Мами в Италия 2

  • 20 751
  • 256
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Момичета, преместваме се тука. )) Laughing

Добре дошли! Ето ни и нас! Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.

Очакваме да включим и още жени живеещи в  Италия и посещаващи нашата темичка, пълна с много добро настроение, дух на взаимопомощ и приятелство!



МАМИ В ИТАЛИЯ[/b]




Или иначе казано:

piccolina - Valsolda (Lombardia)
mamma italiana - vicino a Bergamo (Lombardia)
mcdirock - Lissone (Lombardia)
Bimba24 - Desenzano del Garda (Lombardia)
Zai4enze - Trieste (Friuli Venezia Giulia)
lenilaf - Forli' (Emilia Romagna)
Bella13 - Livorno (Toscana)
Medea - Arezzo (Toscana)
Само Вески - vicino a Roma (Lazio)
gato - ? Roma (Lazio)
dessita - Napoli (Campania)
Giorgia - Monza (Lombardia)
antoegabi - Imbersago (Lombardia)
piccola - Trieste (Friuli Venezia Giulia)
gogo04 - vicino a Trento (Trentino Alto Adige)
vanesa79 - Santa Marinella (Lazio)



Цитат
Благодаря! Peace

Последна редакция: нд, 02 апр 2006, 12:29 от lenilaf

# 1
  • Мнения: 6 167
Girogia,  е тва не ми е ясно, като е чакала 5 месеца за апунтаменто с какво пермессо е стояла в страната?


Аз вече имам апунтаменто за 29 март. Дадоха ми един документ, последван от няколко страници обяснения какво да си нося на 29 март. Това нещо има ли сила на пермессо и ако да, имам ли право на кодиче фискале, банкова сметка, работа? Ако не - аз скоро ще бъда нелегална, защото следващия месец изтича туристическото пермессо и късмет , че има само 2 дена разлика до апунтаментото!
че те могат да ми насрочат апунтаменто след 6 месеца. това не зависи от мен.

След това, колкото трябва да се чака за пермессо, ще се чака. Нямаме избор.  #2gunfire

Аз може да се повтарям, но пак не разбрах... newsm78....
След апунтаментото ( като ми вземат отпечатъци..)))  и като ми дадат бележка ( или каквото там дават),  аз ще имам ли право на работа, и тн? ще мога ли своборно да влизам и излизам от Италия.

ето тези въпроси имам чуството,че не са ясни нито на тия от куестурата, нито на тези в общината.

а моето положение  се усложнява, защото работя извън Италия и пътувам примерно за 1 седмица , което рискува да не мога пак да вляза.


почвам да се ядосвам с тия. #2gunfire #2gunfire #2gunfire


оплаках се.. !

# 2
  • Мнения: 4 390
Лени, молА тЪ, не ме наричай така.  Praynig
Споменавай ме само като Дивиана, стократно по-приятно би ми било. Wink Laughing

# 3
  • Мнения: 6 167
Лени, молА тЪ, не ме наричай така.  Praynig
Споменавай ме само като Дивиана, стократно по-приятно би ми било. Wink Laughing


 newsm51 newsm51 newsm51

# 4
  • Мнения: 2 379
Здравей, Лени Simple Smile
Май не мога да ти дам много полезна информация, но ето какъв е моят опит:
Аз като дойда в Италия, винаги си вадя пермесо ди соджорно пер туризмо от куестурата в Комо. По закон рябва да отида да си насроча апунтаменто до 8 работни дни, след като съм влязла в страната. Чeсто ми дават апунтаменто за след месец и повече, но междувременно ми дават едно листче, на което е написана датата на апунтаментото и е подписано и подпечатано с печат а куестурата! Сега внимание - това листче може да е различно, изобщо каквото им е попаднало под ръка Simple Smile Един път ми подписват и подпечатват списъка с документите, които трябва да нося (този списък не е никакъв документ и там дори НЕ фигурира името ми!), друг път ми издават листче, на което пише името ми, номера на паспорта и че имам апунтаменто. Но в крайна сметка, върши работа каквото и да е листче с дата и печат от куестурата!
Сега, какво можеш да правиш с такова листче? - за кодиче фискале и за медицинска помощ не знам, но със сигурност ти казвам, че можеш спокойно да ходиш до Швейцaрия и и до страните от ЕС и да се връщаш (вече за ходене до България не знам). Аз 3 пъти в седмицата ходя с междуградския автобус до Лугано (Швейцaрия) - нали ходя на фитнес Laughing - и като минаваме границата, най-често дори не ни спират. Ако ни проверяват, давам си българския паспорт и въпросното листче и казвам: "Questo e' il documento che mi e' stato rilasciato dalla questura mentre sono in attesa del vero permesso" и баста. Най-много да ме попитат къде отивам във Швейцaрия и какво има в тая огромна чанта, която нося (чифт кецове Mr. Green ). Нокога не съм имала проблем, винаги листчето е вършело работа!

