Майчино здравеопазване - направление от личен лекар?

  • 1 109
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте бъдещи мамчета, предстои ми да отида на първи преглед тази седмица ( 7 г.с.) за установяване на бременност. Потърсих във форумите, но не намерих отговор на въпроса ми - трябва ли да взема направление от личния лекар за да отида на безплатен преглед при гинеколога, който съм си избрала? Изобщо какво трябва да направя за да се възползвам от тези безплатни прегледи, които ми се полагат? Отделно аз си имам допълнитално здравно осигуряване и ми казаха, че ще ми платят всички прегледи, които са извън майчиното здравеопазване, за това се опитвам да разбера как да се включа към програмата "Майчино здравеопазване".
Много благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 8 934
Вземаш направление от личния лекар за проследяване на бременността, като му кажеш че си бременна, той знае какво да ти даде.
След това отиваш при гинеколога, който си избрала.
Аз бих отишла направо в клиниката, която има договр с допълнителното ти здравно осигуряване, те няма начин да не работят със здравната каса.
Успех!

# 2
  • Мнения: 2 850
Личната ми даде направление към 11-12г.с. щом се записах на женска консултация. Първият път направо отидох при гинеколог запреглед с еехограф, ползвайки допълнителтото осигуряване.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 517
На мен също личната ми даде направление за проследяване на бременността, няколко дни след като беше установена.

# 4
  • София
  • Мнения: 335
Благодаря много, момичета, аз първо отидох на преглед, за да е сигурно, че съм бременна, днес взех и от личната направление, но тя първо ме пита дали съм била на гинеколог да установи бременността. Благодаря още веднъж!

Общи условия

Активация на акаунт