За маста и преварения зехтин

  • 3 722
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 98
Подкрепям Буни и ние ползваме зехтин все още ,а доколкото знам алергии се получават ако не е преварен.

# 31
  • Мнения: 1 440
Мен са ме мазали с мас и съм си била екстра.
Е,вече не се практикува така.Но моята бебка в началото я мазах с преварен зехтин  по препоръка на докторката ни и много бях доволна.

# 32
  • Мнения: 3 760
За алергия от зехтин не съм чувала досега,  но за алергични реакции от "качествена козметика",- да, и то много често.
А ние всъщност не се мажем с нищо /все още/.

# 33
  • Мнения: 934
Голямата си дущеря съм мазала с мас само че специално приготвена, нищо и няма. Малката госпожица я мажа с бебешко олио на нивеа. Проблем няма. Та и без това докато беше в болницата с олио са я мазали, така че аз си продалжавам. Бях се приготвила да мажа със зехтин иначе, струва ми се най подходящо. Но пак подчертавам всеки сам за себе си решава.

# 34
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
ами предаването не съм го гледала но едно време нас с какво са ни мазали е поне мен с чиста мас сега аз мажа бебка с олио бебешко и редувам със зехтин доколкото знам зехтина и маста доста затоплят след банята и имама мами които са ми казвали че бебчовците са се претопляли и са им излизали пъпчици
поне това е моето обяснение

# 35
  • София
  • Мнения: 2 298
За алергия от зехтин не съм чувала досега,  но за алергични реакции от "качествена козметика",- да, и то много често.

 Peace
Нашия педиатър в началото изрично ме предупреди да не ползвам козметика, а само преварен зехтин. На навършени 5 ползвахме Мустела за слънце за морето през деня и нямаше проблем, вечер си действахме със зехтина. На навършени 10 решихме, че сме госпожици и си накупихме всякакви козметики за глезотии  - пяна за вана, шампоан за коса, балсам за тяло, крем за студено време ... и все прехвалените Мустела и Бюбхен. Е, получи обрив и ги спрях, не знам кога ще опитам пак...

Та зехтина май става за всички, но това не важи дори за най-добрата козметика, зависи как детето ще я понесе.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Аз мажа сина си и до момента само със зехтин или най-много с "Бочко". Не е поради това, че не мога да си позволя всякаква детска козметика, а просто защото смятам, че омазняването с натурално масло е по-полезно за бебешката кожичка. Колкото по-малко химия, толкова по-добре!
Купувам студено пресован зехтин и преварявам на водна баня 30-40 мин.
Не знам какво е подсечено дупе.
newsm10Подкрепям!

# 37
  • Мнения: 2 672
мазала съм с мас, докато започна да се стопля времето - много бях доволна.
Лятото с друго.

# 38
  • Мнения: 160
Има толкова качествена козметика, че няма защо да се занимавете с бабини деветини.
  и аз съм за това Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 154
И ние по препоръка на педиатъра сме на зехтин до този момент. Дарина беше на две седмици, когато направи алергия към олиото на Нивея, а по-късно и към това на Бюбхен. Със зехтина нямаме никакви проблеми.
Интересно ми е все пак как се е аргументирала въпросната лекарка?

# 40
  • Мнения: 120
Здравейте, мами!!!
Да ви попитам, докога мазахте бебетата си със зехтин или бебешко олио? newsm78

# 41
  • Мнения: 953
Моята е родена септември, мазах я до юни следващата година, като дойдоха жегите престанах, защото кожата се спарва, а и тя беше по голяма. Тогава я мажех с млякото на НИВЕА.

# 42
  • Мнения: 262
Мажех  от раждането със зехтин, по препоръка на педиатър. Но  преди около 2 седмици, независимо от редовното мазане, кожата на бебето започна за изсъхва. Имах една олио на Event и реших да пробвам. Кожата на крачетата започна да се оправя на 3-тото мазане.
По главичката и започнаха да излизат крусти. Започнах обилно мазане и ресане, не се оправиха. Със шампоана на Мустела, без друго "помощни" средства вече са почти изчезнали. Ако бях почнала да я къпя с него от самото раждане може би изобщо нямаше да се появят.
Но пък от млякото на Бюбхен плаче много след като я намажа.
Бебетата са различни, за едни е добро едно, за други - друго.
Сама реши, по метода на пробите и грешките ще избереш най-доброто за твоето бебе.

# 43
  • Мнения: 4 392
Гледах го, каза, че има толкова козметика, че няма защо да се ползват такива неща. На нас двама педиатри ни препоръчаха мас с прясно мляко, така били отгледали децата си, но ние използваме Бюбхен.
Shocked Shocked
Как ли са си получили дипломите навремето се питам newsm78

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 115
Мажа дъщеря си с преварен зехтин откакто се е родила и съм много доволна - нямаме обриви или подсичания. Приготвям го както са описали момичетата. Като поотраснем още малко ще пробваме и бебешката козметика.

Общи условия

Активация на акаунт