Много ме е страх:(

  • 3 918
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
 Синеочка, дано наистина да са ми хубави изследванията, много се страхувам, но дори и да са хубави ще настоявам да ида да ми я изгори. А знае ли някои колко струва това горене с лазер? Защото той има лазер при него а и нали е на частно. Не че няма да го направя колкото и да струва но....просто питам.

# 16
  • Мнения: 1 544
Ей спокойно де, от това определено не се умира. Аз също имах раничка след раждането което е съесем нормално. Обикновенно първа степен е при не раждали жени а при раждали най ниската степен е 2 при мен беше така и вече лечението се определя от големината и. Моята беше малка и ми я мазаха с едно лекарство което струваше към 30 лева . Лекаря ми каза че може да се няложи да се намаже няколко пъти от въпросната ампула .При мен мина от 2 мазания. А ако е по голяма раничката се гори със лазер. А за ракови клетки се говори при резултат ПАП 4 и това пак не е точно рак а ракови клетки който се оправят с лечение. Няма нищо страшно успокой се. Аз имам толкова приятелки които имат или са имали ранички и въобще не е страшно даже мислех че 80-90 процента от раждалите жени имат защото моя лекар ми обясни че се получава при разкъсване на шииката на матката по време на раждане там където се шие остават ръбчета от кожа които немогат да се загладят перфектно и остава всъшност белег и в някое от тези гънки се събира незнам там какво и мястото е предразположено към инфекций и се получава ранияка. та затова си мислех че почти всички раждали имат.

# 17
  • София
  • Мнения: 5 744
Теди 79, първа група бях на първата цитонамазка и тогава не ми казаха че имам такава раничка. Днеска н прегледа видя раничката а утре ще са готови резултатите.
 Незнам.....и 200 души да ми кажат че са я излекували...мен страшно ме е страх:( Умира ли се от това?  Защото точно това си мисля. А ако е толова сериозно....нямаше доктора да се отнесе безотговорно и да каже че до второто раждане няма да се маха:(
Спокойно! Не се умира от това, имам колежки, които си ги носят по 12 и повече години! Освен това и различните д-ри са на различно мнение - едни казват, че е нормално да се получи на жени в активна полова възраст, било "физиологичен феномен", а там, където ми я гориха, казаха, че трябва да се махне. Самата електрокоагулация (с ток) за мен беше нещо ужасно неприятно! Такива болки, че не искам да се сетя! Не искам да те плаша, майка ми също е имала и при нея е минало съвсем безболезнено. Може би зависи от начина, по който я махат. Другото МНОГО неприятно нещо е течението, което се получава след това, доста дълго след процедурата. Д-рът каза, че е нормално, но аз се чувствах ужасно - безцветно е, но е с доста неприятна миризма, не можех да понасям себе си. Не знам дали става така при всички. Не съм убедена, че ако трябва да ми я махат пак, бих се подложила на същото. Иначе процедурата ми струваше 20 лв., в частен кабинет, но той каза, че така и така не се поема от здравната каса. успех и помисли и потърси повече мнения преди да избереш по кой начин ще я третират! Надявам се да не съм те шашнала много, по-добре е мисля да споделя все пак не много положитения си опит!

# 18
  • Мнения: X
 Не, не ме шашна изобщо а напротив, готова съм на всичко само да знам че ще я излекувам и няма да чуя повече за това!

# 19
  • Мнения: 1 370
 KATI_Z не се притеснявай и не си внушавай, без да си видяла резултатите. Мое лично мнение и от опит те съветват да не се ровиш и търсиш информация, защото ще се паникъосаш двойно. Наспи си спокойно и утре, ще се смееш над днешните ти помисли
Пожелавам ти успех

# 20
  • Мнения: 4 422
Не се шашкай и аз имам но 1-ва група и ми казаха,че тогава нищо не се прави само се наблюдава на 6 месеца,ако е по-висока степен се гори или се прави конизация..Аз като не знаех -бяха ми изкарали акъла и ревах като магаре..Направо психясах..Като ти излезе изследването се консултирай с онко-гинеколог.А понякога ако имаш  възпаление то влошава картината на изследването и може да те изкара по-висока група.Поне при мен така стана.После слагах някакви глобули и изследванията ми показаха Ігрупа и се успокоих..Успех

# 21
  • Мнения: X
Ще чакам и се надявам само всичко да е наред!!! Дано съм първа група като първия път !
 Незнам до 4 следобед как ще търпя;(

# 22
  • Мнения: 1 489
Аз също имах раничка и скоро преди два месеца ми е гориха с лазер.Нищо страшно няма,макар че аз се бях настроила за голяма болка.Не се притеснявай предварително и пиши после какви са били резултатите.