# 5
  • Мнения: 2 379
За срещата ...
Много ми е мъчно, че в крайна сметка Деси не може Sad
Наполи е много далече (от моя гледна точка), кой знае кога пак ще ни се отвори възможност ...
Иначе с другите пак може да се срещнем, но вече няма нужда да ходим до Верона. Може да се видим някъде по-близо до Милано. По-добре, нали? Mcdirock и Mamma italiana със сигурност ще се съгласят с мен Simple Smile
Лени, ако те изчакаме да се върнеш от България, ще дойдеш ли до Милано да ни видиш? Hug
А мамите от Тоскана?
Ами това е... Давайте нови предложения!

# 6
  • Мнения: 6 167
Лени, ако те изчакаме да се върнеш от България, ще дойдеш ли до Милано да ни видиш? Hug
!

не съм сигурна мила, защото зависи от датите и дали работя в тези дни ( аз работя от къщи) .. милано е на 3 часа. мога да хвана ранен влак и после следобяд да се прибера.
може ли без преспиване, т.е идвам ,виждаме се и се връщам? ( така е и най-евтино),   така ходихме до консулството и беше приемливо т.е не каталясахме до безсъзнание. Дугото е с колата да дойда , ама там къде се паркира и тн.. може да е тежко движението.. най-добре с влака.

така, че принципно казвам Да но от тук нататък има въпроси )))
нека и другите мами да кажат, аз съм без бебе, тоест за мен е най-лесно да хвана влака.

А за пермессото - писна ми да ти кажа, засега си карам с пермессото за туризъм. въпроса , е че имах нужда от гинеколог ( добре че отивам в БГ да се прегледам) , имам някъв безумен цикъл , който продължава вече даже не броя колко дни. Та съм се поизплашила, но останаха 3 дни - ще ида в БГ. а после ще отида за това временното.  и така, просто реших да не се тревожа. в крайна сметка вече сме се оженили и каквото и да става е в-с на време.


  bouquet

Последна редакция: пт, 17 фев 2006, 12:32 от lenilaf

# 7
  • Мнения: 6 167
А Флоренция как ви се струва??? Ех, къв град! Можем да се чакаме на Давид под... да.  Joy

Флоренция как ви звучи?

# 8
  • Мнения: 6 167
Пак се сетих нещо да те питам Пиколина)

Ти мила, с това пермессо ди туризмо до БГ и обратно ходила ли си?
т.е като влизаш пак в Италия не та ли питат и разпитват на летището. Показваш ли го???
Щото тва е важно. Принципно е незаконно като излизаш да си задържиш пермессото за туризъм. Трябва да ти го приберат. Щото като излезеш и после влезеш трябва да искаш нов туризъм)) ( абе тия са егати чуковете). мдааааа
объркана работа.

# 9
  • Мнения: 5 475
Girogia,  е тва не ми е ясно, като е чакала 5 месеца за апунтаменто с какво пермессо е стояла в страната?

   Не съм чакала 5 месеца,може би не съм се изразила правилно в постинга ми.Моето soggiorno беше готово седмица след сватбата,а принципно живеех тук,2 години с  permesso per affari,бях командирована.Но моя случай е различен.
  Споделих,това което ми разказа едно момиче от Тревизо,което се е оженило на 17 септември 2005 и има appuntamento за март.Нямам представа как е възможно това,защото е в противоречие с итал.закон,но в щом става думи за документи и бюрокрация,Италия няма равна на себе си.
  Според мен важното е да стоиш тук,докато не си уредиш документите.
 

# 10
  • Мнения: 6 167
Girogia,  е тва не ми е ясно, като е чакала 5 месеца за апунтаменто с какво пермессо е стояла в страната?

   Не съм чакала 5 месеца,може би не съм се изразила правилно в постинга ми.Моето soggiorno беше готово седмица след сватбата,а принципно живеех тук,2 години с  permesso per affari,бях командирована.Но моя случай е различен.
  Споделих,това което ми разказа едно момиче от Тревизо,което се е оженило на 17 септември 2005 и има appuntamento за март.Нямам представа как е възможно това,защото е в противоречие с итал.закон,но в щом става думи за документи и бюрокрация,Италия няма равна на себе си.
  Според мен важното е да стоиш тук,докато не си уредиш документите.
 

