Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Рисуване и приложни изкуства
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
112-119 от 112 отговора

Здравейте записвам се да следя и с въпрос - определям се като начинаеща и работя с Узор от едно време Wink
Въпросът ми е как да направя тъмен фон без особени следи върху основа от липа.
Благодарна съм предварително за отговорите ( между другото имам и Лидълското китайче,  но не съм доволна)
Увеличете потенциометъра на максимум и пирографирайте внимателно фона.Липата е деликатен материал и трябва много внимателно да се борави с нея.По отдолу съм побликувал великденски яйца,на някои гърбовете са в тъмен фон,материала от който ги струговах е липов.

Другите яйца.

Скрит текст :

Малко игра на струга,получи се .
« Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 00:52 от AnMary »
Цитирай

Здравейте!
Занимавам се любителски с пирография от около година. Първо ползвах тези пирографчета които продават в LIDL, но не можах да правя с него почти нищо затова си купих стар руски "Узор". Проблема ми е че не мога да намеря приставки за него затова си ги правя но пак не е това което искам защото не е правилния материал "кантал". Някой, които е бачкал с такъв, знае ли от къде мога да си купя такава тел наподобяваща поне кантала.  Изчетох какво ли не за пирографирането изгледах и половината YOUTUBE и никъде не пише какъв е материала от къде да намеря поне нещо наподобяващо и да става за така наречените Spoon приставки за светлосенки.
Благодаря предварително
« Последна редакция: сб, 29 апр 2017, 11:58 от D@rkP@nda24 »
Цитирай

Здравейте!
Занимавам се любителски с пирография от около година. Първо ползвах тези пирографчета които продават в LIDL, но не можах да правя с него почти нищо затова си купих стар руски "Узор". Проблема ми е че не мога да намеря приставки за него затова си ги правя но пак не е това което искам защото не е правилния материал "кантал". Някой, които е бачкал с такъв, знае ли от къде мога да си купя такава тел наподобяваща поне кантала.  Изчетох какво ли не за пирографирането изгледах и половината YOUTUBE и никъде не пише какъв е материала от къде да намеря поне нещо наподобяващо и да става за така наречените Spoon приставки за светлосенки.
Благодаря предварително

В Алиекспрес в отдел пирография продават телчета,50 броя са около 6$=
Цитирай

Здравейте!
Благодаря предварително

Да знам че ги има в алито това беше първото място което погледнах но ми се струва прекалено много пари за 50 телчета при положение че килограма на кантала е 25 лв. Горе долу съм на ясно проблема ми е че не мога да давам по толкова пари понеже го продават на ролка и затова питам някакъв заместител
Цитирай

Здравейте!
Благодаря предварително

Да знам че ги има в алито това беше първото място което погледнах но ми се струва прекалено много пари за 50 телчета при положение че килограма на кантала е 25 лв. Горе долу съм на ясно проблема ми е че не мога да давам по толкова пари понеже го продават на ролка и затова питам някакъв заместител
Купете си един реотан и го разтегнете,след като го нарежете на парчета можете да ги моделирате по желание.
Цитирай

София

Може вече да сте си намерили кантал, но аз съм купувала от едно магазинче на Симеон - между пазара и Борис. Нещо като железария е, но продават и разни стари чаркове. Канталът беше на метраж, фи - 0,45 мм.

Цитирай

Здравейте,ето нещо ново и от мене ,не знам но групата нещо много се е отпуснала ,няма нови работи.
Цитирай

Здравейте приятели. С удоволствие разгледах темата и се радвам, че все още има хора ентусиасти които да работят с пирографа. За мен е адски специална и ценна техника, която трябва да се развива, но за съжалние все повече се губи. Още повече ,че вече гаврите (гравюрите) правени с лазер изместват ръчната изработка. Ето малко мои изпълнения с пирографчето: Поздрави и успехи. Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
112-119 от 112 отговора