Народни танци за 6-7 год.- има ли някой вече опит?

  • 3 348
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Питам за София.
Моят син ме агитира още от детската, че иска да ходи на народни танци и щом чуе народна музика, веданга скача. Аз съм като него и съм си решила да го поощрявам, но досега си мислех, че е още малък.
От септември ще трябва да включа и това в програмата. Ние сме около Плиска. Ако някой даде препоръка, ще ми е много интересно. Търся сериозна школа. Росна китка, примерно? Друга не се сещам.

Последна редакция: пн, 26 май 2014, 08:51 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 8 242
Не сме в Пловдив, но ще дам отзиви за възрастта.
Синът ми вече 3 години играе в Елика - в 1ва възрастова група са от 5 до 9г. Играят чудесно децата, ходят на концерти и се справят чудесно дори и 5 годишните Simple Smile

На него все повече му харесва, даже от есента ще го местят в горната група и е много щастлив  Laughing Ще имат концерт и на античния театър и е голямо вълнение от сега  Crazy

Нека да ходи детето щом му харесва.

# 2
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Деца не съм водила, но препоръчвам "Чановете". Преди месец присъствах на техен уоркшоп - еми страхотни са Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 323
Голямата ми дъщеря ми започна преди 7 години в детската школа на Фолклорика. Сега вече играе с възрастните. От октомври месец миналата година и малката ми дъщеря я записахме там.
Репетициите им са в читалище "Светлина" в "Гео Милев", мисля, че ще ви е удобно.

Ето сайтът им http://folklorika.com/children.html

# 4
  • София
  • Мнения: 9 558
Голямата ми дъщеря беше на 6 годинки, когато започна в Росна китка и продължава да танцува там вече 5 години.
Репетициите са в 46 ОУ - намира са на бул. Христо Ботев.

Това е сайта им: http://www.rosnakitka.com/

# 5
  • Мнения: 80
Танцувах в ансамбъл над 20 години и с народните танци са свързани най-хубавите ми и весели спомени.  Развиват се едновременно и духа и тялото... а и много други ценни качества.
Росна китка обаче е далече. Национално училище за танцово изкуство ти е близо  Wink Питай там - старите хореографи ще разберат какво търсиш. А и към училището може да има нещо организирано.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 942
Ансамбъл "Изворче" - към Двореца на децата В момента там като хореограф работи една жена, която е учила на народни танци една баба (когато е била дете) и нейната внучка сега Simple Smile

Това е първата детска школа за народни танци - от там са излезнали повечето хореографи, които днес имат собствени школи.

# 7
  • Мнения: 10
Здравейте! Щом живеете около Плиска ще ви е удобно евентуално и зала Фестивална. Там синът ми трета година ходи на народни танци в школата на Денс Академи. Ръководител му е Яница Табакова, млада и с подход към децата. Доволни сме много Simple Smile Групата не е голяма, но децата се забавляват и напредват неустено бързо. Тази година за втори път ще участват в Световното първенство по танци за деца (Dance World Cup 2014 в Португалия) в класа за най-малки до 9 години.

# 8
  • Мнения: 10 547
Ансамбъл Пламъче . Ежегодни два големи концерта, плюс турнета в чужбина, участия в Б-я, организатори на Международен детски фолклорен фестивал. Сериозни репетиции и отношение. Преди концерти, участия, турнета се репетира извънредно. Цяла пролетна ваканция бяха в залата. Държи се на репетиционно облекло, давано от ансамбъла, определени обувки, чорапогащи за момичетата, чорапи за момчетата.
Има родители, на които това не допада, защото са записали децата си за леко раздвижване два пъти седмично. Ако сте за това, търсете друго.  Simple Smile

Тези са на възраст средно втори клас

# 9
  • София
  • Мнения: 1 285
Още един глас за ИЗВОРЧЕ. Дъщеря ми ( почти на 10г.) ходи от 4 години вече. Като ги гледам се изпълвам с гордост и малките, и по-големите. Ако има постоянство от страна на детето и родителите, има и участия, и напредък, особено пък за момчетата, които са в недостиг. Вярно, че Дворецът на децата е далече от Плиска, но, ако ви е близо метрото, става много удобно.

# 10
  • Мнения: 186
Иха, колко много отговори! Защо не получавам известия от няколко седмици? Ще потърся причината. Съвсем случайно отворих темата.
Много ви се радвам, да знаете! Аз самата ходя от 4-5 години на нар.танци за възрастни в квартала и е страхотно, но при нас не става за деца.

Нац.у-ще за танцови изкуства ни е на 5мин., но за жалост не съм чувала да имат танцова група за малки деца.
Ще проуча зала Фестивална непременно, защото ни е най-удобно. И Фолклорика в Слатина като втори вариант. Според вас кое е по-добре: по-малка група или голям и утвърден ансамбъл? Аз все гледам да е второто, но дали пък за малките не е по-добре индивидуално внимание в началото?

Мисля, че колкото и да ми харесва идеята за Росна китка, пътят до там ще е мъчение и за детето, и за нас. Той е на у-ще до 17ч. Rosita, вие как се справяте? Може би ви е близо?

Благодаря на всички! Тези дни ще ги обиколя (ако не са във ваканция вече) , за да съм подготвена за септември.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 558
Fata, наистина ни е близо, живеем на няколко минути с кола от училището. В близост също е спирката на трамваи 20 и 22, а и спирка Опълченска на Метрото.

Репетициите на малките (1-ва и 2-ра група) са два пъти в седмицата от 18:00 до 19:00. На по-големите репетициите са от 19:10 до 20:40 - обикновено 2 пъти, но преди концерти или турнета - по три пъти в седмицата.
Ако те интересува нещо конкретно можеш да ми пишеш. За съжаление билетите за годишния концерт на ансамбъла в НДК вече са изчерпани, иначе би било много добре да видите и да прецените.

# 12
  • Мнения: 186
Благодаря ти! Жалко, че няма билети за концерта, сигурна съм, че ще е прекрасен. Ще следим за по-натам.
Успех на всички вас!

# 13
  • София
  • Мнения: 491
Здравейте , разбрах ,че има народни танци към читалище Николай Хайтов на Плиска. някой да има отзиви за там?

# 14
  • Мнения: 186
Да, права си. Как не се сетих за там! Ще ми е интересно да се включи някой с мнение. Знам, че имат и група с народни инструменти, но не съм чула отзиви и не съм ги виждала. Ще проуча и ще пиша.
Групите не са големи всеки случай.

Общи условия

Активация на акаунт