Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

От 10 години си нося меки контактни лещи. При последния ми преглед при очния лекар тоzи ме уговори да мина на твърди (да ме питате и мене що се съгласих). Речено сторено. От понеделник съм с новите твърди лещи. Първия ден ги носих 2 часа, после 3... абе бавно, но свиквам с тях. Обаще има нещо, което ме драzни иzклЮчително много.

Лещите се иzместват. И вместо да стоят на средата на окото се приплъzват навътре, в посока носа и така с периферното си zрение виждам ръба на лещата. Има също така едно поле от 15 градуса, където на окото ми няма леща и с моите минус 7,5 диоптъра не виждам нищичко. Не zнам дали ме раzбрахте... много несвърzано го обясних.

Въпроса ми е И при вас ли е така? Много ще се радвам ако ми раzкажете какъв опит сте понасъбрали с твърди контактни лещи и какви проблеми мога да очаквам от тях.

Благодаря.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Гери - така е. Изместват се. Моя мъж преди 2-3г. мина от меки на твърди лещи и съм го виждала как си ги намества понякога, защото направо се скриват под клепача.  Mad
Аз веднъж, в опита да да му затворя очите с ръце му ги изместих жестоко. Сега съм по-внимателна.
Та така е - местят се и сигурно е доста неприятно.

Ти защо мина на твърди?
Цитирай

Минавам на твърди, zащото имам много голям астигматиzъм врътнат на не zнам си какви нестандартни градуса. И твърдите лещи са специална поръчка zа моя астигматиzъм. Меките, които носих преди, не предлагат точно тоzи градус.

Шани, а можеш ли да попиташ мъжа си дали вигда с периферното си zрение ръба на лещата? Аz бчера така хубаво се блъснах в ръба на вратата, zащото я виждах преz ръба на много по голямо раzстояние... Абе хем им се ядосвам на лещите, хем се кефя, че виждам по ясно от преди...
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Ще го питам, Гери!

Всъщност и той поради астигматизъм мина на твърди.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

Отговор:
Не - не вижда ръба на лещата. И без външна намеса не му се разнествали.

Съветва те, да се обърнеш пак към офталмолог, защото не ти е сметнат добре диаметъра на лещата и така тя просто не прилепра добре за зеницата и от там ти се размества.
Той е с 2 различни диаметри, а пък си има и кератоконус  Confused
Цитирай

bouquet

Благодаря, Шани

bouquet  bouquet  bouquet
Цитирай
От 10 години си нося меки контактни лещи. При последния ми преглед при очния лекар тоzи ме уговори да мина на твърди (да ме питате и мене що се съгласих). Речено сторено. От понеделник съм с новите твърди лещи. Първия ден ги носих 2 часа, после 3... абе бавно, но свиквам с тях. Обаще има нещо, което ме драzни иzклЮчително много.

Лещите се иzместват. И вместо да стоят на средата на окото се приплъzват навътре, в посока носа и така с периферното си zрение виждам ръба на лещата. Има също така едно поле от 15 градуса, където на окото ми няма леща и с моите минус 7,5 диоптъра не виждам нищичко. Не zнам дали ме раzбрахте... много несвърzано го обясних.

Здрасти Гери,
Наистина за теб по-добрия вариант са твърдите газопропускливи лещи. Не само за теб! Проблема с тях е, че в БГ малко офталмолози са и контактолози. Къде са ти правени лещите и кой лекар ти ги е напасвал?
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

spider12 - Тя -.:Geri:. , не е в БГ. Сигурна съм, но не знам в коя страна е...
Цитирай

Здравей спайдър,

аz живея в Германия и лещите ми ги напална моя очен лекар.
КОлкото до проблема ми с лещите, окаzа се, че диаметъра им е бил по малък (Диагноzата на лекаря беше, че имам много красиви големи очи #Cussing out #Cussing out) и ми ги смениха миналата седмица.

Сега е много по добре, вече почти свиканах...
Цитирай

софия

и аз щях да пиша, че не е нормално толкова да ти плуват в окото.
Кажи как е сега? Дискомфортът поразмина ли ти?
Цитирай

Все още леко ме драzнят, ама свиканах. Сега с по големите лещи няма такова раzместване, положението е много по добре.

Най гадното чуство е, че ме сърби окото когато ги сваля. Тогава пада едо чесанеееее...  Money Money Money  Laughing
Цитирай
В момента в България има два нови вида Газопропускливи лещи. Хибридни са и в материала им има хидрогелни молекули, които ги правят комфортни почти като меките контактни лещи. Едните са с ниска газопропускливост и са перфектни за астигматизъм, а другите са със средна ГП и са идеални за кератоконус.
Цитирай

с/у ОколоМръсТното

spider12 - то си стана цяла Реклама  Thinking, така, че казвай всичко докрай  Laughing

Къде ги има, за каква сума се търгува едната и за колко време ги правят?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.