Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора
Здравейте, мили мами!  newsm51 Предстои ми раждане със секцио. Коя е според вас по-добрата упойка - епидурална, спинална или пълна? newsm78 Ще се радвам ако споделите предимствата и недостатъците на трите вида упойки с мен.  preggo
Цитирай

монтана

аз съм била с пълна и нямам оплаквания,но изборът е твой
Цитирай

в сбъднатите мечти

И аз като ми казаха, че трябва да раждам секцио си мислех, че имам право на избор на упойка, но се оказа че в тази болница се прилага само пълната за такива случаи. И аз нямам оплаквания от нея.
Цитирай

тук-там

Не вярвам да имаш право на избор. Зависи каква анастеза прилагат в съответана болница. Аз бях с епидуралка.
Цитирай
Аэ преживях нормално раждане и секцио.(припоръчвам нормалното)Та за упойките:въэстановяването след епидурална анестезия е по-бърэо,но готова ли си да лежиш и да не энаеш какво става пред теб?Эа втората не сам чувала.На мен ми беше поставена пълна.Нямам оплаквания.
Цитирай

Варна

първите две изброени не са ли един и същ вид?Аз също имам нормално раждане,а второто секцио с пълна-в АГ поставяха само такава за момента,аз лично не се чуствах добре,но са ми правили и друга операция и със сигурност знам,че просто понасям по-трудно пълните упойки.Та ако имаш право и възможност на избор,ако всичко е наред няма по-леко от нормалното раждане!Възстановяването е пъти по-бързо!
Цитирай

Fight club

Аз бях със спинална упойка. Нямам никакви оплаквания, но мога да кажа, че имах прекрасен анестезиолог!   bouquet
Спиналната упойка, ако не е поставена добе, може да доведе до сериозни оплаквания, като дископатия...  Confused
Успех ти желая!!! Hug
Цитирай

Аз не бих ти препоръчала упойката да е пълна. Не заради теб, а заради детето. При пълната упойка най-новите изследвания показват, че по някакъв начин явно въздейства и на бебчо ако не се извади навреме от утробата.
За другите две...разликата в тях е почти незначителна, така че...но и аз мисля, че няма да имаш голям избор. Всяка болница си работи с някаква упойка и нея си поставя. Мисля, че в последно време предпочитат да е спинална или епидурална.
Аз нямам оплаквания от моята упойка, а и анестезиоложката ми се оказа много внимателна и много добра. Желая ти леко и безпроблемно раждане.
Цитирай

Кори Селести

Аз секцио не съм имала, но пък раждах и със спинална и с епидурална.
Разликата е, че при втората се възстановяваш по бавно и въобще не си усещаш тялото от кръста надолу.

Едно голямо изтръпване...

При епидуралната усещаш всичко, освен болката....Smile
На мен тя ми хареса повече, но не знам при секцио дали ще е по-добър вариант.
Цитирай

Пълна - убедиха ме мед.работници
Цитирай

sofia

Аз съм раждала с пълна упойка и съм за нея но ти си преценяваш така реших защото съм голямо шубе
Цитирай

поисках пълна и нокой не се опита да ме раzубеди и не съжалявам  Hug
въzстановяването си е доста бърzо
Цитирай

Бях със спинална и съм много доволна.По мое мнение тя е за предпочитане тъй като излизането от пълна упойка е по-неприятно-не си адекватен в началото и е възможно да ти се гади и дори да повръщаш.А що се отнася до дали спинална или епидурална-зависи от болницата в която си и до практиката там.Ако след приключване на операцията продължат и в реанимация обезболяването с епидуралната,то тогава по-добре да е такава.Но ако ако не продължат подаването и-по-добре спинална,защото ще те държи още между час и два.
« Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 09:17 от chica22 »
Цитирай

Аз също имах възмоността да избирам и си избрах пълна......
Цитирай

Бургас

През 1996 г родих с пълна , тогава не те питаха с каква искаш сега ме питаха и понеже анестизиолога ми препоръча спинална родих със спинална и съм много по- доволна, препоръчвам ти спиналната за твое уточнение 90% от секцио ражданията в София се прилага спинална
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 30 отговора