Да, може би си права. И аз мисля, че да стоя тук е най- безопасно, но пък пътувам доста по работа извън Италия. Но, както казах - да става каквото ще! Егати и бюрокрацията.
  bouquet

# 11
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лени,про4етох какво си написала за въпросното апунтаменто,но неЩо не успявам да схвана  newsm78
Зна4и ти ходи в Куестурата или Комисариатото ди дзона и взе списъка с необходимите документи и после какво ? Говори ли с някой от фунционарите там ? Какво то4но ти казаха ?
Принципно при мен ( 2002 г. ) неЩата протекоха така. Оженихме се на 05/10 ( събота ) и в понеделника на 07/10 отидохме в Комисариатото и си подадох документите. Бях взела списъка с необходимите бумаги предварително и си бях приготвила вси4ко,прибавих само акта за граждански брак и с папката под миШница и мъжа под ръка си подадох документите за пермесо пер мотиви фамилиари. Имах от преди това пермесо пер мотиви ди студио,все оЩе валидно,което ми го взеха и ми дадоха една разписка с името ми и датата, на която трябва да си взема готовото пермесо и край. С тази разписка заминахме на сватбено пътеШествие и никъде по границите не съм имала проблеми ( носех си за всеки слу4ай и едно копие от акта за граждански брак). Моето пермесо стана за 10 дни от датата на подаване на документите.
За влизането и излизането от Италия принципно не ти е нужно пермесо ( откакто няма визи ) така,4е ти можеШ спокойно да си пътуваШ където си искаШ ( съветвам те все пак да си носиШ копие на акта за гр.брак ) и никой не може коп4е да ти каже.
Та аз не можах да разбера това въпросно апунтаменто за какво е: за подаване на документите или за какво ?  Thinking
Не се от4айвай и не се ядосвай,тук бЮрокрацията съЩо е страШна и само търпение му е майката.  Hug  bouquet

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
За срещата ...
Много ми е мъчно, че в крайна сметка Деси не може Sad
Наполи е много далече (от моя гледна точка), кой знае кога пак ще ни се отвори възможност ...
Иначе с другите пак може да се срещнем, но вече няма нужда да ходим до Верона. Може да се видим някъде по-близо до Милано. По-добре, нали? Mcdirock и Mamma italiana със сигурност ще се съгласят с мен Simple Smile
Лени, ако те изчакаме да се върнеш от България, ще дойдеш ли до Милано да ни видиш? Hug
А мамите от Тоскана?
Ами това е... Давайте нови предложения!

МакДирок гласува ЗА Wink Peace Hug

# 13
  • Мнения: 1 545
Здравейте в новата темичка и от мен!
Пиколина, на мен ми е още по-мъчно, че няма да мога да присъствам на срещата, дето уж аз я организирах  Cry Ама Наполи не е чак толкова далече, има сума ти компании, които предлагат полети на ниски цени /само че гледах, че часовете на полетите са удобни ако се лети Милано-Наполи-Милано, а не обратното/, та при желание от ваша страна.... Можете да си направите един уикенд в Наполи. /имам на разположение 3 разтегателни дивана и 3 единични легла  Wink /
Мама италиана, казвай кога да мятам пицата!
Лени, не се тюхкай за апунтаментото и пермесото, просто това е италианската бюрокрация. А ти като пътуваш, си носи акта за брак, с него никой няма да те спре пак да влезеш в Италия.

# 14
  • Мнения: 6 167
Лени,про4етох какво си написала за въпросното апунтаменто,но неЩо не успявам да схвана  newsm78
Зна4и ти ходи в Куестурата или Комисариатото ди дзона и взе списъка с необходимите документи и после какво ? Говори ли с някой от фунционарите там ? Какво то4но ти казаха ?
Принципно при мен ( 2002 г. ) неЩата протекоха така. Оженихме се на 05/10 ( събота ) и в понеделника на 07/10 отидохме в Комисариатото и си подадох документите. Бях взела списъка с необходимите бумаги предварително и си бях приготвила вси4ко,прибавих само акта за граждански брак и с папката под миШница и мъжа под ръка си подадох документите за пермесо пер мотиви фамилиари. Имах от преди това пермесо пер мотиви ди студио,все оЩе валидно,което ми го взеха и ми дадоха една разписка с името ми и датата, на която трябва да си взема готовото пермесо и край. С тази разписка заминахме на сватбено пътеШествие и никъде по границите не съм имала проблеми ( носех си за всеки слу4ай и едно копие от акта за граждански брак). Моето пермесо стана за 10 дни от датата на подаване на документите.
За влизането и излизането от Италия принципно не ти е нужно пермесо ( откакто няма визи ) така,4е ти можеШ спокойно да си пътуваШ където си искаШ ( съветвам те все пак да си носиШ копие на акта за гр.брак ) и никой не може коп4е да ти каже.
Та аз не можах да разбера това въпросно апунтаменто за какво е: за подаване на документите или за какво ?  Thinking
Не се от4айвай и не се ядосвай,тук бЮрокрацията съЩо е страШна и само търпение му е майката.  Hug  bouquet


Макдирок, да така е, апунтаментото е среща да ти приемат документите , да ти вземат отпечатъци от пръсти и да ти стартират процедура за отпускане на пермессо пер мотиви фамилиари. моето е за 29 март.
в периода от сега до ... пермессото не е много ясно на какво имам право, но май... та му.
извинявайте, че само се оплаквам с тия щуротии! !!!!!
няма вече
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт