Ниско самочувствие, как да се справим?

  • 8 201
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 977
Слаба и висока,защо наистина не пробва да я снимат за модел,,да да 9 клас е само ама те сега така ги взимат от малки.
Ако погледа малко фешън канала ще спре да се комплексира,само да не ходи прегърбена от това по-грозно и лошо няма!!!

# 46
  • Мнения: 6
Това съм си го мислила и аз. Но пък съм чувала ужасни неща за модните агенции - елитни компаньонки, проституция и какво ли не още. А едно момиче ако види по-добър и охолен живот много се лъже. А от друга страна там са момичета с голямо самочувствие, понякога доста жестоки и това още повече поже да я смачка.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 977
Че тя на тази възраст вие ще си я водите и взимате от на снимки.
То хубавото ще е ако пробие навън,там са повече пари и истинското моделство,а иначе съм сигурна,че сред тях има и елитни компаньонки /имам предвид бг моделите/,но както казах ако си се занимавате вие с нея,а не я оставите да обикаля сама едва ли ще има проблем,защото си има и реално работещи и сигурни агенции.
Разбира се въпросът е дали тя иска изобщо да се занимава с това,а и трябва да се има предвид,че това е до време и трябва да и остава време и за училището,защото на 20 и няколко ще трябва да се преквалифицира и си и трябва и образование,моделството е до време.
А за злобните хора за съжаление са навсякъде,в училище,в работата,цял живот ще се сблъсква с това,трябва да го преодолее и аз навремето страдах много за всякакви глупости,но се израства.
Успех на момичето в това да бъде себе си и да се обича такава,каквато е това е най-важното,без значение дали работи като модел,адвокат или продавачка.
Да ви е жива и здрава и да има късмет в живота и по-малко да обръща внимание на хорската злоба!

# 48
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз от всякакви такива агенции бих бягала надалеч. Може да има сериозни, но като цяло имиджът на този бранш не е много добър. Дим без огън няма. Детето явно трябва да си извърви пътя.

# 49
  • Мнения: 6
Благодаря за мненията и съветите. И аз се надявам да го израстне. Най-вече се страхувам да не стане нещо като вечната причина за всички беди и неуспехи. Все между другото в разговор давам примери с нисичката ми колежка, която все е на токчета и мечтае да е по-висока, или пък като видя някоя дреха казвам че ще стои страхотно само на висок човек пък ще видим.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
еее, тук вече не се знае - дали ще го направи вечна причина и извинение, зависи само от нея.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 271
Едно време европейските принцеси са се обграждали с по-високи благородни дами, за ди се акцентира на това, че са дребни и финни. Високата жена стана идеал с модните подиуми. Не толкова важна височината, освен ако не си модел, а съразмерността на тялото. Освен това по-дребните жени, изглеждат по-младолики по-дълго.  Joy
Сега да не ме нападнат всички високи мацки, не съм си го измислила аз четох преди време проучване в тази насока.  baby_neutral
Ева Лонгория е 158 см. и според мен е секси, красива и височината е без значение.

# 52
  • Мнения: X
Аз съм мама на двама ,

Споделям от личен опит проблема с високия ръст. Аз съм 183, като още в 8 клас бях 182. От първи клас вървях с една глава над всички. Също е ген / майка 173, баща 182.. /.
Да ти кажа...не се превъзмогва. Всички разговори, съвети, убеждения са минали пред мен. Но чувството, че 99% от мъжете / момчетата / са по-ниски, че няма обувки / също нося 41 номер/, че няма дрехи за мен е непреодолимо. До ден днешен / на 47 год. съм вече /. Мечтая за високи обувки-купувала съм си. Но в момента, в който ги обуя, на улицата само за това си мисля-че стърча над всичко и всички -  и бързам да ги събуя. Мъжът ми е с 4 см по-нисък. Некомфортно ми е, чувствам го.
И т.н. и т.н.  Да, манекенството е за високи. Но не и в обикновен град, в обикновено училище. Там винаги си оставаш "дългата"...
Единствено когато съм била в германия и в Холандия / особено там / се чуствам нормална. Истина е. За мен е късно, но дъщеря ти просто да се ориентира натам. Честно !

# 53
  • София
  • Мнения: 6 268
Е, хайде, за единия ръст да имигрира детето  Grinning Не, че не си права за Холандия, ей, голям кеф за високите хора е там. Но ние сме израсли във време, когато да си жена с ръст 180+ и да носиш обувки 40+ бе наистина гадно - няма и няма. Бе ми писнало да нося мъжки обувки. И аз като теб все бях най-високата. Но и никой от роднините ми никога не ми е помогнал с каквото и да било да ми подобри самочувствието, за разлика от авторката на темата. И сега не ми е много голямо, но поне имам дамски обувки 42 номер Wink

Защото всичко е въпрос на самоувереност и самочувствие, независимо дали си 150 или 180 висока, дали носиш 35 или 42 номер обувки.

