МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!! РЕЗУС КОНФЛИКТ, НАЛИЧИЕ НА АНТИТЕЛА!!!

  • 2 534
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 196
Искрено моля за помощ, някой който е имал моя проблем,понеже информацията в интернет пространството е нищожна. В момента съм бременна за втори път и съм отрицателен резус фактор. Предишната ми бременност завърши с аборт по мед. причини, които не са заради резус конфликт /други причини/. Лошото е ,че след този аборт не са ми поставили нужната ваксина, въпреки,че няколко пъти ги питах дали не трябва да ми се бие нещо.... Сега след две годни когато съм бременна в 4-ти месец разбирам колко важна е била тази ваксина и как са ме ,,осакатили,, като не са ми я сложили. В 3-ти месец ми изследваха антителата , титрите бяха 1:8, това не е много,но все пак ги има ... Вчера си правих изследвания паднали са на 1:2, за миг се зарадвах,че не са се покачили, но лекарката ми обясни, че и това не е добре защото може да са отишли към бебето и да го атакуват. Предписа ми да пия ,,преднизолон,, за подтискане на имунната система. Моля, някой ако е бил в подобно положение да сподели. Много съм притеснена дали има въобще шанс да изкарам тази бременност....

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 23:15 от AnnNikol

# 1
  • Мнения: 175
Аз не мога да ти помогна,но ще следя темата,защото аз също съм със отрицателен резус фактор и по принцип антителата са ми  над 1000/лабораторията измерва до 1000/ при референции 12.Но аз нямам аборт или предишно раждане и предполагам е различно от твоя случай.Дано всичко да е наред при теб  Rolling Eyes

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 917
Има гестационни седмици за поставяне на АнтиД-Имуноглобулин. Не ти ли предложиха поставяне сега? Аз също съм с "-" р.ф., а мъжа ми е с "+" и имам един аборт по медицински показания и непосредвено след него ми е поставена, но сега се следят и ако има нужда пак ще се постави. На теб защо не са ти поставили след аборта? По мед. показания инжекцията даже се поема от ЗК.
В случаи като твоя въпроса е навременното следене и поставяне на инжекцията при нужда, за да се износи бебенцето и да няма проблем.
Стискам палци всичко да е наред! Знай, че има много жени в твоето положение и са си износили и родили живи и здрави дечица. Имам приятелка с твоя случай, която сега се радва на 5месечната си дъщеричка. Въпроса е само в компетентен лекар и навременна и адекватна реакция. АГ-то ти предложи ли ти нещо за момента?
Ще чакаме добри новини!  Hug

# 3
  • Мнения: 1 196
В момента съм при много добра лекарка/много загрижена от самото начало на бременността ми, следи ме внимателно/, която ми изписа днес въпросното лекарство и ще се свърже с имунолози да видим дали ще слагаме ваксината . По принцип я слагат в 28 седмица, а аз съм в 14-та.  Просто ако някой е минал по същия път да пише как са се развили нещата, дори и да не са добре. Много малко информация има и никаква литература, дори на английски и руски език търсих.... Или ако има някаква литература, да прочета..т.е медицинска литература по този въпрос - учебник или линк към инфо.. Пишат ,че медицината се е развила и това не било проблем, но се оказва ,че не е така, няма развитие от 30 години насам, освен че има 3 и 4D ехографи.

# 4
  • Мнения: 1 196
След две години, като разбрах,че не ми е поставена, попитах същите лекари ,,защо,,??? Отговора беше, че като не съм си я поискала, нямало да ми я поставят, плащала се.... Сливи ли имаха в устата
да ми кажат какво трябва да си купя, и 1000лв бих дала каквото трябва да се направи...колко пъти ги питах дали не трябва да ми бият нещо заради отрицателния резус фактор- отговора беше ,,не, не е нужно, нищо ти няма,,.....!!!! Потресена съм от безхаберието на някои лекари... А вече когато има образувани антитела, те си остават за цял живот и всяка следваща бременност е по-рискова, затова тази ваксина доколкото е изследвано няма такъв голям ефект, вече като са образувани антителата...

