Ebay - 93

  • 57 238
  • 796
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 113
Aquawomann Изчисти си пощенската кутия Simple Smile

# 361
  • Мнения: 980
Aquawomann  благодаря много.
Понеже чат пат чета, че Ибей задължават някои привейт селъри да минат към бизнес профил, просто искам да съм подготвена ако това се случи и при мен....
Дано да не стане де... не искам да минавам в бизнес.
То и за сега нямам кой знае колко продажби, но понеже артикулите ми се увеличават като бройка ме хвана шубето да не ме натиснат да ставам 'бизнес' а пък ако това стане исках да зная дали трябва да имаш фирма в БГ или какво изобщо се изисква за бизнес ?
  bouquet

# 362
  • Мнения: 146
Aquawomann  благодаря много.
Понеже чат пат чета, че Ибей задължават някои привейт селъри да минат към бизнес профил, просто искам да съм подготвена ако това се случи и при мен....
Дано да не стане де... не искам да минавам в бизнес.
То и за сега нямам кой знае колко продажби, но понеже артикулите ми се увеличават като бройка ме хвана шубето да не ме натиснат да ставам 'бизнес' а пък ако това стане исках да зная дали трябва да имаш фирма в БГ или какво изобщо се изисква за бизнес ?
  bouquet

До колкото знам от колеги, които дроп шипват в УК, това че са преминали на бизнес акаунт не променя нищо. Не е необходима фирма или нещо такова Simple Smile бъди спокойна.

azaliya_m, изчистих си кутията  Embarassed

# 363
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Искам да попитам,като продаваш снимки отдолу под описанието как се качват,каква е програмата,освен тези които ги има горе там до 2броя или 3...нали отдолу под описанието много често има още доста снимки и не разбирам как ги качват  Embarassed

# 364
  • Мнения: 146
Belloslava, лично аз не слагам снимки в описанието. Но сега пробвах, с копи и пейст става. Отиваш си на снимката, като предварително я преоразмериш, копираш я и отиваш на листинга ако не ти е активно пейст с десен бутон на мишката, пробвай с ctrl+v.

# 365
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Belloslava, лично аз не слагам снимки в описанието. Но сега пробвах, с копи и пейст става. Отиваш си на снимката, като предварително я преоразмериш, копираш я и отиваш на листинга ако не ти е активно пейст с десен бутон на мишката, пробвай с ctrl+v.
Благодаря ти.

# 366
  • София
  • Мнения: 1 223
Привет,

Предстоят ми първите покупки и благодарение на вас, съм що-годе наясно.

Въпросът на който не намерих отговор, е:

Когато излиза обява с желания артикул, но търгът е изтекъл преди 2 месеца, без наддавания и не е подновен, как се процедира?
Редно ли е да изпратя запитване за крайна цена, или щом обявата не е подновена няма смисъл?

Има само една актуална една обява на това, което търся, но цената е висока, а доставката малко под 300 $

# 367
  • Sofia
  • Мнения: 15 552
Когато излиза обява с желания артикул, но търгът е изтекъл преди 2 месеца, без наддавания и не е подновен, как се процедира?
Редно ли е да изпратя запитване за крайна цена, или щом обявата не е подновена няма смисъл?

   Мисля, че няма конкретен отговор на този въпрос, но щом обявата не е подновена, значи вероятно артикулът не се продава вече (може, например, продавачът да го е продал чрез друга платформа или да се е отказал от продажбата му). Не смятам, че има особен смисъл да се занимаваш и да му пишеш, защото надали отговорът му ще е положителен, но предполагам, нищо не пречи да пробваш, ако много държиш на въпросното нещо. Peace

# 368
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря за отговора и аз така мисля, но ми е малко странно, че продавачът няма никакви обяви при 845 сделки и рейтинг 98,2% позитивен. Все пак му изпратих запитване, но не ми е отговорил.

Днес направих първите покупки от US, парите са изтеглени от сметката ми /дори получих първата положителна оценка /, но нищо не излиза в PayPal.
Това нормално ли е, при положение, че са минали повече от 5 часа от първата транзакция?

# 369
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Не е странно продавачът да няма обяви.Може да е на почивка, може да е решил временно да си спре търговете, за да не плаща такси към ибей..има различни причини, но не е странно.
С пари от Pay Pal акаунта си ли плати?Защото ако не си - не чакай нещо да излезе от него, а от картата, която е регистрирана там.

# 370
  • София
  • Мнения: 1 223
Благодаря за отговора, но не мога да преценя как съм платила  Embarassed

С пари от Pay Pal акаунта си ли плати?Защото ако не си - не чакай нещо да излезе от него, а от картата, която е регистрирана там.

Платих от сметка, към която имам дебитна карата от години, регистрирана преди няколко месеца в Pay Pal.


# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Еми значи няма какво да чакаш да излезе от PayPal.Платила си със средства от картата, движението е само по нея.

# 372
  • София
  • Мнения: 1 223
Отново благодарности, но има ли значение, че съм платила по този начин, ако някои от стоките не пристигнат или не отговарят на описанието и се наложи да искам връщане на парите?

# 373
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
Отново благодарности, но има ли значение, че съм платила по този начин, ако някои от стоките не пристигнат или не отговарят на описанието и се наложи да искам връщане на парите?

Не, няма значение. Плащането си е осъществено през Pay Pal със средства от картата, регистрирана към него и подлежи на защита.

# 374
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 478
ПРедварително се извинявам ако е коментирано, не успях да изчета цялата темата. Embarassed

Опитвам се да се регистрирам в немския ибей, но ми иска някакъв секюрити код, който щели да ми пратят на телефона, а не ми праща нищо на смс. Вкарвам моя телефонен номер, а не на Габко. Rolling Eyes
Опитах да прескоча немците и да си купя нещото от английския, но в момента, в който кликна на Buy now и ме препраща пак да си вкарам адрес и телефон във немския ибей и оттам все казва, че има проблем.

Някаква идея къде да прочета за проблема или пък направо как да го оправя?  Praynig Hug

 

Общи условия

Активация на акаунт