# 23
  • Мнения: 1 544
Аз пък за първи път чувам че боли при горене всичките ми познати на които са им ги горили казаха че не много приятно но най гадно от цялата работа е миризмата на опърлено прасе. А аз с лекарството нищо ама нищо не усетих. Ама изобщо незнам защо се притесняваш  newsm78 така или иначе се лекува каквото и да е какъв е проблема. пък да не говориме че си била скоро 1-ва стпен което е нищо и просто няма варянт да минеш на 4-та която е по гадния варянт.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличка спокойно  action032, аз съм същата като теб, припадала съм преди да си видя резултатите за обикновенна кръвна картина от страх ( по желание, без показания направена), преди всеки преглед умирам по няколко пъти от страх за резултата, страх ме е от рак във всичките му форми. Sad
Без да имам раничка и при ПАП 1, се изплаших, че раждането сега ще ми предизвика рак и раничка и, и и........
Знам как се чувстваш, но недей да се притесняваш толкова, всичко ще бъде наред, резултатите ще са добри и както момичетата са ти написали, почти всяка е имала такъв проблем.
Стискам ти палци и ще чакам с нетърпение да се похвалиш с хубавите новини! Peace  bouquet

# 25
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Ама стига бе жена, ти като нероден Петко. Спокойно мила, аз имах предчувствия през бременността, че бебо не рита и край, ама си имам жив и здрав син  Praynig Hug
Няма смисъл предварително да изживяваш болка, безсмислено е  Rolling Eyes. ще дойде и утре и ще разбереш, ако имаш доверие на гинеколога си няма от какво да се притесняваш.
За горенето и аз знам от приятелки, че не е болезнено.
Желая ти успех  Heart Eyes

# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Хей, миличка, не се самонавивай; как няма да са хубави резултатите, я спокойно.
Аз все се каня да ходя на цитонамазка, и все отлагам, мен ме е страх Embarassed Embarassed, все едно не съм раждала;
Не знам нищо за раничките, защото не съм имала, но знам, че не е нещо страшно;
Горе главата Peace

# 27
  • Мнения: 307
Раничката на шийката на матката се предизвиква от силни хормонални въздействия в организма.На такива въздействия са подложени жените при бременност.Ако резултатът от цитонамазката е нормален, се приема, че раничката не е носител на предракови изменения.

# 28
  • на село
  • Мнения: 3 893
Ей спокойно де, това че има раничка не означава, че е ракова.
А и дори да се наложи и горене на раничката не е болка за умиране, аз имам раничка горена преди 7 години, между първата и втората бременности и пу, пу да чукам на дърво всичко си е нормално.
Я по -спокойно, ако вземем да се шашкаме така за всяко нещо докъде ще я докараме  Wink
Повече кураж и оптимизъм !

# 29
  • Мнения: 380
Не се притеснявай. И аз изживях подобен кошмар. На мен не ми бяха правили цитонамазка в България и като забременях тук и отидох на лекар ми сервираха такъв резултат, че ми настръхна косата -умерена до тежка дисплазия. И да видиш като се притесних и започнах да звъня като побъркана в България на близки лекари да ги питам за какво става въпрос. Успокоиха ме и казаха че няма нищо страшно. Случва се често и не е необичайно.
Направиха ми колпоскопия, това е преглед при който ти гледат шийката на матката с микроскоп. Слагат ти оцетен разтвор и там където се оцвети епителната тъкан, се виждат проблемните места. Казаха ми че имам умерена дисплазия, тоест 2 рата степен май. И понеже съм бременна, не могат да ми правят биопсия сега, така че след като родя живи и здрави и това ще стане.
Докторът ми каза, че няма нищо страшно. Много голяма част от жените го имат това в първоначалните степени и не е толкова опасно. Не означава че ще доведе до рак. В моя случай ми казаха че няма никакви рискове за бебето.  Казват, че често раждането може да спомогне за изчистването на тези "ненормални" епителни клетки. Дано да е вярно  Praynig
Просто трябва да ходим по често на лекар във връзка с това, да ни правят цитонамазки и ако има нужда да се третира с лазар или други методи.
Не се притеснявай! И на мен какви ли не мисли са ми минавали през главата, но за сега ще ги игнорирам, защото в момента е най-важното нещо е малкото човече в корема ми.
Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт