Липса на концентрация, хиперактивност

  • 7 050
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте и честит първи юни.
Синът ми е на почти 6 години - без месец и малко - и в последно време започна да издивява. Не може да се съсредоточи върху каквото и да е за повече от 2 минутки. Опитвам се да го науча да чете, че да не му е трудно в първи клас, но малкото диване просто не се концентрира. Има твърде много енергия. Спрях му всякакви сладки и газирани напитки, не му давам и да играе компютърни игри (мисля, че и те му се отразяват зле), телевизия също не му позволявам. Чудя се докъде ли ще стигнат нещата. Май-май се влошават. Можете ли да ми препоръчате някакъв лекар, току-виж му предписал някакво успокоително, знам ли, такива са ми надеждите. Помагайте! Гърлото ме заболя от викане, а ръцете от шамари, а човек от това дете не става! Пък баща му е един мекушав, направо безполезен.

Последна редакция: нд, 01 юни 2014, 23:39 от мамапитамного

# 1
  • Мнения: 2 731
От това ,което прочетох не виждам нищо обезпокоително .Не му забранявай всичко ,защото може да прави нарочно .Примерно, когато го учиш да чете го поощрявай с някаква награда .

# 2
  • София
  • Мнения: 34 933
Трябва да осъзнаеш, че детето е на 6 - не очаквай бързи резултати. Още повече, ако до този момент не е работено целенасочено.
Днес 3 мин. концентрация са окей, утре 5. Трудно е да го заставиш 30 мин. да е целеустремен.
Опитай с нещо интересно за него -пъзел, книга по интереси /коли, динозаври, планети/ или подобни.
После -въздържай се от наказателен тон и шамари. Дръж се твърдо, но без агресия. Трябва да му покажеш, че има отговорности, които трябва да поеме на крехките си плещи.

Сега ще се върна да прочета какво съм написала, защото съм ти астрална близначка Laughing Изсърбах си попарата с дъщеря ми, сега ще я сърбам от септември със синчето.

# 3
  • Мнения: 7 831
Не ходи ли на предучилищна детето? Какво казват учителките му? Какво мисли педиатърът му?

# 4
  • Мнения: 89
Запишете го на плуване- водата успокоява нервната система и ще изразходва енергията си.

# 5
  • Мнения: 2
Не ходи ли на предучилищна детето? Какво казват учителките му? Какво мисли педиатърът му?
Не, не ходи. Баба му го гледа през деня. Педиатър няма, защото не вярвам в съвременната медицина. Откакто го родих не е виждал лекар и безпроблемно го лекуваме вкъщи. Само веднъж една инфектирана рана на коляното ни се опъна, но се справихме. Сега обаче съм готова да се обърна към психиатър, ако няма друг изход.

# 6
  • Мнения: 6 365
Значи шамариш детето, сигурно набиваш канчето и на таткото, обаче ще чакаш лекарства от психиатър и съвет от специалист.

И това:

"Баба му го гледа през деня. Педиатър няма, защото не вярвам в съвременната медицина." doh

Първо, това е момче, нормално е да иска повече физическа активност. Запиши го на спорт. Или на градина, щом не ходи. Може би твоите алтернативни методи не му понасят добре.

И първо се опитай да разбереш къде е повредата в твоя телевизор. Според мен започва от това, че имаш син, а таткото е под чехъл. И за какво ти е да го учиш да чете преди първи клас?

Май ти си за психиатър. "Гърлото ме заболя от викане, а ръцете от шамари, а човек от това дете не става!"

Няма и да стане, ако така продължаваш!!!

Какво сте, мормони или свидетели на йехова? или някакви адвентисти?

# 7
  • Мнения: 7 831
Може би е време да го заведете на педиатър, ако той прецени ще ви изпрати при други лекари и не е лошо да го пуснете на предучилищна.

# 8
  • Мнения: 6 365
Друго подозрително нещо: тази майка използва директен български превод на ADHD: Attention Deficit Hyperactivity Disorder. Тоест явно чете отнякъде, напълнила си е главата с психо термини, без да е специалист и дори е поставила диагноза на детето си.

Насила се опитва да го учи на способност, която явно не е за възрастта му, и се оплаква, че детето било палаво. Гледано от баба, с главно женско влияние...момче...проблемът не е за лекарства.

Проблемът е, че това момче трябва да ходи за риба, а не да чете, ако не искаш после да се влачи като смотаняк и аутсайдер- феминизиран и смачкан. Че и да понася странични ефекти от лекарства.

Но на маминка едно-две хапченца няма да й се отразят зле...

# 9
  • София
  • Мнения: 964
Моят син е по същия начин...трудно му се задържа вниманието,енергия в изобилие дори от момента,в които се събуди и това не приключва до вечерта....Не бих му дала успокоителни лекарства.
Ходи на детска градина от 1г. 11 м. и постоянно е заобиколен от хора-не му липсват игри и разнообразие.
Пробвах с хомеопатия,която е  за хиперактивни деца,но от 1 месец и все още не мога да кажа за резултати,пък и не очаквам чудо.Имаше един период когато беше на 4г. и се беше кротнал и точно се бях успокоила,но този период беше кратък.Сега е на 5г. и 2 м. и продължава с пълна сила.
Със сигурност това да сме агресивни към децата не води до нищо хубаво,освен това и те стават още по-агресивни не само към нас,но и към околните.

Ето тук може да прочетеш и ти препоръчвам да се обърнеш към някой хомеопат.
Ние посетихме Петко от аптеки Хера.

http://homeopathyfor.us/index.php?catid=3&subcat=8&page=3&id=106

# 10
  • Мнения: 6 365
Съжалявам за дъжда на парада ви, обаче хиперактивност е сериозна диагноза, която се поставя от специалист. Не е просто буйност.

Освен това още чакам някой татко да дойде и да каже, че синът му е хиперактивен. По-скоро би го сметнал за момчешка работа.

Мисля, че въобще не знаете какво значи незадържане на вниманието. Това може да го има и при големи хора. Не си играйте с децата си на аматьори-психиатри.

# 11
  • София
  • Мнения: 964
Mamacita Bandita не разбирам какво сравнение правиш и между кой? Аз пиша за себе си ,нито познаваш детето ми,нито съм казала че сама съм си сложила някаква диагноза,за да изказваш такова мнение.Баща му не посещава този форум,още по-малко ще влезе да коментира твоя пост.

# 12
  • Мнения: 6 365
Говоря за авторката на темата, която се е издала с няколко червени флагчета и ясно се вижда какво не е наред. Шамари, викане, татко под чехъл....

Самият факт, че използваш термина "хиперактивност", който е заемка от психологията и Е диагноза, вече говори нещо. Както и че опитваш лечение, макар с хомеопатия.

Казах, че никой татко на никой син няма да пусне тема, "Помощ, синът ми е буен!" Такива теми се пускат именно от една порода майки-орлици, които волно или неволно се стремят да възпитават синовете така, както подобава да се възпитават момичета. И после ги изкарват лоши или дори нуждаещи се от психиатър и лекарства.

Няма нужда да се познава всяко дете, за да се направят някои изводи, че точно твоето едва ли има ADHD.

# 13
  • София
  • Мнения: 964
Мнението ти е лично,аз не го подкрепям и мисля,че ти не си човека,които може да определя кой как да си гледа и възпитава децата,кое е правилно и кое не относно лечение и т.н.Доста грубо се изказваш и толкова сигурно,без да си запозната с някой случай-не говоря за авторката специално.

# 14
  • Мнения: 6 365
Мнението ми е не просто лично, а е споделяно от доста хора, включително психолози. Хиперактивност не е думичка, която трябва да се използва с лекота, тя значи точно едно нещо, за което съм учила малко повече от ССФ, да кажем. Запозната съм и с общите социални тенденции за феминизиране на момчетата, както и с доста мнения, които сочат, че това е неправилно.

Така че наистина- не съм запозната ТОЧНО с твоето дете в подробности, не го приемай лично, но се замисли дали не го играеш любител-психолог.

Общи условия

Активация на акаунт