Чов.папилома вирус?

  • 7 594
  • 20
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 124
Здравейте през началото на 2013 ми откриха ЧПВ (при цитонамаска), в последствие със сигурно изследване за самия вирус ми го потвърдиха,и ми изписаха ми скъп имуностимулант които пих 3 месеца близо понеже така ми беше предписано,беше доста силен и стомаха ми доста беше раздразнен през времето на употребата му.От тогава до ден днешен не съм посещавала гениколога които ми ги предписа ,тъй като вобще дори сам не успя да ми разасни какво представлява самия вирус,каза ми "пий си лекарствата 3 месеца и това е".От тогава вече година и нещо не спират да ми излизат специфичните за вируса брадавички в областа на бедрата,просто на моменти  растат 2-3 месеца махнат се за 2-3 седмици и пак.Също така дали и 2мата със приятеля ми трябва да прилагаме лечение? Абсолютно не информирана съм за самия вирус,моля за помощ и съвет .
Поздрави!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
Хубавата новина е, че ЧПВ, който причинява брадавици, не е от опасните щамове, а те са стотици. Лошата е, че ЧПВ не се лекува от съвременната медицина, но имунната система може да го унищожи сама завинаги или да го подтисне временно. Затова са изписани имуностимуланти, за да е подпомогната имунната система. При спад на имунната система на теб ти се появават брадавиците.Твоят партньор вероятно също е носител, но с по-силна имунна система.

# 2
  • Мнения: 4 270
Има около 40 типа ЧПВ, не пишеш, този който са ти открили от кой тип е.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 124
Хубавата новина е, че ЧПВ, който причинява брадавици, не е от опасните щамове, а те са стотици. Лошата е, че ЧПВ не се лекува от съвременната медицина, но имунната система може да го унищожи сама завинаги или да го подтисне временно. Затова са изписани имуностимуланти, за да е подпомогната имунната система. При спад на имунната система на теб ти се появават брадавиците.Твоят партньор вероятно също е носител, но с по-силна имунна система.

Фюлл!Аз тук побелях с тия брадавици да се чудя дали не съм развила някой рак!Много благодаря за информацията ,значи единственото което ми остава е да го следя и да се преглеждам 1-2 пъти годишно,да поддържам имунитета на ниво и това ще е.Някъде четох че до 5-6 години имунитета на човек сам убивал вируса,нещо подобно да сте чували ?  Thinking
До Herz : Там е работата случих на некадърен лекар,дори и това не се впусна да ми разясни написа ми една папка бумащини и никакво разяснение !Ще прегледам добе всичките листи и ше пиша!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 132
Да, чувала съм т.е. чела в чужди сайтове, че до две годни организма се изчиства от вируса, но понякога остава цял живот

# 5
  • Мнения: 272
Здравей, преди време и аз се борих с ЧПВ. Само че моя беше рисков 18 тип. На теб не са ли ти правили скрийнинг кой тип ти е? По принцип знам че този с брадавиците не е от опасните. Смени лекаря според мен. Ако искаш пиши на лични и ще ти дам координати на лекарката, при която аз ходех. Доволна съм от нея. Изряза ми дисплазия на шийката на матката и после ме следеше.

# 6
  • Мнения: 6
Да, чувала съм т.е. чела в чужди сайтове, че до две годни организма се изчиства от вируса, но понякога остава цял живот
Да и аз така съм чела.Човек трябва да живее по здравословничко и да се грижи за имунната си система.  newsm51

# 7
  • Мнения: 4 270
До Herz : Там е работата случих на некадърен лекар,дори и това не се впусна да ми разясни написа ми една папка бумащини и никакво разяснение !Ще прегледам добе всичките листи и ше пиша!
Мисля, че така или иначе трябва да си направиш цитонамазка, за да проследиш какво се е случило, истина е че с имуностимулатори и при нискорисков тип, организмът ще пребори вируса. В интернет има много информация, може да прочетеш.

# 8
  • Мнения: 272
Да, чувала съм т.е. чела в чужди сайтове, че до две годни организма се изчиства от вируса, но понякога остава цял живот
Да и аз така съм чела.Човек трябва да живее по здравословничко и да се грижи за имунната си система.  newsm51
Аха и аз нещо подобно съм чела, обаче ако не се изчисти е опасно, защото може да предизвика дисплазия на шийката на матката, което си е предраково състояние.

# 9
  • Мнения: 261
Всяка жена с група ПАП 2, при която не се изолират бактерии, гъбички и други микроорганизми е с HPV . То това е как да кажа, като стафилокок епидермидис по кожата. Peace Проблем е, когато започнат промени по шийката на матката и минаването в 3 или 4 група. Затова всяка година си правете цитонамазка. Peace

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 196
Всяка жена с група ПАП 2, при която не се изолират бактерии, гъбички и други микроорганизми е с HPV . То това е как да кажа, като стафилокок епидермидис по кожата. Peace Проблем е, когато започнат промени по шийката на матката и минаването в 3 или 4 група. Затова всяка година си правете цитонамазка. Peace

А тази информация от къде я имаш??? Интересно твърдение, но поне за мен - доста грешно!

# 11
  • Мнения: 261
Лекарката ми така каза. Преди време от 1 скочих на 2 група. Пуснаха ми всички изследвания, вкл. хламидии, микоплазми и тн. После каза, като съм била 2 група, вероятно е ХПВ. Пуснах ХПВ и се оказа +, кой щам съм не искам и да знам, ходя си всяка година на цито, не вземам имуностимуланти и се надявам да не стане нещо по-лошо. Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 124
Всяка жена с група ПАП 2, при която не се изолират бактерии, гъбички и други микроорганизми е с HPV . То това е как да кажа, като стафилокок епидермидис по кожата. Peace Проблем е, когато започнат промени по шийката на матката и минаването в 3 или 4 група. Затова всяка година си правете цитонамазка. Peace

Ами аз също съм ПАП 2 ,но + него имаше и хормонални изменения в последствие на което ми откриха папилома вирус.

# 13
  • Мнения: 46
Преди няколко години имах същия проблем като теб и го преборих, би трябвало да си с HPV6. Лечението, което ти е предписано с имуностимуланта е правилно, отделен въпрос е, че е можело да ти дадат някой по-щадящ имуностимулант.

При мен обаче първо отстранихме брадавиците (кондиломите) по хирургичен път и след това преминах към лечението. И след като преминах курса с имуностимулантите си направих пак изследвания и вирусът беше изчистен.

Задължително обаче трябва да отидеш отново на лекар и да се изследваш.

# 14
  • Мнения: 261
Аз съм с наботиеви кисти, не знам дали са следствие от ХПВ. Peace

Общи условия

Активация на акаунт