Велика шоколадова торта с пияни вишни!С картинки.

  • 12 276
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 4 390
Необходими продукти

За блата -
260 гр. брашно
500 гр. пудра захар
10 яйца
3 суп. лъжици какао

За крема -
6 суп.лъж. какао
100 мл коняк
300 гр. масло
120 мл прясно мляко
200 гр захар на кристали
250 гр пудра захар
8 яйца
2 1/2 ч. чаши вишни (или коктейлни череши или вишни) без костилките
200 гр натурален шоколад
2 пак. ванилена захар
50 гр филирани бадеми или други ядки
200 мл разбита сметана за украса

Начин на приготвяне -

1. Два дни преди да се направи тортата, вишните се накисват в коняка и 3 суп.лъжици захар. Съдът се покрива плътно и се поставя в хладилника.

2. Блатът се приготвя, като яйцата се разбиват на гъст крем със захарта и към тях се прибавя пресятото брашно с какаото. Сместта се изсипва във висока форма, която е намазана с масло и поръсена с галета. Пече се в предварително загрята фурна на 180 градуса. Готовността на блата се проверява, като клечка за зъби се забива в центъра на блата - когато се извади, тя трябва да е суха.


3. За крема - Захарта на кристали се смесва с какаото и 80 мл от прясното мляко. Прибавят се леко разбитите яйца. Сместта се поставя на водна баня и се разбърква до сгъстяване. Маслото се разбива на пяна с пудрата захар. Яйченият крем се прибавя лъжичка по лъжичка към масления. Слага се ванилията. Какаовият крем е готов.

4. От изстиналия блат се изрязва хоризонтално пласт с дебелина 1.5 см.

Издълбава се внимателно меката вътрешност на долната част (не на тънкия пласт!) В нея се слагат 2/3 от какаовия крем.

 Върху него се подреждат половината от отцедените, от коняка вишни (череши).

Останалият крем и вишни се смесват с издълбаната мека част на блата.
Получената смес се разпределя върху вишните и се захлупва с капака (пластът с дебелина 1.5 см).


5. Така сглобената торта се залива с глазура, приготвена от стопения на водна баня шоколад и 40 мл прясно мляко. Тортата се украсява с филирани бадеми, сметана, шоколадови стружки, захарни перли и вишни.






# 1
  • Мнения: 2 609
Ей в тази торта се влюбих още лятото Heart Eyes, видях я в първия брой на списание "Меню". Много вкусна изглежда, ама пусто 18 яйца немога да ги отделя бе.... Rolling Eyes Embarassed

# 2
  • Мнения: 3 550
Мен ме тревожи поставянето на тънката платка бърху основния блат с вече подредените вишни. Сигурна съм, че ще ми се разпадне в ръцете.  Crazy

# 3
  • Мнения: 4 390
Ей в тази торта се влюбих още лятото Heart Eyes, видях я в първия брой на списание "Меню". Много вкусна изглежда, ама пусто 18 яйца немога да ги отделя бе.... Rolling Eyes Embarassed

А! Точно от този брой си я запазих и аз.
Иначе я знам от около година тази торта и докато се престраша да я направя, маса време мина.
Аз съм я  правила досега веднъж.
За рождения ден на дъщеря ми през април също мисля да я направя за партито на възрастните.
Мен ме тревожи поставянето на тънката платка бърху основния блат с вече подредените вишни. Сигурна съм, че ще ми се разпадне в ръцете. Crazy

Тя тънката платка изобщо не е толкова тънка. И не се разпада. Simple Smile  Давай смело.
Дано belinda се включи, тя я прави вчера. Ще сподели пресен опит. Grinning

# 4
  • Мнения: 72
И на мен 18 яйца ми се виждат прекалено много. Преди 2 години бях пуснала в дира рецептата за такава торта, която се прави само с 6 яйца и позволява доста импровизации. Начинът на приготвяне е същият, както на тортата от Меню, само съотношението на продуктите е различно. Ако има интерес, обадете се да ви напиша рецептата newsm53

# 5
  • София
  • Мнения: 1 121
Пиши, пиши  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Тази торта е най-великолепната торта на света.Не 18, 36 яйца да имаше, пак бих си я направила.Убиец и трепач Mr. GreenСчитайте, вече половината я няма;)Отне ми над 4 часа, пипкава работа, но все пак сега я правя за сефте, другия път може по-експедитивно да се справя Mr. GreenЗначи за капака - няма вероятност да се разпадне, защото е дебел почти 2 см. - няма проблеми.Какви бяха моите модификации - вишните киснах в уиски, защото нямах коняк.Украсата ми е от натрошени бадеми, защото не намерих филирани.Сметана няма отгоре, защото не ядем вкъщи.И към глазурата прибавях допълнително мляко и малко масло, защото беше много гъста.Всичко друго е едно към едно с рецептата.Стана просто перфектна Grinning
Снимков материал:
http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=1227&AlbumId=42713
Вземете по един парцал да не олигавите клавиатурите hahaha

