На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 106 983
  • 741
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 164
vanq_6119,моите съжаления за лошия избор. Тук искам да кажа нещо,господина който съветва  че тур.фирмите си гледат единствено интереса и манипулират хората,спокойно може да получи Нобелова награда за остроумие.Влизайки в явно противоречие със собствения си подход за резервиране на почивката(помним какви хвалебствия сипеше за Емералд  )Хайде кажете ми колко от вас са резервирали без помощта на нашите фирми ?Тук можем да си пишем какво ли не,но щом се стигне до реална резервация,всички бягаме при тях.Така че извода е ясен според мен.Без тези "манипулатори" и"интересчии" категорично не можем,поне не и в обозримо бъдеще.
Не съм съгласна с коментара Ви уважаема kasidi. До колкото си спомням Вие сте съпруга на един от съфорумците, който работи в туристическа агенция. Аз през изминалата година много пъти съм изказвала отрицателните си впечатления от българските туристическите агенции. Отбелязвам това, за да не приемете коментара ми лично. Стаята, която е предложена на vanq_6119 e "ПРОМО - ИКОНОМИЧНА" стая - миналата година я предлагаха по този начин - казвам това, защото миналата година почивахме в същия хотел. Агенцията, която ползвах ми предлагаха такъв тип стая.
След като се е наложило въпреки намесата на посрещата фирма на "Ориент 99", Ваня и познатите й да заплатят 50 евро - това означава, че просто агенцията е въвела в заблуда клиентите си - на клиентите е представила стаята за "Стандартна", а де факто е заплатила на хотела за "Промо стая" за настаняването им. Ние миналата година бяхме в същото полужение, но от другата голяма агенция "Емералд" за хотел "Паша бийч". Ние искахме да бъдем настанени в Делукс стая - тук в агенцията ни казаха, че цената за такъв вид стая е "Изглед море" /предлагането на стаите за този хотел беше в два варианта стандартни стаи - изглед море и изглед градина/, за това допълнително питах /да подчертая, че запитванията ми бяха писмено по електронната поща/. Оказа се на място в хотела, че въобще не е така - стаята, която ни е резервирана е стандартна /то и така пишеше във ваучара, който получихме в автобуса/, а който е бил в този хотел, трябва да знае, че "изглед море", почти няма в хотела. Никакво съдействие не срещнахме от страна на тур. агенция, както и от партньорската такава. Сами, се справихме с проблема благодарение на добрината и професионализма на персонала и управата на хотела - настаниха ни в "Делукс блока" без да заплащаме. След връщането ни, писмено поисках да заплатя разликата в цената, ако има такава и да попитам защо бяхме излъгани. Отговор не получих, както и извинение.
За автобусите, които ползват нашите агенции - няма да коментирам - по-голямата част са наистина НЕЧОВЕШКИ за толкова дълъг път. И поради тези причини, тази година сами си организирахме почивката през "Booking.com" - мога да ви кажа, това беше първата ни почивка изживяна и преживяна без проблеми. Резервирахме за хотел "Вера ТМ" - Бодрум за 9 нощувки и цена от 900 лв. за двама туристи - стандартна стая с изглед море. Хванахме автобуса от София до Хасково в 12:30ч. с цена на човек по 22 лв. в Хасково починахме час и полувина. След това в 17:00ч. се качихме на автобус "AKBULUT" от Хасково до Измир на цена от 40 лв. /за тази фирма мога да кажа, че обслужва още по-добре от известната вече "МЕТRО"/. В 05:30ч. бяхме на автогарата на Измир. Починахме, хапнахме и в 07:00ч. хванахме автобус на "МЕТRО" до Бодрум на цена от 30 тр. лири. През цялото пътуване от Хасково до Бодрум в автобусите се предлагаше неограничено количество кафе, чай и вода. Както и автобусите бяха оборудвани с ТВ-приемници и всички други екстри. Пристигнахме на автогарата в Бодрум 09:30ч., след това с "Долмуш" от 3 тр. лири на човек стигнахме в хотела в 10:00ч. веднага бяхме настанени и ни сложиха гривните. Почти не изпитвахме никаква умора от пътуването - защото имахме достатъчно често и достътчно дълги почивки.
Общата цена, която заплатихме за тази почивка - с транспорта бе равна на цената на 2/3 от цената, ако не беше и по-малко, на която предлагаше пакет "Емералд" и то без морския изглед. Освен това се наложи да прекъсна престоя си от 9 на 7 нощувки /прекратиха ми извънредно отпуската във фирмата/ - абсолютно никакъв проблем за корекцията - върнаха ни парите в хотела, тъй като платихме директно там.
Та, мисля, че ако българските туристическа агенции, не се "вземат в ръце", наистина ще остават с все по-малко клиенти след всяка изминала година.

