Бебето ми падна от дивана!!

  • 11 190
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Сложих го  на ъгала на дивана подпряно от обегалката за гърба и тази за ръката за да упражняваме седенето . Стоеше доста стабилно и аз се загледах в Искренно и лично за секунди стана ...главата му на тежа и направи кълбо напред и падна на земята. ooooh! Направо направи кълбо... Не мога да се понасям #2gunfire Cry
Като падна се огледа за секунда и започна да реве. Успокоих го за 1-2 минути огледах главичката нямаше видими поражения. Имали някаква опасност и какво трябва да направя да я заведа ли на Педиатъра?!!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 271
Не бързай! Не се паникьосвай. Щом веднага е изплакало детето, значи няма нищо.
Сега я наблюдавай - дали се държи, както обичайно.
Ако много се притесняваш, обади се на педито, но той ще ти каже същото.
Наблюдавай дали плаче безпричинно и дали повръща. Ако следи предмети с поглед и при смяна на светлината зениците реагират, няма проблеми.
Дано всичко да е наред!

# 2
  • Мнения: 5 790
Ако е паднало на главата си, по-добре да идете в Пирогов или в спешен център, за да му направят снимка. Не мисля, че педиатърът може да помогне в този случай. Дано му няма нищо на бебенцето!  Praynig Praynig Praynig

# 3
  • Мнения: 3 423
Продай си телевизора.
Извикай лекар да го види мъничето,
дано да е било само уплаха.

# 4
  • Мнения: 48
Гледай за замаяност, сънливост, повръщане, превъзбуденост. Дано бързо забравите и ти и бебето за това произшествие. И ние преди седмица паднахме от леглото - много се притесних - събляках я и започвах да опипвам по ръчички, краченца да няма някъде наранено. Моля се с теб нищо да му няма на бебока Praynig Ако ще си по-спокойна се обади на педиатъра ви.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не се шашкай; след като е изревало, е добре; наблюдавай бебчо за промени - повръщане, температура
Моят син падна за първи път през нощта от нашето легло, докато спеше.
Бях много притеснена, но, слава Богу, нищо му нямаше.
Стискам палци всичко да е наред.
И съвет от мен, аз не съм слагала моя син никога подпрян на възглавници и прочие. Peace

# 6
  • Мнения: 138
Благодаря!!! Ще ви пиша как са нещата. Успокоително е че дивана е нисък някъде на две педи от земята.
Продай си телевизора.
Извикай лекар да го види мъничето,
дано да е било само уплаха.
Не телевизора е виновен а тоз дет го гледа Tired
За лекар ще изчакам до следобед. Не ми се ще да я снимат че преди седмица я гледаха на ренген заради рефлукса.

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не бързай! Не се паникьосвай. Щом веднага е изплакало детето, значи няма нищо.
Сега я наблюдавай - дали се държи, както обичайно.
Ако много се притесняваш, обади се на педито, но той ще ти каже същото.
Наблюдавай дали плаче безпричинно и дали повръща. Ако следи предмети с поглед и при смяна на светлината зениците реагират, няма проблеми.
Дано всичко да е наред!
Peace
 Не е толкова страшно, Георги като беше на 6-7м по същия начин падна от дивана докато гледах ТВ. И аз много се уплаших и се обвинявах каква патка съм и колко съм безотговорна, но на него нищо му нямаше. Бебетата са доста по-жилави отколкото ние си мислим. Не се обвинявай, случват се такива неща. Все пак сме хора и имаме право на грешки. Hug

# 8
  • Мнения: 1 493
Не се паникьосвай и не се самоизмъчвай ! На всеки може да се случи ! Наблюдавай Мими за ненормално поведение , ако забележиш такова потърсете лекарска помощ. Предполагам, че нищо й няма, бебетата са много гъвкави, а и диванът ви не вярвам да е 1 метър висок ! Синът ми падна от количката на вашата възраст , но слава Богу, нищо му няма ! Най-важното е да се успокоиш . Всичко ще се оправи. Пиши !

# 9
  • Мнения: 99
Не се притесняваи, моята малката беше на един месец и падна от количката,пак с кълбо на пред,качвах количката по стълби и тя падна напред, нямма да ти казвак какво съм изживяла, това беше най-страшният ми момент вживота сигурно.За 6 мин. съм стигнала от Лозенец до Пирогов, но слава богу нищо и нямаше, докторите са шегуваха,че аз имам повече нужда от доктор от колкото тя. децата докато да малки са като гумени, трябва да е нещо многосериозно за да се притесняваш. Щом е изплакало детето,мисля,че всичко е наред.Но ако ти ще се почустваш по-добре,отиди до доктора.
Надявам се всичко да е ОК> Praynig

# 10
  • Мнения: 3 089
не се шашкай излишно. педи още на първия преглед миказа, че няма бебе, дето да не е падало от легло, диван, повивалник, количка и т.н. дано е наред мъничето!

# 11
  • Мнения: 1 004
Ако можете по-добре идете до Пирогов. То сигурно няма нищо, но просто за гаранция да си го видят специалисти.
Моето също падна преди месец и малко и го заведохме.
Така ми беше по-спокойно. Те ще ти кажат там какво да наблюдаваш в близките дни. Да му даваш по-малко храна и да наблюдаваш да не повръща и да не е сънливо и т.н.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
Случват се такива неща.
1вият път Дияна на 5м падна от нашето легло. Самообвинявах се, мразех се. Ревах по телефона и на педиатърката и на мъж ми. Педиатърката ме успокои, но ми каза "за твое успокоение ако искате отидете до Пирогов". Отидохме, нищо й нямаше.
2рият път падна от леглото си, на 8м беше. набираше се на ръце, и беше успяла да прескочи преградата. И 2мата тогава си бяхме вкъши.

Мамите са написали какви симптоми трябва да очакваш ако има проблем. Щом е изплакало веднага най-верочтно няма проблем. Но нищо не ти пречи, пък и за твое успокоение, да заведеш бебето на лекар.

# 13
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ако можете по-добре идете до Пирогов. То сигурно няма нищо, но просто за гаранция да си го видят специалисти.
Моето също падна преди месец и малко и го заведохме.
Така ми беше по-спокойно. Те ще ти кажат там какво да наблюдаваш в близките дни. Да му даваш по-малко храна и да наблюдаваш да не повръща и да не е сънливо и т.н.


Детето е с рефлукс, няма как да не повръща

# 14
  • София
  • Мнения: 6 146
не се шашкай излишно. педи още на първия преглед миказа, че няма бебе, дето да не е падало от легло, диван, повивалник, количка и т.н. дано е наред мъничето!


Абе има, но са единици. Пък аз знам, че 80% от падналите 1-ви път, са падали и втори Mr. Green Другото правило май е, че височина по-ниска от височината на бебето не е опасна. Разбира се, всичко е възможно, но момичетата са ти казали какво да гелдаш, а и доктора ще ти каже същото + това, че "бебетата са с гумени глави"
Преди месец дъщеря ми падна от собствената си височина с главата назад и от устата и като рукна една кръв...побелях. Разказвам го, защото педиатърката ни, а после и много майки ми казаха, че е нормално. Вероятно прехапване при падането. Та да си имата едно наум, тези дето това ги чака ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт