Инактивирани ваксини

  • 3 511
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Майчета, знаете ли нещо по въпроса newsm78
Казаха ми че тези убити ваксини били по-добри за бебетата и по-лесно ги понасяли.Но не се поемат от касата и трябва да си ги купя. Чудя се дали педито ще се съгласи да ни ги бие. Какви аргуметни да изтъкна, ако ме пита защо newsm78

# 1
  • Мнения: 3 760
Мъртвите ваксини дават по-слаба реакция. Ако симаш основание да смяташ, че бебето ти ще направи силна реакция /например ако ти си реагирала като бебе/, кажи на педито си. Предполагм, че те интересува ДТК-то.  Доколкото знам едно от десет бебета дава реакция рли живата. При мъртвата също може да и ма реакция /незнам с каква честота/.

# 2
  • Мнения: 4 181
А чували ли сте за връзката на ваксините с евентуални заболявания като аутизъм например?
Четох едно изследване, че преди да започнат масово да се ваксинират децата аутизма въобще не е съществувал като болест. Пишеше че някакъв консервант, който се съдържа в живите ваксини може би предизвиква аутизма в известен процент от децата newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
А чували ли сте за връзката на ваксините с евентуални заболявания като аутизъм например?
Четох едно изследване, че преди да започнат масово да се ваксинират децата аутизма въобще не е съществувал като болест. Пишеше че някакъв консервант, който се съдържа в живите ваксини може би предизвиква аутизма в известен процент от децата newsm78

Абсурдно е това, че не било имало аутизъм преди масовите ваксинации!!!! Може би не е бил диагностициран и определен като такъв....

Освен това не е ДОКАЗАНО, че има връзка м/у ваксинациите, по-точно ваксинацията с Триваксината и аутизма...

# 4
  • Мнения: 1 976
можеш да се посъветваш с педиатъра си, не вярвам да тиоткаже да сложите неживи ваксини...Когато предложих на нашата лекарка, тя веднага се съгласи, притова тя самата не е дистрибутар на тези ваксини /много маъки сепритесняват, защото смятат, че им се препоръчват от педитатата само, защото са дистрибутори/.
аз лично съм ЗА убитите ваксини...въпреки, че казват, че не били толкова добри като живите  Thinking За да вземеш твоето лично решение е най - добре да се посъветваш с лекар.

# 5
  • Мнения: 832
Първият ни прием на ДТК беше с жива ваксина. Бебо вдигна температура, беше кисел. Малко след това разбрах за мъртвите ваксини, казаха ми че ако бебето е вдигнало температура на първата ваксина, на втората ше вдигне 2 пъти повече и ние купихме мъртва ваксина - Инфанрикс. Нямаше никаква реакция, бебо даже май не разбра че са му били ваксина, защото я бият в крачето и явно по малко боли, докато живата я бият в гръбчето и него много го боля, особено като лежи. Така че от моя опит излиза че мъртвите ваксини са много по добри и са по пречистени. Само в Бг и в някои източни страни бият живи ваксини, в другите страни бият само мъртви. Наистина не се поемат от здравната каса. Купуваш си я , но не във всички аптеки я има. Струва 30 лв.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
Ние досега сме слагали само инактивирани ваксини,с изключение на хепатитната.И трите приема слагахме Инфанрикс/ДТК/и Имовакс Полио/полиомиелит/.Много съм доволна-бебо не усети,че му слагаха ваксини.Не сме имали странични реакции или някакво необичайно поведение след ваксинациите.И двете ни ги биха в крачетата,едновременно-едната на лявото,едната на дясното.
Касата обче не ги поема и всеки родител,който реши да ги слага на детето си ,трябва да си ги закупи.Аз ги купувах от аптеката на Търговска лига.
Инфанрикса е 28-30 лв/зависи от аптеката/
Имовакс Полио е 16-18 лв.
Препоръчвам ти ,ако имаш възможност,да ваксинираш детето си с тях.

# 7
  • София
  • Мнения: 337
Ние досега сме слагали само инактивирани ваксини,с изключение на хепатитната.И трите приема слагахме Инфанрикс/ДТК/и Имовакс Полио/полиомиелит/.

Единствената Жива ваксина, която се слага по календар на децата в Бг е Полиомиелит, като има алтернатива с инактивирано полио - Имовакс Полио.

Хепатитната, ДТК-то и останалите по календар са или убити или генно-инженерни (хепатит В). Реакциите при ДТК ваксината от безплатните се дължат на факта, че става въпрс за пълноклетъчна коклюушна  убита компонента, а при Инфанрикса  тя е ацелуларна (безклетъчна, т.е. взети са малки частички от убитата и пречистена бактерия) и така  се минимализират страничните реакции.

# 8
  • Мнения: 4 392
А чували ли сте за връзката на ваксините с евентуални заболявания като аутизъм например?
Четох едно изследване, че преди да започнат масово да се ваксинират децата аутизма въобще не е съществувал като болест. Пишеше че някакъв консервант, който се съдържа в живите ваксини може би предизвиква аутизма в известен процент от децата newsm78
kleo_80 , знам кьде си чела Wink
Вьрни се пак там и прочети новата тема,която пуснаха веднага след това.А консервантьт е тиромезал,но мисля,че вече не се използва вьв ваксините.Но пьк винаги може да питаш докито дали го има като сьставка вьв вьпросната ваксина Wink

# 9
  • Мнения: 242
 Mr. GreenМного ви моля дайте ми информация относно мъртвите ваксини на ПАСТЪОР- колко струват и как се казват-педиатърката ми твърди, че струват 70 лв. единична цена и се поставят три пъти, но тя ще ни ги достави по 50 лв. едната, а на моя приятелка казали за цена от 23 лв.- объкана съм, още повече, че сестра ми твърди, че били безплатни. А си задавам и въпроса-безобидни ли са? Благодаря на всички за отговорите  35
 Party

# 10
  • Мнения: 4 150
@Ваче
"Абсурдно е това, че не било имало аутизъм преди масовите ваксинации!!!! Може би не е бил диагностициран и определен като такъв....

Освен това не е ДОКАЗАНО, че има връзка м/у ваксинациите, по-точно ваксинацията с Триваксината и аутизма... "

Отдавна е докаzана врьzката на аутиzма и ваксините.
Да ви zву4и "абсурдно" е едно,да zнате с сигурност е сьвсем друго.
Ако се смятате компетентна по вьпроса бих ви помолил да обясните научно как точно няма врьzка според вас и ако можете да ДОКАЖЕТЕ,че не се полу4ава аутиzьм след ваксина.
....

# 11
  • Мнения: 867
Mr. GreenМного ви моля дайте ми информация относно мъртвите ваксини на ПАСТЪОР- колко струват и как се казват-педиатърката ми твърди, че струват 70 лв. единична цена и се поставят три пъти, но тя ще ни ги достави по 50 лв. едната, а на моя приятелка казали за цена от 23 лв.- объкана съм, още повече, че сестра ми твърди, че били безплатни. А си задавам и въпроса-безобидни ли са? Благодаря на всички за отговорите  35
 Party
Тези дни изчетох доста неща за ваксините, поради факта че на сина ми предстои първи прием на ДТК и Полио.
Мога да дам информация относно една ваксините на Пастьор, към която съм се ориентирала аз, 5валентната-Pentaxim-, която с една инжекция ваксинираш срещу Дифтерит, Тетанус,Коклюш, Полио и хемуфилус инфлуенца. Тя се слага на три приема 2,3,4 месец и една реваксинация. Струва 63 лева/всяко боцкане/
       Консултирах се доктора, който изроди сина ми-неонатолог, който работи с тази ваксина и той каза, че не е наблюдавал особено тежки реакции от нея.Каза че е възможно да се появи безпокойство у детето и температура-но не е задължително.
Пред мен стоеше въпроса дали да сложа Инфанрикс/също мъртва ваксина срещу ДТК/ + Imovak Polio/също нежива/ или 5 валентната Pentaxim. Но ако избера първия вариант това са две боцкания, а ако искам да го ваксинирам срещу Хемуфилус инфлуенца става трето боцкане. Лично аз смятам да сложа Pentaxim. Ще се ваксинираме на 23 март.Ще пиша как го е понесло детето.

# 12
  • Мнения: 3 886
Мъртвите ваксини дават по-слаба реакция. Ако симаш основание да смяташ, че бебето ти ще направи силна реакция /например ако ти си реагирала като бебе/, кажи на педито си. Предполагм, че те интересува ДТК-то.  Доколкото знам едно от десет бебета дава реакция рли живата. При мъртвата също може да и ма реакция /незнам с каква честота/.
не е така на моя приятелка детето получи и температура и оток точно от тези ваксини.аз самата се чудя сега коя да бия на моито на 03.04

# 13
  • София
  • Мнения: 679
Аз твърдо съм за инактивните ваксини, на мойта дъщеричка поставих само такива, след като използвах като аргумент това, че и двамата с таткото си имаме алергиики. За щастие срещнах разбиране от страна на педито ни. За ДТК поставихме Инфанрикс, за полиомиелит поставихме Имовакс полио. Преди месец поставихме и Акт-хиб, но изчакахме да хванем еднократната, не ми се травмираше допълнително детето с разни реимунизации.  Не сме имали никакви реакции след която и да е от ваксините, много добре ги понесе.

# 14
  • Мнения: 411
не е така на моя приятелка детето получи и температура и оток точно от тези ваксини.аз самата се чудя сега коя да бия на моито на 03.04
Температура и оток може да се получи от всяка ваксина.Инактивираните не ги изключват,в тях просто няма жив вирус(което никак не е малко).Зависи и как в поставена,особено за локалните реакции.Мога ли да знам каво е името на ваксината?

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 13:34 от Беа

Общи условия

Активация на акаунт