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 21:38 от Ani_iv

# 331
  • Sofia
  • Мнения: 358
zorii

Анимацията. За разлика от лято 2013 анимация почти липсваше, за деца -нищо!!! Аниматорския екип беше Alpi Team, които са работили в Ефесиите, голям провал!!!
Обслужването – типично по турски всички се стараеха да ни направят престоя незабравим.



Няма ги значи веселите момчета от миналата година. Дъщерята много се забавляваше с тях, и настоява пак да повториме, но ако е така.....по-добре да сме другаде. Чета много добри отзиви за Сентинус, а и в Батихан не сме ходили.

# 332
  • Мнения: 416
Няма ги значи веселите момчета от миналата година. Дъщерята много се забавляваше с тях, и настоява пак да повториме, но ако е така.....по-добре да сме другаде. Чета много добри отзиви за Сентинус, а и в Батихан не сме ходили.

За съжаление ги няма. Айхан каза, че половината екип е заминал за Анталия, останалите са в Гранд Блу скай хотел. Моят син изрично попита за Спийди /водещият аниматор за децата от миналата година/ и се оказа, че той е във въпросния хотел това лято.

# 333
  • Мнения: 164
Привет Hug
Благодаря ви 3а от3ивите Hug
Вълшебство :hug:3апомнила си, наистина направих компромис с хотела в името на компанията. Дори ви писах, че пре3 м. септември 3аминаваме само със съпруга ми бе3 да се съобра3явам с никой.
miss july Hug много си права. Хотела това лято се предлага само от Ориент99 и се прави всичко въ3можно да се прилъжат колкото се може повече клиенти.
roje Hug абсолютно съм съгласна с теб.ТА са - продавачи, а ние - клиенти.А на то3и свят, не3ависимо дали се продава туристически пакет или череши на па3ара...продавача хвали стоката си и гледа да и3лъже клиента. В първите години и а3 и3бирах хотели по лъскавите снимки в сайтовете на ТА. Две години четях та3и прекрасна тема,от бли3о три години пиша в нея. 3а това време се научих как да и3бирам хотели и къде да търся достоверна информация 3а хотелите. 3а което благодаря на списващите в темата "На море в Турция". И3бора на х-л Дидим Бийч не беше мой. Агент на фирмата 3аблуди част от компанията ни; представи им хотела като кътче от рая.И въпреки, че 3наят 3а моите по3нания, повярваха на "благите" му слова.Е, още на първия ден от престоя ни в хотела си посипваха главите с пепел, 3ащо не са ме послушали, но след дъжд - качулка. Що се отнася до цената и качеството.Ами хотела не е бе3 пари. Миналото лято дадох същата сума 3а Палм Уингс - Кушадасъ. Та3и година Дидим Бийч бе 130 лв. по-евтин от перфектния - Веноса и на абсолютно еднаква цена с Голдън ейдж в Бодрум.Хотел, който ти горещо ми препоръча и 3а който навивах компанията.
Ani_iv Hug от хотела в3ех документ  3а платените от мен 50 евро...и 3а какво съм ги платила.Набавих и други документи, но все още не съм решила дали да предприема някакви стъпки.
Отидох в то3и хотел, 3наейки какво ме очаква.Въпреки всичко, не бих ка3ала, че почивката ми се провали.Намирахме си начини да се 3абавляваме и натрупахме хубави спомени.
На всички, на които им предстои почивка в Турция желая: лек път; много настроение; липса на гафове и много усмивки!

