Коя школа ще ми препоръчате за кандидатстване след 7-ми клас?

  • 11 866
  • 31
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Става въпрос за София.
За сега съм се ориентирала към Регалия. Присъствах на родителската среща и като цяло останах с много добри впечатления.
Какво е вашето мнение за нея, а и за други школи?

# 1
  • София
  • Мнения: 650
Моят съвет е да провериш в коя школа колко учебни часа са предвидени. Нямам поглед върху Регалия, но Веди например имат по-вече часове спрямо "Междучасие". От Междучасие не съм особено доволна. Някакси останах с впечатлението, че просто никой не го е грижа детето какво е научило. Излизат, преподават си материала и дотам. Е изпращат ти статистика спрямо другите деца как се е представило на пробните изпити, но няма големи домашни, няма проверка на домашните, няма обяснение на сгрешеното в домашното. Сега ще видим резултатите на 04.06

# 2
  • Мнения: 4 173
И аз да питам същото. В приемлив район се намират 2 школи- "Тара" и "Алеф" Някой нещо да е чувал за някоя от тях? И евентуално- коя от тях? И двете предлагат х120 уч/часа, в групи на едното място 6-7, на другото до 10 деца. Разликата в цената е около 30 лв.

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Благодаря за отговорите тук и на ЛС.

Записах дъщеря ми в Регалия. На 1-ви юни беше на пробен изпит организиран от школата, с цел децата просто да си видят нивото, пък и родителите им.
Хареса ми отношението към всяко дете и родител, професионализмът, добре подбраните и не клиширани въпроси на теста, експедитивното излизане на резултатите.

Входящото ниво ще е на 31 август. Дано се падне при добри професионалисти, за което не се съмнявам. Подочух от родители, че най-добрите преподаватели били от 119 училище, децата от там били с най-голям % на успяваемост.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 47 821
Ако мога да използвам темата да попитам и аз за отзиви?
В момента се колебая между Регалия и Софроний
Не ми харесва засипването с тестове и домашни в Регалия, в Софроний имат и време за самоподготовка и въпроси  Crazy
Регалия пък имат сайт с онлайн тестове... Crazy
Препоръки, мнения- може и на ЛС

# 5
  • София
  • Мнения: 213
по мое мнение Софроний е с по-тежка математика - по трудни и "математически"задачи.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 652
Моите и двете караха БЕЛ в Регалия при Анета Кичукова, много съм доволна.
Допада ми организираността в школата, домашните (по БЕЛ) бяха премерени.
Щеше ми се да правеха повече преразкази.

# 7
  • Мнения: 175
Здравейте, да споделя и аз. В шести клас синът ми беше в "Междучасие". Едва в края на годината разбрах и то случайно (от попаднало в детето лист от пробен изпит Rolling Eyes), че по математика е изписал само три страници, за домашно да не говорим. Вярно е, че трябваше и аз да проявя повече интерес, но разчитах на детето, което казваше, че всичко е наред. Поисках разговор с учителката. Тя като разбрала, че ще се срещнем, още същият ден му написала забележка в тетрадката "Не пише, не внимава и т.н. Посрещна ме с думите "Ама Вие знаете ли колко е разсеян, не пише в час..." Е, питам аз, не трябваше ли тя да ме информира, че дава лоши резултати на изпитите, че не пише и т.н. Тя уморено ми обясни, че децата са в школата по собствено желание и няма намерение да ги следи, да проверява домашни и т.н.
В седми клас го  записах в "Просперитет и развитие" срещу 35-то СОУ. Изключително съм доволна от обучението там -  двете госпожи са прекрасни, помагаха на децата за  домашни, класни и прочие. Нещо повече, усетиха че синът ми не е от много старателните деца и започнаха да се занимават допълнително с него. Викаха го за извънредни занимания, даваха му да решава задачи и тестове по БЕЛ и не го оставиха да се отпусне до края.
На матурите се представи много добре (БАЛ - 33.414) и сега имаме шанс за добро училище. Горещо Ви препоръчвам школата.

# 8
  • Мнения: 6 031
Събирам информация за приятелско дете и коментарите са ми много полезни.
Те се колебаят между индивидуални частни уроци и школа. Нямат идея за нито едно от двете.  Embarassed

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 4 715
Събирам информация за приятелско дете и коментарите са ми много полезни.
Те се колебаят между индивидуални частни уроци и школа. Нямат идея за нито едно от двете.  Embarassed

Това зависи от детето как възприема по-добре - в група или самостоятелно. Като пари е почти едно и също. Ние бяхме в Софроний. Мога да кажа, че съм доволна. Е, имам и някои забележки, но то не може всичко да е идеално и всички деца да са еднакви  Peace

# 10
  • Мнения: 722
Препоръчвам Регалия. Синът ми беше там и на БЕЛ, и на Мат. Изкара висок бал. Не смятам, че ги засипват с домашни, в рамките на нормалното е. Не съм давала нищо допълнително да прави, извън школата и училище. Организацията е на много високо ниво! И все пак, много си зависи и от детето.

# 11
  • София
  • Мнения: 749
Голямо ЗА за Софроний!

# 12
  • Мнения: 844
Аз съ много доволна от Веди. Бал на госпожицата 34.238.

# 13
  • Мнения: 2 076
1 глас от мен за Регалия, цялата им организация е много професионална, натоварването е равномерно и премерено

синът ми беше тази година там на МАТ и БЕЛ, и не е правил абсолютно нищо допълнително извън домашните им, малко от онлайн-практикума им по литература и на няколко пъти тестовете пак от онлайн-системата им; нямахме нито един допълнителен сборник по предмет, нито пък е учил повече от час дневно през годината

пробните им изпити също са доста достоверни като ниво на трудност - на тях се представяше добре (в първите 5 до 10% от момчетата), а на реалните матури изкара 5,663 по БЕЛ и 5,963 по МАТ, извън личния му принос зачитам заслугата за резултата точно на школата

# 14
  • Мнения: 6
Ако има някой от Младост - мога да препоръчам учебен център Скарабей в Младост 2. Супер сме доволни от преподавателите и по БЕЛ и по математика - дъщеря ми изкара бал 35.514
Искрено благодаря на двете госпожи!!! smile3525 smile3525 smile3525

Ние също проучвахме предварително къде да запишем детето и имахме исторически сведения от минали години за този център - че подготвя децата много добре и оценките, които изкарват после на матурите са над 5.50 в много голяма част от случаите. Така че, ако има родители на бъдещи седмокласници от Младост - горещо ви препоръчвам Скарабей и мисля че няма да съжалявате  Peace

Общи условия

Активация на акаунт