Бродирани амулети (Оберег)

  • 24 211
  • 172
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 833
Някои писани и неписани правила относно шиенето на оберег:
- Не се започва "оберег" в петък.
- Задължително се измиват ръцете, за да отмие водата негативната енергия, най-добре е да се изкъпеш.
- Ако шиете за някого, поискайте символична цена за готовия оберег.
- Жената не бива да шие по време на месечен цикъл както и ако е ядосана/гневна или болна.
- Хубаво е когато се шие да не се гледа телевизия или слуша музика за да може жената да се съсредоточи и да е отдадена на бродирането.
- Освен домашните и семейните, останалите "обереги" се оформят като ключодържатели, бискорню, висулки.
- През известно време се перат (може и в солена вода). Оберегът сам ще подскаже кога трябва да се направи това - може няколко пъти да падне от мястото си или да загуби част от силата на действието си.
- Когато оберегът постигне определаната цел, той ще си тръгне (загуби, скъса, счупи).
- По възможност се шие в кръг - откъдето е започнато, там трябва да се свърши.
- Различните обереги се започват в различни точно определени лунни дни.



Има обереги за всякакви случаи - за здраве, за късмет, за безопасно пътуване, за зачеване, за деца и т.н.  Преди да се ушие какъвто и да е оберег първо трябва да се ушие Макош - тя е покровителка на дома и ръкоделието. След ушиването й жената придобива силна интуиция и дар да предава желания, пожелания на следващите ушити амулети. Шие се върху зелена панама или се слага в зелена рамка и се държи вкъщи.

Всеки Макош е различен, защото този който го шие трябва сам да си избере символите които ще ушие, основна е женската фигура а другите около нея се избират индивидуално. Има някои символи които не трябва да се комбинират, сащо така от значение са и цветовете с които се ушиват символите. Говори се, че повечето жени ушиват първия си оберег след 33 годишна възраст, ако някоя жена е решила да го ушие по-рано се счита, че има голям духовен потенциал. Макош е единствения оберег, който можем да ушием за себе си.

Оберега има най-мощна сила ако е изработен от кръвен роднина - родители, деца, братя и сестри.   Подобна сила имат и обереги, създадени от ръцете на един от съпрузите, при условие обаче, че отношенията им са хармонични. По време на изработване на оберега да се мисли за този за когото е предназначен.


Лунен календар - да се има в предвид, че часовете са по руско време.
Много схеми с обяснени значенията на символите - руски форум
Символы Родов Расы Великой - книга със значенията на символите
Правила за създаването на оберег. Символи и значение - на руски
Схеми на отделни символи
http://nacrestike.ru/forum/132 - много информация и схеми

Последна редакция: чт, 29 май 2014, 14:06 от mibobo

# 1
  • Мнения: 125
    Записвам се в темата да я следя.В темата на Роси не мога да вляза,а написах толкова много...

# 2
  • Мнения: 11 833
Ами ние сме пуснали двете буквално през минутка и аз за това попитах как да направим, но тя явно е изтрила нейната.

Ако не ви харесва заглавието казвайте ще сменям, както и ако имате линкове разни.

# 3
  • Мнения: 571
Малко се дублирахме. Ще пишем тук и без това ти си се потрудила да сложиш някои неща, а аз го оставих за после. Така че оставаме тук.

# 4
  • Мнения: 11 833
Няма проблем, важното е да има къде да пишем Hug

Аз сложих набързо разни работи докато са ми пресни, че днес цял ден чета и се ровя на темата. Но който има и друга информация да дава  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 289
Записвам се и аз в темата мисля си по нататък и аз да ушия оберег

# 6
  • Мнения: 3 960
Благодаря за темата   bouquet Може би трябва да се добави кои символи не трябва да се комбинират, кои цветове се използват и други полезни неща, за тези които не са на ти с руския език. Може и в друг пост, но да се забелязва лесно  Peace

# 7
  • Мнения: 11 833
Hrisi аз съм от тези които са зле с руския  Crazy и тепърва и аз се опитвам да разбера кои символи с кои не трябва да се комбинират. Аз за това казах ако има някой който знае или превежда от руски, или има друга важна информация за която аз не съм се сетила да ми пише до 24 часа мога да добавям в първия пост.

# 8
  • Мнения: 571
Ето я моята Макош вече рамкирана, ясно си личи вече зелената панама.

Четох някъде че рускините си правят схеми и си шият по тях и аз направих комбинация от две схеми- едната е тази, която Мибобо е сложила вече. Ще пусна и други, които съм си свалила.
Относно превода от руски установих че колкото и да ми е лош руския, разбирам повече когато чета на руски, отколкото ако ползвам гугъл преводача. Превода е просто отвратителен.
Ето три схеми за Макош. Първата е за зелена панама, а другите две може да се правят на бяла, защото са със зелена рамка. Аз направих комбинация от тези.

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 20:55 от Роси 123

# 9
  • Мнения: 11 833
Много хубаво се е получил, на 16 каунт ли е шит и колко долу горе става като размери?

# 10
  • Мнения: 571
Панамата е 14 каунт и вътрешния размер на рамката е 21/21.5 см. Мисля че по 2 см оставихме от края на бродерията до рамката , за да не се задушава. Хареса ми как се получи, а и много леко се шие, те са си малко цветове, а и са симетрични мотивите.

# 11
  • Мнения: 3 960
Мибобо и аз не съм учила езика. Покрай гоблените понаучавам някои неща. Би било хубаво да има някои неща преведени, не е задължително в първи пост, може и с цветен текст в някой друг пост.

Аз как съм се заблудила със зелената рамка, всъщност се е имало предвид нещо като бордюр на самия модел, така ли?

Роси, много добре е станало  Hug

# 12
  • Мнения: 571
Да, комбинирах от трите. Това са схемите с които разполагам- качеството не е кой знае какво, но то пък не е толкова сложно и с много цветове че да го пренабираш.
Не знам дали не може и без тази бродирана рамка, а да се сложи напр. рамка, боядисана в зелено.

# 13
  • Мнения: 11 833
Hrisi аз съм го учила малко езика ама в главата ми е направо бяло петно  Laughing , те повечето неща от първия пост са които Деси е превеждала като я помолим, но не можем все да я занимаваме.
Това за зелената рамка, точно тя го написа днес в другата тема и аз от там го взех, но не съм се замисляла за каква рамка става въпрос  newsm78 , защото аз съм решила да го правя на зелена панама.

Роси размера си е добре нито е голямо нито малко, моята е 16к така че ще е малко по-дребно.

# 14
  • Мнения: 3 960
Аз си редактирах поста, защото след като свалих третия вариант видях, че е хубава схемата Peace Просто като отворих картинката в браузъра не ми изглеждаше много ок, но после видях, че си е добре и няма да пренабирам.

Общи условия

Активация на акаунт