Смути

  • 177 169
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
май е едно и също....

# 76
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251

 Ами ако е така за повече шикозност ли се използва "смути" вместо така популярния "шейк"? Явно има разлика, обаче не мисля да търся инфо другаде.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
ако ти се чете http://www.yulisgym.com/kakvo-e-smuti/ има някаква разлика,но и според мен минимална,кой както иска така да си го назовава

# 78
  • Мнения: 3 957
Тъкмо реших, че съм си направила шейк вместо смути, когато попаднах на десертно смути, а т.е. - няколко кайсии, череши, прясно мляко и сладолед. Това ми беше първият опит, получи се доста късно, но аз не сложих много мляко. Иначе е много освежаващо.
В блога, който сподели Доли, прочетох за белене на някои плодове. Вие кои плодове белите, освен банани и т.н.  Grinning

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
беля по моя преценка,краставиците задължително,ябълките също...

# 80
  • Мнения: 4 292
хм,според това,което правя аз-няма разлика http://www.reluctantwwfoodie.com/2012/05/03/smoothies-and-shakes … s-the-difference/ Laughing
Истината е,че най-вероятно има някаква,но не задълбавам повече,тъй като често при мен се получава и "плодов сладолед" Laughing
Плодове и зеленчуци,които имат кори винаго беля.

# 81
  • Мнения: 3 957
Разликата е в сладоледа или друга добавена захар  Peace
Плодовете и зеленчуците с кори са по подразбиране  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 4 394
А авокадото как го слагате? Белите ли цялата кора до светлозеленото или само най-горния слой махате?

# 83
  • Мнения: 5 713
Махам си твърдата кора, която го обвива. Нищо друго, освен костилката (макар че и тя била полезна).
На такива гъсти/полутечни маси, аз предпочитам да казвам нектар (по-българско звучи).
Simple Smile

# 84
  • Мнения: 4 394
Махам си твърдата кора, която го обвива. Нищо друго, освен костилката (макар че и тя била полезна).

 Peace

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Преди малко гледах предаване на Джейми Оливър от преди повече от 10год./направо младеж ми се видя/и приготви два вида смути/значи не е много нова дума/
И на двата сложи банан,каза,че се предпочита за сгъстяване,сладост и приятна консистенция.
В едното освен банан добави течна сметана и фъстъчено масло,в другия вид същите продукти,но без маслото,а с малини,ягоди и къпини.

# 86
  • Мнения: 5 713
Не е нова дума сред англоговорящите, разбира се.
Даже има такъв режим на по-масовите блендери: smoothie
Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 687
започвам да съм фен - покрай тази книга  Flutter

ще пробвам с пасатор, дано стане.......... засега си нямам блендер и не имала нужда...

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
и с пасатор става...сподели някоя рецепта от книгата,моля  Flutter

# 89
  • Мнения: 2 687
и с пасатор става...сподели някоя рецепта от книгата,моля  Flutter
ще опитам. но там в сайта е и блога й с интересни идеи в една статия.

Общи условия

Активация на акаунт