# 7
  • Мнения: 1 629
Белинда, какви вишни ползва?

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, какви вишни ползва?
От компот.Но не е много сполучливо, защото бяха преварени и се разкашкаха - не стават за украса.Но пък вкуса с коктейлни черешки нямаше да е същият...Вишните имат особен аромат, особено с алкохола много се връзват.Мисля, че с пресни вишни ще стане най-хубаво!

# 9
  • Мнения: 1 629
Да, с черешки вкусът определено няма да е същият. А замразени вишни дали не продават нейде? Ако някой знае, да не се скатава, моля, че тортата плаче за направа.

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Сместта се изсипва във висока форма, която е намазана с масло и поръсена с галета.
Тортата иzглежда страхотно. Simple Smile Би ли ми каzала само  формата с какъв диаметър е? (24, 26 см)?

# 11
  • Мнения: 2 142
Тортата изглежда фантастично, а като чета вероятно и на вкус е фантастична. Ммммммм, езика ми виси до пода! Мъжа ми има рожден ден след 10дни иам рожден ден, така че вече замисленото Тирамису, изхвърча от менюто и бива заменено от тази Великолепност! (и без това се чудех дали ще стане добро Тирамису, без сърови яйца в крема. Вероятно ще стане, но със сигурност няма да е истинско!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 121
Белинда, шти са карам!  Mr. Green Мнооо добре!
Аз ще почакам истинските вишни, а списанието си го пазя само заради тази рецепта!

# 13
  • Мнения: 4 390
Сместта се изсипва във висока форма, която е намазана с масло и поръсена с галета.
Тортата иzглежда страхотно. Simple Smile Би ли ми каzала само формата с какъв диаметър е? (24, 26 см)?

Тук ме хвана натясно. Grinning
Формата, в която правих тортата я няма вече. А изобщо не помня какъв й е бил размера.
Беше от онези със закопчалките.
Аз за всичко я ползвах - за тортени блатове, пити...
Ще се опитам да ти изровя някоя снимка, на нещо правено в нея, ако така мога да те ориентирам ще е добре.
Иначе Белинда да каже чудото й с какъв диаметър е.

# 14
  • Мнения: 4 390
Да, с черешки вкусът определено няма да е същият. А замразени вишни дали не продават нейде? Ако някой знае, да не се скатава, моля, че тортата плаче за направа.

Има коктейлни вишни. Аз си купих онзи ден.

# 15
  • София
  • Мнения: 974
 newsm44 пияни вишни ....обожавам ги, цялата фамилия ми се подмазва с тях newsm48
Непременно ще я спретна  newsm51

# 16
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Aз пък не мога да видя снимката с тортата на белинда Sad

# 17
  • Мнения: 4 915
Страхотна рецепта и чудесно изпълнение от белинда!  Grinning
Ще се пробвам да я направя и аз за рожденния ден на майка ми.  Blush

А вишни замразени съм виждала да продават в МЕТРО.

# 18
  • София
  • Мнения: 974
Тюх да му се невиди сбъркала съм Sick
Реших да правя тортата за рожденият ден на малкият ми братовчед(в неделя) и снощи накиснах черешите(поради липса на вишни) в коняка.
Ама ми се е пропукала паметта и ги сложих в 300 г коняк, а по рецепта е 100.
И сега какво да ги правя?Да ги хвърлям и да правя нови или да ги оставя?
Да не взема да отровя роднините....че ще стане страшно Rolling Eyes

# 19
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Просто си изхабила 300 г коняк, нищо фатално Wink Вишните само се киснат в него да поемат аромат, няма опасност да отровиш някого. Дерзай и да се похвалиш после

# 20
  • София
  • Мнения: 974
Просто си изхабила 300 г коняк, нищо фатално Wink Вишните само се киснат в него да поемат аромат, няма опасност да отровиш някого. Дерзай и да се похвалиш после
newsm51 ще я снимам даже Hug
А за коняка сега с търсачката открих мнооого кремчета с алкохол на Майка и ще го оползотворя
  bouquet

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 605
Хубава е тортата .. и аз съм я правила... със замразени вишни от Метро.

Общи условия

Активация на акаунт