А това, че дребните са по-младолики... мине съм съгласна пък  Sunglasses

# 54
  • Мнения: X
Е, не само за единия ръст...Но както масово ходят сега натам, защо да не ? Ще учи там и ще си остане.  Simple Smile
А що се отнася до 42 номер обувки - има, ама няма  Simple Smile Влез в редови магазин и питай за 41 ! Най-много да те изгледат като извънземно и да ти предложат да пробваш 39, щото били уголемени. Втори вариант- ще ти изровят някой чифт отпреди 10-на години и продавачката ще ти го подаде с такъв жест на състрадание, все едно трябва да и целуваш ръка  Mr. Green
Изобщо темата за обувките ми е любима  Hug
А пробвай да ги намериш дълъг панталон  Mr. Green Втора мисия невъзможна.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 268
Е, не само за единия ръст...Но както масово ходят сега натам, защо да не ? Ще учи там и ще си остане.  Simple Smile
А що се отнася до 42 номер обувки - има, ама няма  Simple Smile Влез в редови магазин и питай за 41 ! Най-много да те изгледат като извънземно и да ти предложат да пробваш 39, щото били уголемени. Втори вариант- ще ти изровят някой чифт отпреди 10-на години и продавачката ще ти го подаде с такъв жест на състрадание, все едно трябва да и целуваш ръка  Mr. Green
Изобщо темата за обувките ми е любима  Hug
А пробвай да ги намериш дълъг панталон  Mr. Green Втора мисия невъзможна.


Е, за това има онлайн пазаруване за обувките Wink
Мен ме потриса изявлението: "Ама дамските обувки са до 40 номер". Е, аз боса ли ходя. Но все пак понамират се и 42 номер - ето, онзи ден в Дайхман имаше цели 3 чифта  Mr. Green Но пък бе пълно с 41 номер.

Панталони се намират също - магазините за ишлемета са благодат в това отношение, от Некст пък д ане казвам коло са дълги (имат серия tall, които са ужасно дълги, за първи път скъсявах панталон). Виж, по-сериозният ми проблем са ръкавите - трудно намирам връхни дрехи и сака с достатъчна дължина на ръкава.

# 56
  • Мнения: X
Кати, ние малко поизместихме темата...
Аз също от доста време пазарувам обувки само онлайн от Амазон / Джавари/, дрехи също.
Не е там проблема. И на мен ми се иска ей така...да обиколя МОЛ-а  Simple Smile, да си купя това-онова...А не като турист на музейна обиколка със съзнанието, че всичко това не е за мен. Защото аз не съм като останалите...Това е болката.
Непреодолимо е просто да вървиш по улиците и да ти е неловко, че стърчиш. Цял живот да мечнаеш за 7 см обувки, а да знаеш, че НЕ МОЖЕ да ги обуеш.
Не сме дорасли и в пряк, и в преносен смисъл като народонаселение спрямо отношение. Умишлено не използвам думичките народ и държава.

# 57
  • София
  • Мнения: 6 268
...
Непреодолимо е просто да вървиш по улиците и да ти е неловко, че стърчиш. Цял живот да мечнаеш за 7 см обувки, а да знаеш, че НЕ МОЖЕ да ги обуеш.
Не сме дорасли и в пряк, и в преносен смисъл като народонаселение спрямо отношение. Умишлено не използвам думичките народ и държава.

Именно. Въпрос на самочувствие и себеусещане е. Защо да вървим по улицата и да се чувстваме неловко, ами може да сме високи, но и краката са ни дълги (защото на една мацка от 150 няма как да са й дълги краката все пак Wink ). Защо да мечтаем за номер 7, като има и номер 9 не по-малко хубави и красиви обувки. Я колко високи мадами има със самочувствие - на прима виста се сещам за Мария Шарапова - висока, красива и с готино гадже Wink.

А отношението на останалите - то не е само към високите, дебелите, ниските, кльощавите, все има нещо, манталитетът ни е такъв, но и трябва да научим децата си да имат самочувствие, независимо какви са на външен вид, защото е по-важно да могат нещо значимо, да са добри и възпитани, а не колко са виски или слаби. Трудна е тази работа, за съжаленеи, но ще се постараем да го направим.

Авторката скоро не е споделила какво става с девойката й.

# 58
  • Мнения: 14 654
Как може да давате съвети за баскетбол и волейбол, когато това са спортове за високи хора, а не спортове за издължаване? Че тя още повече ще се комплксира като подскача безпомощно покрай мрежата или кошовете. Ако ще е спорт, да бъде такъв, който е подходящ за нея. Спортът наистина има свойството да подобрява самочувствието, защото човек усеща, че се справя и добива увереност.
Няма да порасне повече, единствено може да се удължи разстоянието между прешлените с разтегателни упражнения от йогата и масажи (изпробвано, но не това е била целта), но на височина от 152 см, това няма да са повече от сантиметър-два.
За агенциите да кажа - не разрешавайте никога на дъщерите си да се захващат с това! Наистина става дума за набиране на елитни компаньонки и когато решиш да се откажеш, следват заплахи за побой и заливане с киселина. Няма да давам повече подробности, но сестрата на мой блъзък едвам се откопчи от една агенция за красота, доста известна при това.

# 59
  • София
  • Мнения: 62 595
Все едно гледам серията от Таралежите се раждат без бодли, където се записаха на баскетбол, само и само за да пораснат. И Павел Попандов им обясняваше как бил най-ниският в класа, пък само за година пораснал петнайсет сантиметра, откакто започнал да тренира.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт