Професионални серии за коса - тема 65

  • 61 550
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 413
Вие влизате в тема 65 - ДОБРЕ ДОШЛИ !

Вместо запис моля споделете :
1. Вашата успешна комбинация на продукти/или най-неуспешна
 Crazy

Теми и насоки, които сме оценили:

Таблица на водно и неводно-разтворимите силикони
Ако в продуктите, които използвате присъстват неводноразтворими силикони,
трябва периодично да се отмиват със силно измиващо средство, за да не се натрупват.


Терапиите за коса. Има ли такива?
Шампоаните
За блясъка на косата
Ботокс терапията на Лореал за коса

Терапия на Милк Шейк с млечен протеин
Протеинови терапии  за третирана и изгорена коса и заздравяване
Колагеновата терапия на  Шварцкопф




Как да подберем  правилните продукти на Аphogee според състоянието на косата
За видовете протеин и тяхното въздействие върху косата
Необходимостта от протеин в грижите за косата и видове протеин
За дисулфидните мостове и кератиновите вериги

Колагенова терапия на Schwarzkopf BC Bonacure Repair Rescue - продукти
Терапия на Милк Шейк - продукти и стъпки
За Alfaparf Milano Midollo di Bamboo
Къдравата коса
За боите Majiblond
Деминерализиращи терапии
за ползващи твърда (варовита) вода при грижите за косата

За дълбокото подхранване
Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти
Как да изправим косата с четка и сешоар




Често обсъждани продукти за коса в темите:

Kerastase Resistance (протеинова)
Kerastase Nutritive (подхранваща)
Серия Fiberceutic или Ботокс за коса (укрепваща, уплътняваща серия)
Протеин ApHogee
Копринa CHI Silk Infision
Philip Kingsley - Еlasticizer (изглаждаща, омекотяваща маска)
Макадамия (подхранваща, дълбоко възстановяваща)
Мароканойл
Lakme - L2 (хидратиращ, подхранващ)
Milkshake - продукти
Alfaparf Milano - Midollo di Bamboo (протеинова, хидратираща, уплътняваща, еластичност)
Schwarzkopf Bonacure - Колагенова терапия (гъвкавост, еластичност, полиране)



Терапевтичните преси, които ползваме:
http://www.davidpostalmarket.com/index.php?main_page=product_inf … p;products_id=273
http://beautyexpert.bg/grizha-za-kosata/maski/podhranvashta/stud … etlina-ultra-zvuk



Предишни теми:

# 1
  • Мнения: 259
Благодаря за новата тема   bouquet .Напоследък ползвам продуктите от една серия и не правя комбинации,но ми хареса пробвах Бейн сатин 2 с балсама с арган на Наши .
П.С. Много е хубава заглавната снимка  Heart Eyes

# 2
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема!  bouquet

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
РуСа-Мамма мерси за новата темичка   bouquet
Като цяло рядко комбинирам.Предпочитам да използвам продукти от една серия.Комбинирам тогава когато ми свърши по -рано някой продукт от серията. Последна успешна комбинация - натуралния шампоан на ЛП за всеки тип коса и балсама цимент на Керастаз.

# 4
  • Мнения: 3 698
Рапунцел, мнооого си я обичам, а и наистина има здрава коса!Благодаря за темата!
На въпроса - обикновено ползвам шампоан и маска от една серия, не комбинирам различни, но макар и рядко, се случва. Последно си взех някои неща от червената Инфра серия на Чи - коприната, балсам и кератиновия мист. Шампоан не взех и балсамчето успешно комбинирах най-последно с противокосопадния шампоан на ЛП, шампоанът мирише билково и аромата не ми харесва, но бълсамчето на Чи ми допада като ухание и уби неприятното на шампоана. Освен това и хидратира чудесно и комбинацията беше успешна.
Кератиновото спрейче се оказа трудно за мен, опитах го на суха и на влажна коса, без отмиване, в различни количества, но усещах косата по-суха, по съвет на Ванина пробвах с отмиване, като преди него измих с дълбокопочистващият на Вела, после миста, изчаках малко, сложих отгоре балсамът от Инфра серията и след отмиване усещах кератинът, но не като сухота, а като жилавост, та явно само така ще мога да го ползвам.