# 334
  • София
  • Мнения: 1 839
vanq_6119,моите съжаления за лошия избор. Тук искам да кажа нещо,господина който съветва  че тур.фирмите си гледат единствено интереса и манипулират хората,спокойно може да получи Нобелова награда за остроумие.Влизайки в явно противоречие със собствения си подход за резервиране на почивката(помним какви хвалебствия сипеше за Емералд  )Хайде кажете ми колко от вас са резервирали без помощта на нашите фирми ?Тук можем да си пишем какво ли не,но щом се стигне до реална резервация,всички бягаме при тях.Така че извода е ясен според мен.Без тези "манипулатори" и"интересчии" категорично не можем,поне не и в обозримо бъдеще.
Мила ми КАСИДИ, къде го чукаш къде се пука Joy
Въпроса беше, че една агенция, дори е без значение дали тя се казва Ориент, Турс клуб, Алфа тур или Тез тур е изманипулирала и опропастила почивката на Ваня #2gunfire.
Интересно защо Вие миналата година се възмущавахте от Булсдтрад, че са развалили Вашата почивка и всички Ви съчувствахме, а сега така пламенно защищавате агенцията, виновна за провалената почивка на Ваня и ни в клин ни в ръкав намесвате моите резервации.
И после върви вярвай, че хората в Габровско не били злопаметни и злобни...
Та ще ми припомниш ли какви хвалебствия сипех за Емералд и къде е противоречието в подхода ми, че аз нещо не се сещам.
Ми то подхода ми всички го знаят. Сам се оправям и не ползвам агенции за пътуванията си по света освен за почивка в Турция.  И то не на всяка цена, а само ако ми предложат нещо добро на ниска цена. И избирам тази агенция, която е с най-евтината оферта за хотела, който аз искам. Защото те няма как да ми предложат нещо по-добро отколкото аз ще си избера.
Похвалил съм Емералд, че имат най-ниска цена за 10 дневна почивка със самолет в Анталия. И ТОВА Е ИСТИНА.  Нищо повече. И не ме интересуват нито те, нито останалите. КАмо ли да седна да ги защищавам така пламенно.
Напротив, винаги ще бъда срещу тях, когато се отнасят така както досега с хората. Без да им пука за тях и да гледат само да им вземат парите.
И не е вярно, че не можем без тях.
МОЖЕМ. ТЕ НЕ МОГАТ БЕЗ НАС.
Ако Емералд не бяха извадили тази промоционална цена за 10 дни със самолет просто щяхме сами да си резервираме хотела и да летим с Пегасус от Истанбул до Алания за 50лири на човек. Поне толкова струваха билетите, когато щях да направя резервациите. И 10 те дни с директна резервация през хотела плюс автобус до Истанбул и обратно плюс полет до Алания и обратно щеше да ни излезе точно толкова колкото платихме на промоционалните цени на ранни записвания на Емералд.
Затова напълно подкрепям Ani_Iv в мнението и Peace
И страшно много съжалявам за провалената почивка на Ваня Hug и приятелите и заради една недобросъвестна тур.агенция, която е погледнала на тях просто като на едни пари, които трябва да приберат. Пък как ще се чувстват хората. Кво им пука. Нали ще си вземат заплатите...

# 335
  • София
  • Мнения: 164
Уважаема vanq_6119, аз на Ваше място не бих спестила на туристическата агенция нито цент. Стаята, която Вие предложена е "Икомична-Промо"стая. Разгледайте и по други агенции - не само наши български, какви типове стаи предлага този хотел.
От последния коментар на потребител "Thinwhiteduke65 - Ливингстън" в tripadvisor-а - http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1467692-d447584-Reviews … Aegean_Coast.html, направо се пренесох една година назад.

Последна редакция: пн, 16 юни 2014, 23:45 от Ani_iv

# 336
  • Мнения: 152
Здравейте,днес се прибрахме от Дидим,и по точно от хотел Аурум.
Бих го препоръчала горещо на всички,това е едно много красиво място,останахме с много добри впечатления от там !

Здравейте,
Ако не Ви притеснявам,моля да напишете по-подробно за почивката в този хотел и ако имате снимки да ги качите. Ние ще почиваме там през септември. Не знам защо се притеснявам и затова се нуждая от повече информация. Благодаря.  bouquet

# 337
  • Мнения: 293
Здравейте!
Препоръчайте хотел с повечко детски забавления в турския курорт Анталия.С две деца сме на 4 и 9 години.Предпочитам да е all inclusive.

# 338
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Има ли пътуващи на 24.06 за района на Анталия? Резервирали сме за 10 нощувки и започвам да се притеснявам дали ще се събере група.

# 339
  • Мнения: 7 605
Чадъри и шезлонги на плажа и на басейна безплатни и според мен НЕдостатъчно като бройка, налагаше се да си запазваме рано сутрин места и на плажа и при басейните.

Ако резервираш и край басейна, и на плажа, нищо чудно че има недостиг на чадъри и шезлонги, такива има горе-долу колкото легла в хотела, но ако гости резервират двойна бройка (калкулацията предвижда че гостите стоят или на плажа, или на басейна) се получава недостиг.

Благодаря за подробния разказ!

# 340
  • Мнения: 7 605
vanq_6119,моите съжаления за лошия избор. Тук искам да кажа нещо,господина който съветва  че тур.фирмите си гледат единствено интереса и манипулират хората,спокойно може да получи Нобелова награда за остроумие.Влизайки в явно противоречие със собствения си подход за резервиране на почивката(помним какви хвалебствия сипеше за Емералд  )Хайде кажете ми колко от вас са резервирали без помощта на нашите фирми ?Тук можем да си пишем какво ли не,но щом се стигне до реална резервация,всички бягаме при тях.Така че извода е ясен според мен.Без тези "манипулатори" и"интересчии" категорично не можем,поне не и в обозримо бъдеще.
Не съм съгласна с коментара Ви уважаема kasidi. До колкото си спомням Вие сте съпруга на един от съфорумците, който работи в туристическа агенция.

Тук взе да става като турски сериал  ooooh!


Здравейте!
Препоръчайте хотел с повечко детски забавления в турския курорт Анталия.С две деца сме на 4 и 9 години.Предпочитам да е all inclusive.

Почти всички хотели в района Анталия (едва ли искате да сте в града) предлагат повечко детски забавления. Вижте кои хотели ви устройват като цена и ако искате напишете имената йм, за да ви насочим.

# 341
  • Мнения: 416
Ако резервираш и край басейна, и на плажа, нищо чудно че има недостиг на чадъри и шезлонги, такива има горе-долу колкото легла в хотела, но ако гости резервират двойна бройка (калкулацията предвижда че гостите стоят или на плажа, или на басейна) се получава недостиг.
Благодаря за подробния разказ!

Компания от 8 човека запазвахме общо 4 шезлонга за всички ни - 2 на плажа и 2 на басейна, ползвахме ги на ротационен принцип. Наясно съм, че където и да се отиде е трудно да се намери място за толкова хора, но не смятам, че сме прекалявали в запазената бройка шезлонг. А последните като цяло бяха по-малко в сравнение с лято 2013, счупените няма да ги коментирам пак.
Общото ми впечатление е, че почти нямаше семейство или компания, които да заемат толкова шезлоги, колкото са..

# 342
  • в сърцето на държавата
  • Мнения: 321
Здравейте, мами!
Доста се рових из нета -но ще съм благодарна за предложения-евтина почивка с автобус и препоръки за хотел,от който сте доволни!!!

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте,днес се прибрахме от Дидим,и по точно от хотел Аурум.
Бих го препоръчала горещо на всички,това е едно много красиво място,останахме с много добри впечатления от там !

Здравейте,
Ако не Ви притеснявам,моля да напишете по-подробно за почивката в този хотел и ако имате снимки да ги качите. Ние ще почиваме там през септември. Не знам защо се притеснявам и затова се нуждая от повече информация. Благодаря.  bouquet

И на мен ще ми е интересно да прочета малко по-подробен разказ за хотела. Първоначално се бяхме ориентирали към него, но тъй като Дидим не ми беше интересна дестинация, решихме да си останем на първоначално заплануваната дестинация и хотел.

# 344
  • Мнения: 128
Нашата почивка в Кушадасъ вече е минало! Sad
Но,минало което остави хубави спомени! Simple Smile
Аз също като много от вас потърсих мение тук,защото това беше първата ни почивка там.Сега вече знам, че няма да е последна!
Избрах хотел,за който нямаше много мнения,но тези които прочетох не вещаеха нищо лошо.ТА също оказа влиание върху избора ми,тъй като аз отидох при тях с готов избор и резервен вариант,но се оказа че за 06.06. няма вече места.
Хотела който избрахме е Vista Hill.
Стаите бяха хубави,храната чудесна,аниматорите супер забавни.Дъщеря ни настояваше всяка вечер да ходим на представленията им.
Почиващите основно руснаци,турци и иранци.Българите бяхме 3,4 семейства.
Плажа,който е към хотела на нас не ни хареса,но общо взето бяхме потготвени за това.
Ако някой има конкретни въпроси,ще се постарая да отговоря!

Общи условия

Активация на акаунт