Книги за лятото за ПЪРВИ клас-препоръка за съкратени варианти

  • 18 303
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 009
Може ли да ми препоръчате съкратени варианти на детските книги-Пипи дългото чорапче,Приключенията на Пинокио,Карлсон,защото пълните издания няма да смогнем да ги прочетем.

Последна редакция: чт, 22 май 2014, 12:23 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 15 379
Няма съкратени варианти, поне аз не знам за такива. И защо да не успеете - всяка вечер да четеш по глава-две на детето и то през деня само и сте ги свършили.

# 2
  • Мнения: 24 467
Ми те са само три книги. Ще ги прочетете. Редувайте се с детето- то една глава, ти- две или както ви е удобно и ще ги изчетете.
Другият вариант е от Пипи да си изчетете само определени глави /те нямат толкова неразривна връзка по между си/. За Карлсон- също. Но аз не бих предпочела това.
Пинокио е цялостна книга, там не е толкова лесно да се прескача.

Последна редакция: чт, 22 май 2014, 15:24 от Judy

# 3
  • София
  • Мнения: 104
Тези книжки от списъка с книги за ваканцията ли са?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 009
Марси,да,от списъка са.
Джуди,не са само тези книжки,просто тези са по-обемните,иначе списъкът е от 12 книги,като другите са според мен по-леки за четене,защото са отделни приказки,басни,Писмата на един дакел.
Ако наистина може и аз да й чета,тогава доста книги ще минем  Wink.

# 5
  • Мнения: 46 510
Това е препоръчителен списък, ако дадена книга е непосилна за нивото на детето или просто не му е интересна, не е задължително да се мъчи, пробва и докъдето стигне. Може да я замени и с друга, да прочете освен препоръчаните и други, или да не успее да мине списъка.
Въпросът е да се чете.

# 6
  • Мнения: 24 467
Марси,да,от списъка са.
Джуди,не са само тези книжки,просто тези са по-обемните,иначе списъкът е от 12 книги,като другите са според мен по-леки за четене,защото са отделни приказки,басни,Писмата на един дакел.
Ако наистина може и аз да й чета,тогава доста книги ще минем  Wink.

Книгите за І клас с тази бройка са препоръчителни, а не задължителни. За да ги изчете 7-8 годишно дете всичките самО, трябва друго да не прави, което не е пък препоръчително за човек на тази възраст.  Laughing
Аз бих дала на детето ми само да си прочете Пинокио /чели сме я, но не толкова често, че да я запомни/, Писмата на един дакел и Ние, врабчетата, т.к. не ги е чело. Пипи я знае наизуст- няма да я чете. Приказките повечето също ги знае- четени са многократно. Басните се четат бързо, но повечето не са интересни /поне за мен и за моите деца/. За Карлсон- знае по- голямата част от книгата, като Пипи, ако остане време /и желание/- ще я чете. Аз точно нея не я харесвам. Децата ми също не изпитват симпатии към Карлсон.

Това е препоръчителен списък, ако дадена книга е непосилна за нивото на детето или просто не му е интересна, не е задължително да се мъчи, пробва и докъдето стигне. Може да я замени и с друга, да прочете освен препоръчаните и други, или да не успее да мине списъка.
Въпросът е да се чете.
Peace

# 7
  • Мнения: 4 500
На детето класната казваше, че ако не му е интересна книгата, да чете каквото и да е. Само книга да е, не комиксче

# 8
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
За 7-8 годишни за самостоятелно четене бих предложила Роалд Дал, или поредицата Лили Чудото, или за зайчето Феликс. Най-вероятно повечето популрни книги - Астрид Линдгрен, братя Грим и т.н. родителят вече ги е чел и детето няма стимул да чете само. А пък тези другите са хем за герои на възрастта на детето, хем забавни, а и с лек език.

# 9
  • Мнения: 6 031
За 7-8 годишни за самостоятелно четене бих предложила Роалд Дал, или поредицата Лили Чудото, или за зайчето Феликс. Най-вероятно повечето популрни книги - Астрид Линдгрен, братя Грим и т.н. родителят вече ги е чел и детето няма стимул да чете само. А пък тези другите са хем за герои на възрастта на детето, хем забавни, а и с лек език.
+1  Peace

Особено Роалд Дал.

Аз винаги съм подготвяла книгите за децата(от списъка) и ги предлагам на вниманието им.
Моля ги да не се отказват още на втората страница, но ако прочетат поне 50 страници и не ги докосне, значе не е точното време за тази книга.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 044
И аз така реших-ще чета и аз с него ,иначе няма да ги прочете,вчера почнахме Пипи и на 5 страница-хайде стига толкова вика Mr. Green ooooh!Хем онзи ден му купих електронна книга и я заредих с подобаващо количество книжки hahaha Joy

# 11
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Предвид че списъка е препоръчителен бих оставила детето само да си избере какво да прочете!  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 104
Добре де,като списъкът е препоръчителен,то може някое дете(родител)да сметне,че изобщо не трябва да се прочете и една книга от дадените Thinking.
Малко двусмислено е това Препоръчителен списък за прочит....

# 13
  • Мнения: 25 600
Хем онзи ден му купих електронна книга и я заредих с подобаващо количество книжки hahaha Joy

Това за дете в първи клас ли?
Избързала си. Малките деца имат нужда от истински книги - да разгръщат страниците, да разглеждат картинките, да вдишват миризмата на хартия... Нека детето първо да обикне книгите, да развие навик и нужда да чете, че чак тогава вече може да му се връчи електронна книга в ръката.

# 14
  • Мнения: 15 379
Нека детето първо да обикне книгите, да развие навик и нужда да чете, че чак тогава вече може да му се връчи електронна книга в ръката.

Абсолютно.

Общи условия

Активация на акаунт