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 917
Коментар за лекарите, които са ти казали, че няма нужда, мисля е излишен....  #Cussing out Не знам наистина какво е това безхаберие. Не е нужна в случай, че бебето е било с "-" р.ф., но ако не се е знаело няма как да знаят, че не е нужна. В твоя случай щом имаш ознава, че е било с "+" и съответно при смесване на кръвта при аборта се образуват за следваща бременност. Не е вярно, че ти трябва да си я искаш. При задължителните изследвания при аборт ако се установи, че си  "-" р.ф.  се поставя и даже се покрива от ЗК, но това вече е минало.
Попринцип е факт, че вече при образувани няма как да се махнат, а се следят нивата и ако се прецени се слага. Гледат се стойностите и лекаря трябва да прецени риска, защото седмиците, в които може да се постави са 13, 28 и 32г.с., а не във всяка една.  Другият вариянт за спокйствие е да се изследва кръвната група и резус фактора на бебето, но не знам на колко места осъществяват тези изследвания. Ако бебето и то е с "-"р.ф. няма място за притеснение.
Е, ти пък сега не мисли лоши неща. Наистина няма много информация. Аз всичката си я набавих от лекари. Не е толкова страшно, но трябва да се следи и внимава. Щом имаш доверие на лекаря си би трябвало да прави всичко нужно за теб, а те вариянтите са тези. Кажи ако нещо друго те интересува, за което търсиш информация.

# 6
  • Мнения: 1 196
Здравей eli70o0 Simple Smile) След аборта не са изследвали плода за кръвна група, нито за аномалии  като се има в предвид ,че е и медицински....
Искам да дам съвет на всички бъдещи мами които са в провинцията - НЕ РАЖДАЙТЕ и не правете аборти В ДЪРЖАВНИ БОЛНИЦИ!!!
 Просто са си спестили едни пари с моята ваксина, поне да бяха казали да си я купя... без това всичко си купувах което беше нужно .... да не казвам че бях и в стая с 5 циганки на които се обръщаше повече внимание отколкото на мен, да не казвам че всички пушеха дори и доктора докато ме преглеждаше....Но не искам да се връщам назад и да изживявам кошмара през които минах при  аборта ми...  Не че сега не е кошмарна ситуацията, но поне си намерих добър лекар и болница...
Търся информация най-вече за ,,титрите,, откривам само за повишаващи се титри,но е и за намалящи, което пак е проблем....

# 7
  • Мнения: 1 196
Само за ,,протокола,, спряха ми лекарствата и ми биха инжекцията.. Сега остава само да се моля да не се вдигат титрите  Praynig Praynig

# 8
  • Мнения: 175
Само за ,,протокола,, спряха ми лекарствата и ми биха инжекцията.. Сега остава само да се моля да не се вдигат титрите  Praynig Praynig


Успех!Стискаме палци всичко да е наред до края  Hug

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 917
Е, хубаво е да се вземат мерки. Стискам палци за спокойна бременност   Hug

# 10
  • Мнения: 7 325
Само за ,,протокола,, спряха ми лекарствата и ми биха инжекцията.. Сега остава само да се моля да не се вдигат титрите  Praynig Praynig
Спокойно, всичко ще е наред. И на мен ми я сложиха мисля че беше в 25 - 6  седмица. Имах един аборт преди около 10г., и въпреки че дадох около една минимална заплата / за времето си / за прословутото Анти Д Имуноглобулин, не съм убедена че ми я сложиха. Сега имам едно страхотно същество на 2.5г. живо и здраво. На мен не ми дадоха никакви лекарства, направо ми написаха рецепта да си купя ваксината. Излезе ми около 2 - 3 евро. Дъщеря ми е Б положителна и въпреки че приключих с ражданията отново ми сложиха ваксината.

Общи условия

Активация на акаунт