Защо да вдигаме пишлето нагоре?

  • 3 286
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 085
Вече няколко човека ми казват, че когато слагам памперса, трябва да вдигам пишлето на Вики нагоре, но никой не може да ми обясни защо!Ако някой от вас може да го обоснове сериозно, нека да сподели, моля!

# 1
  • Мнения: 822
Надявам се,Birdie да се включи с професионален отговор...
За мен странното беше,че тук,в Канада сестрите в болницата ми показваха точно обратното...Аз също бях затруднена в началото,защото никой не ми даде обяснение...
Иначе от това,което съм чела,зная,че обърнат нагоре,пенисът не притиска тестисите и ги оставя свободно да падат надолу и да заемат нормалното си положение.Но има противоречиви мнения по въпроса и някои считат ,че докато детето носи памперс така или иначе се възпрепятства този процес.Затова и поне лекарите в България препоръчват момченцата да се приучват възможно най-рано на гърне...
Аз не съм насилвала нещата и на Алекс свалихме пампата,когато беше на 2 години...
И аз ще очаквам отговор от специалист,макар че за синът ми вече не е от значение,тъй като е без памперс и чората си заема желаната от нея позиция... Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 558
Естественото му положение е надолу, нали?  Grinning Поне през по-голямата част от времето при децата Mr. Green  А размерите му са такива, че много трудно би могло до притиска тестисите, освен ако не е "специален размер" newsm53

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вече няколко човека ми казват...

кои са тези хора?

# 4
  • Мнения: 2 085
Вече няколко човека ми казват...

кои са тези хора?
Свекъра, разни комшийки, общо взето все от "старата гвардия"

# 5
  • Germany
  • Мнения: 224
И аз съм чувала подобни идиотщини, от хора от старата генерация, но тук се научих да ценя естественото и че природата си ънае работата.
дори да се вдигне нагоре няма как да остане така, нали, памперса е свободен все пак. и на мен никои не можа да ми обиасни защо.
позволих си да задам *тъпия* въпроса на лекар тук и жената щеше да припадне, онемя и не знаеше дори как да ми отговори, маи не разбра и какво точно я питам (и то не заради неговорене на езика Wink)
така че природата си знае работата, ако трябваше пътвата година от живота на детето например пишата му да е нагоре, тя щеше да е нагоре Naughty

# 6
  • Мнения: 3 777
Щуротии.
Естественото положение е надолу.
Когато са няма ли памперси и гащи интересно как пишката е стояла нагоре.
Природата си знае работата, пишката виси надолу.

# 7
  • София
  • Мнения: 418
Нямам отговор, но го знам още откакто брат ми беше бебе. Тогава доктор го обясни на майка ми заедно с това да я забелва. И досега на моя като му вдигам гащите му слагам пишката нагоре, ама не се престаравам пък и тя след това винаги се обръща надолу.

# 8
  • Мнения: 663
На мен свекърва ми ми го беше казала и аз веднага питах педито.Тя каза, че някои хора го правели, за да не се опикава детето #Crazy, което за мен е нелогично, защото колкото пъти свекърва ми  му е слагала памперса, той се  е опикавал  по корема.

# 9
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Аз също го държа на долу, но се държало нагоре за да не се пълнят тестисите с вода и от там да стане беля.Поне на мен така ми е казвал специалист и докато бяхме по-мънички правех и двете като при смяна на памперса сменях и положението, ей така и заради естественото му положение и заради докторските препоръки  Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 7 020
За първи път чувам за такова нещо - поредната безмислица на по-възрастното поколение.

# 11
  • Мнения: 822
На мен ми беше казано от български педиатър...Без обяснения или по-скоро с авторитетното:"Така трябва..." Laughing
Иначе и за мен нямаше логика,защото точно в това положение се опикаваше целия.

# 12
  • Wonderland
  • Мнения: 702
И  на  мен  като родих ми  бяха казали разни  разбиратели,  да  вдигам  пишлето  нагоре.Да  ама  колкото и пъти  да  го  сложа нагоре, малкия  все  се  опикаваше  до врата.Като  ми  писна  да  сменям мокри  дрехи,почнах  да  го  оставям  надолу. Доста  пъти  съм  си  мислела и  немога да  намеря логично  обяснение на  твърдението ,че  пишлето трябва да се  поставя  на  горе.Според  мен това  са измислици.

# 13
  • Мнения: 415
И аз съм чувала такива работи, но някак не се сещам какво обяснение ми е дадено...
Щял да му се изкриви пишока, ако не е нагоре изправен... #Crazy
Само се опикава до под мишниците сутрин като стане.
Вечер му го слагам нарочно надолу, за да не се подмокря.

# 14
  • Мнения: 215
И аз не мога да си обясня защо. КОгато носихме памперс и на мен така ми казваха от "старата Гвардия" ама дори и да я сложиш нагоре тя после винаги си заема естественото положение, а именно-надолу Wink
Сега също не я вдигам.

Общи условия

Активация на акаунт