Смути

  • 177 158
  • 770
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 39 744
Фея, пиши Simple Smile
Аз всъщност никога не съм слагала "семенца" за покълване. Уж четох в нета...
Само като малка съм слагала боб да покълне, а той даже и избуя.

# 406
  • Мнения: 8 163
АнМари, първо измиваш киноата много хубаво. За целта ти трябва ситен гевгир или голяма цедка за чай. Идеята е семенцата да не бягат в канала под силната струя на водата.

След това оставяш семената да киснат във вода едно денонощие. През този период изплаквай семената и им сменяй водата поне 2 пъти. В края на 24-те часа, изсипваш водата и отново изплакваш семената. Оставяш ги в цедката за 12-24 часа, като периодично плакнеш пак (поне 2 пъти за периода).

Семенцата ще омекнат и ще подадат опашчици - покълнали са и са готови за косумация.

# 407
  • Мнения: 2 687
ааа докато прочета и днес сутринта пробвах, бррр  Sick Mr. Green изцяло го изхвърлих  ooooh!

значи киноата щом е покълнала, значи е готова за консумация ли? имам и ще пробвам  Peace

# 408
  • Мнения: 1 283
Да ви кажа снощи кво го забърках. Досега през живота си не бях хапвала магданоз. Като малка все ме караха да го ям, че полезен, а той все ми се лепеше по небцето и един гаден вкуууус ...бляк. Незнам  какво ми щукна и в блендера хакнах цяла връзка магданоз, авокадо, домат, сок от нар, пресен лук и чесън, станаа манджа с грозде ))). Е, неможах да го изям. Надцених се. Ама пък днес ме боли главата - от магданоза ще е  Wink

# 409
  • Мнения: 8 163
Пепика, не би трябвало от магданоза да те боли главата.

Аз добавям магданоз към почти всяко зелено смути.

# 410
  • Мнения: 1 283
Пепика, не би трябвало от магданоза да те боли главата.

Аз добавям магданоз към почти всяко зелено смути.
Ооооо Феичка, това беше шега!!  Joy Разбира се, че не е от магданоза!  Hug Сутринта си направих едно много вкусно смути - банан, манго, ягоди, чия, конопено семе, кокосово мляко, сироп от агаве - мммм!

# 411
  • Мнения: 8 163
Ооооо Феичка, това беше шега!!  Joy Разбира се, че не е от магданоза!  Hug Сутринта си направих едно много вкусно смути - банан, манго, ягоди, чия, конопено семе, кокосово мляко, сироп от агаве - мммм!
Peace

Не е ли станало много сладко това смути? Иначе звучи чудесно chef

# 412
  • Мнения: 162
Здравейте момичета, ще има ли някаква разлика от смути направено в чопър и направено в блендер?

# 413
  • Мнения: 8 163
Лина, чопърът вероятно няма да даде същата гладкост на смутито, каквато то би получило в блендер. Но така или иначе е добре смутито да се дъвче по малко, преди да се глътне. Пробвай и виж дали ще ти хареса.

# 414
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Мушвам се в темата с 1 въпрос...колко вата е добре да е блендера? Гледам, че тези до към 100лв са 400-500W. Това достатъчна мощност ли е за правене на всякакви смутита, т.е. и зелени и евентуално за мелене на някакви семенца и ядки?

# 415
  • Мнения: 8 163
Джулая, малко са 400-500. Трябват ти поне 600. Преди няколко месеца купих Филипс за майка ми. Беше 800W и струваше около 170 лв.

# 416
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз взех сравнително най-евтиния Миксер&Блендер от Технополис. 800 W е. Марката до момента не ми беше позната Simple Smile Таурус

# 417
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 825
Аз взех сравнително най-евтиния Миксер&Блендер от Технополис. 800 W е. Марката до момента не ми беше позната Simple Smile Таурус
Аз също първо се захласнах по Тауруса, обаче в Амазона има само негативни мнения. А до и около 100лв няма почти нищо читаво  Sad

# 418
  • София
  • Мнения: 39 744
За сега е добре. Имам проблеми със сглобяването. 1вият път уж ще свалям каната, а разглобих всичко и смутито ми се разтече по масата. След като схванах цаката не съм имала проблем с изтичане. Лед не съм пробвала да "пасирам".

Идеята ми беше да си го купя само за смути и реших, че за едното смути и скъп блендер... мъж ми няма да се навие Simple Smile
Не съм го експлоатирала "качествено" - правила съм 5-6 плодови и толкова зеленчукови смутита.

# 419
  • Мнения: 324
Здравейте! Записвам се да следя темата, защото и аз съм почитател на смути. Правех ги с пасатор, но всички казват, че с блендер стават по добри. В момента съм в търсене на блендер, но не ми се дават повече от 80-90лв. при положение, че ще е само за смути. Peace
За сега съм се спряла на този, имам същата марка духалка от 3 години и за сега не съм имала проблем, надявам се и с блендера да нямам.

http://www.technopolis.bg/bg/Mixers-%26-Blenders/Mixer%26-Blende … GEND-III/p/829125

Общи условия

Активация на акаунт