenорна баня по много - харесва ми и я редувам в изворна или чешмяна Simple Smile Нямам никакъв проблем  Peace

# 3
  • Мнения: 0
Не, че не обичам, в началото нямах проблем, обаче след 2 седмици активно пиене... сега като пийна глътка и все едно усещам минералите... ужасни са ми на вкус тези води.

# 4
  • Мнения: 35 961
пий трапезна, не минерална, пише  на етикета каква е водата

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 016
И аз пия трапезна, минерална не обичам.

# 6
  • Мнения: 0
Да знам, че трапезната е по-добра от минералната за ежедневна употреба, но до сега не съм случвала на хубава... повечето се като от някое блато   Sad  Днес една колежка ми каза за нов вид трапезна, която според нея била много вкусна. Ще я пробвам и ще видим...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 060
Какво значи "много вкусна" трапезна вода?

# 8
  • Мнения: 2
Не е ли така, че минерална вода е по-здравословна? Винаги ми се струваше, че трапезната е изчистена от почти всичките полезни елементи...
Дали им чак толкова голяма разлика на вкус? Shocked

# 9
  • Мнения: 648
Не е ли така, че минерална вода е по-здравословна? Винаги ми се струваше, че трапезната е изчистена от почти всичките полезни елементи...
Дали им чак толкова голяма разлика на вкус? Shocked

Минералната вода не е за всекидневна консумация, особено силно минерализираните и с високо РН са си направо вредни, ако се пие една и съща в продължение на години. Трябва да се редува или с филтрирана чешмяна вода, или с трапезна.

За мен изворната на Девин (колко е изворна е отделен въпрос Simple Smile ) е най-хубава на вкус. Точно в момента правя сравнение с трапезна вода Бачково - определено има голяма разлика във вкуса.

# 10
  • Мнения: 2
И точно за това става въпрос, че изворна е все едно да пиеш от чешмата, само по-скъпа Wink

А ако става въпрос за вкус, на мен най-много ми допадна Михалково и Хисар.

# 11
  • Мнения: 0
За мен най-добрата е на девин Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1
Аз съм много доволна от басейните в Добринище.

Общи условия

Активация на акаунт