29ОДЗ СЛЪНЦЕ АКТУАЛНИ МНЕНИЯ

  • 1 083
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 182
Моля за актуални мнения за 29ОДЗ Слънце в кв. Изток. Боледуват ли често децата, и лелките добре ли се държат, храна, спане, обучение, гледане и тн. Имате ли някакви забележки, каквито и да е за ОДЗ то. Имат ли и  там навика, майките да си водят децата болни? Базата все още ли е добре след ремонта?

Последна редакция: пн, 26 май 2014, 15:49 от ladvy

# 1
  • София
  • Мнения: 44
Записвам се да следя темата. И моя син е приет там 1-ва яслена. Чувала съм само откъсачни отзиви като: нови легла и матраци, хубави играчки, 3 от 4-ри госпожи са супер ...

# 2
  • София
  • Мнения: 182
Има основен ремонт през 2011г ако не се лъжа, но искам да знам за отношението на лелките и храната как е. Онзи ден чух един абсурд, че едно дете отказвало да яде храната и майката 2г идвала на обед да носи уж нейна храна за да яде детето. В действителност то си яде храната на градината, но отказвало и майката като се появявала детето мислело, че яде храната на мама.
Знам, че има басей рементиран и тн. Дали извеждат яслените групи на вън?

# 3
  • София
  • Мнения: 182
Записвам се да следя темата. И моя син е приет там 1-ва яслена. Чувала съм само откъсачни отзиви като: нови легла и матраци, хубави играчки, 3 от 4-ри госпожи са супер ...

Вие сте приети на първо класиране нали? Мислиш ли да го пускаш от есента или ще забавяш?

# 4
  • София
  • Мнения: 44
Да, на първо класиране. И да ще го пускам на есен, но с малко отлагане. Иска ми се да започне началото на ноември. Основната идея ми е, че септември и октомври са хубави месеци, още е топличко и да го извеждам повечко навън, а и тъкмо тогава започват вирусите.
Но да видим дали директорката ще се съгласи ...

# 5
  • София
  • Мнения: 182
Да и аз искам отлагане 100%! Трябва да се говори с нея. Ти като го записа казаха ли ти дали ще има родителска началото на септември?

# 6
  • София
  • Мнения: 44
Записах го на 16.05 без проблеми, но директорката я нямаше, а бях подготвила няколко въпроса за нея вкл. и за отлагането.  За съжаление другите от персонала не бяха много приказливи. Исках с малкия да влезем вътре и да разгледаме обстановката, но казаха че докато има деца в градината не позволяват визити на външни хора. Разбрахме се, когато са в почивка да мина, т.е. юли или август. Ако нещо допълнително разбереш, моля те пиши Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 182
Като ходя пак ще споделя. Искам и аз да разгледам и доста ме вълнуват някой теми, за които ще питам със сигурност. Иначе отношението беше ли нормално или са заядливи както на повечето места? Твоето дете на колко ще е септември?

# 8
  • София
  • Мнения: 44
Живи и здрави септември ще бъде на 1г.5м. Иначе мед.сестрата, която прие медицинските документи, нещо беше начумерена. Питах я за преди обедния сън, трябва ли да го махам, защото той още си дремва по 1 час преди обяд. Тя нещо се фръцна, каза че нямало как тук да спи преди обяд. Но да не се притеснявам сега за това, лелките щели да го научат. Предполагам подробностите като храна, дрешки, кога и как излизат навън ще организират род.среща, просто няма начин да е друго. Проблема е как ще ни уведомят за нея, споменаха че по натам (кога е това?!) ще изкарат списък кое дете в коя група е и с коя г-жа.

# 9
  • София
  • Мнения: 182
Аз ще питам. Имам работа до Изток другата седмица и ще отида да видим какво ще каже по този въпрос. Ние ще сме на 1г и 6м септември. За преди-обедния сън знам, че не трябва да го има понеже спят от 1 или от 2. Той сега заспива в 1 и до към 3 спи. Тези списъци най-вероятно ще се окачат на вратите на градината. Там явно не са общи яслени групи, щом ще има и различни... в повечето ДГ са сборни по 2 набора.

# 10
  • София
  • Мнения: 182
Много съм доволна от отношението в одз-то. Всички, бяха изключително отзивчиви и усмихнати. Градината вътре изцяло е подновена. Всички мебели са нови, даже все още сглобяваха някой. Направи ми впечатление, че и двора ще го правят лятото. Имаше натрупани и завити на двора от тези гумените настилки за детските площадки. Ще има родителска среща може би средата на септември, когато повечето деца тръгнат на ясла/градина. Списъците с групите ще може да видим последната седмица на август. Казаха ми ако имам други въпроси мога тогава да ходя и да питам каквото ме интересува.
Питах дали изкарват яслените групи на вън -  те казаха да. Хранят ги, спят в легла с преграда отпред. По въпроса с взимането на детето на обед ми отговориха следното:
първия ден си го пращам все едно ще е цял ден в градината. Към 12 да звънна на мед.сестра да попитам какво е положението с детето ми. Ако реве много и не могат да се оправят и да го успокоят отивам и си го взимам след храненето, но ако всичко е ок няма да се взима на обед, а направо на края на деня. Там практикували така, защото дори неревящите деца свиквали да ги взимат на обед и почвали да реват ако след обеда някой не ги вземе и не искали да спят там.
Това е в общи линии!

# 11
  • София
  • Мнения: 44
Благодаря ти за информацията, много е полезна!

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте мами , аз също останах с добро впечатление от директорката Татяна Бакалова и обслужващия персонал .Ние сме с алергия към белтъка на кравето мляко и обсъдихме менюто .Всичко изглежда много добре подържано и организирано .Ние ходихме да гледаме ОДЗ "Талант " и ситуацията беше потресаваща ,както отношението ,така и всичко останало .Най-много ме отврати миризмата лъхаща от  чергичките и килимчета .БЛЯК ,добре ,че не ни приеха там  Вълнувам се от въпроса кога ще бъде тази родителска среща ?Аз също бих искала да видя легловата база и списъка с принадлежности и дрешки ,който трябва да приготвим за есента !Нас ни приеха на 3-то класиране от септември 2-ра ясла, родени 2012 г.на  ул. "Дедеагач" 42 

# 13
  • София
  • Мнения: 182
Привет barbykiss обаче май не говорим за една и съща ДГ! Директорката се казва Омайникова! Тази градина е в София, кв. Изток!

Общи условия

Активация на акаунт