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 17:04 от setony

# 5
  • Мнения: 154
Най-успешна ми е комбинацията, когато преди каквато и да било серия (протеинова или хидратираща) използвам дълбоко почистващ, остъргващ шампоан. Обичам ефектът на скърцаща коса, както и обемът, който добива в последствие косата, измита с дълбоко почистващ продукт. Друга успешна комбинация ми е да стартирам миенето на косата с бамбуковия шампоан на Алфапарф, защото също ми дава "скърцащ" ефект. Иначе като цяло предпочитам да използвам продукти от една серия.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 155
Благодаря за новата тема  bouquet
Успешна комбинация за лятото ми е ежедневен шампоан на МШ + млечна маска МШ за финиш аргана на Наши. Неуспешни комбиинации съм имала много, но то проблема може и в мен да е бил  Laughing
 В чуденка съм за дълбокопочистващ  Thinking

# 7
  • Мнения: 282
здравейте,

искам да ви помоля за съвет, зная че повечето момичета са много компетентни:)
Косата ми е с доста дебел и остър косъм, третирана, но здрава, сравнително гъста и съм винаги подстригана на степени.
Искам да си купя хубав шампоан за боядисана коса, но имам мазен скалп( не мазен корен) и забелязвам, че повечето професионални такива не правят много пяна и не мога хубаво да си измия косата, повтарям по няколко пъти и явно я пресушавам. Краищата ми стават ужасно сухи, а косата -като на кукла.
Не обичам и много подхранващи шампоани, които правят косата мека. Бихте ли ми препоръчали такъв, който да има добри измиващи свойства и предпазва цвета?

мерси

# 8
  • Мнения: 3 413
Момичета,маската Митик ойл за тънка,изрусена коса подходяща ли е?
Ползвала съм я,но тогава косата ми не харесваше хидратация,днес сложих от нея,но имах съвсем малко и не я усетих,та сложих и Вела Енрич.Имам шампоана от серията,дали да си взема пак маската?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 197
Успешната комбинация ми е Афоджий шампоан с ботокс ампула и запечатка 2-минутния реконсруктор

# 10
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Любимата ми комбинация сега маска Митик Ойл с шампоан Денсифик  Heart Eyes . Неуспешна комбинация от напоследък шампоана на Йожен Перма зеленият + маска Алфапарф за диамент блясък, голямо утежняване.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 626
РуСа-Мамма, може ли да споделиш дали слънцезащитния спрей на Лакме е мазничък? Има ли опасност да се прекали?

А сега да ви разкажа нещо, което много ме впечатли. От няколко месеца усилено ме удряше ток - от принтера в офиса, от вратите /алуминиеви/ от вратата на колата. Ама направо ме боляха пръстите. От както започнах да ползвам Л2 няма ток, няма нищо.
Не съм подозирала че е от косата, в смисъл не ми се е наелектризирала и да хвърчи от статичното електричеството. Отдавах го на някои дрехи, нищо че всеки ден ме хващаше ток, а дрехите бяха различни.

# 12
  • Мнения: 265
РуСа-Мамма, благодаря   bouquet!

Някой случайно да е пробвал тази маска - http://phytocode.bg/shop/grizha-za-kosata/podhranvashta-maska-za-kosa-detail.html и да може да даде отзив?

Доколкото разбрах маската е спечелила 2-ро място на конкурс за иновации в някакъв доста популярен конкурс.Ако има отзиви за нея ще е чудесно. Аз съм решила скоро да си я поръчам.

# 13
  • Мнения: 3 413
Мацата ,аз го сравних с олео-релакса-течен е .За мен Керастаз са зле откъм серуми,олео-релакса ми е слаб.Лакме също  Peace Аз имам някакви бегли спомени,че миналата година се коментира колко мазнеел серума на Лакме сън,тц-за моята изрусявана,тънка коса ,не мазнее и няма вероятност за утежняване!
-----------------------
martinidan ,пиши им на лично във фейса и поискай мостра на маската.Аз я имах на мостра,но не можах да добия впечатления от един път,а и самата маска е сложена в едно шишенце,маската е много гъста,голям зор да я извадя,а и не ми стигна количеството,та слагах и друга маска.Та... не мога да ти помогна.

# 14
  • Мнения: 3 698
Моята коса е изрусявана, фин косъм, но ги чувствам различно и двата.
Харесвам олео релакс, не ми утежнява, а това, че е по-скоро лек финиш, на мен ми допада.
Серумът от слънчевата серия на Лакме ми беше тежък, мазен, не попиваше, косата ми стоеше омазнена колкото и малко да слагах, за мен беше много, много тежък.

Общи условия

Активация на акаунт