На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 106 976
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 029
Joy Точно за монокините ми беше въпроса, но пък така завоалирано го зададох, че получих отговора  Joy А иначе даааааааааа, без майтап неопреновите гащи за отслабване са първото нещо, което метнах в куфара, щото като гледам  какви снимки с вкусотии  са нащракали ходилите преди нас.....накъде без гащи за фитнес  Joy

По време на нашия престой в Мармарис, много от бабите англичанки бяха по монокини и нямаше проблеми. Той персонала и с и без монокини си се заглежда, така че всеки си прави сметката.
По принцип не е забранено, само в ресторанта не може по бански, но то това си е въпрос на възпитание.
В същото време, както е казал cska_kazanlak, има опаковани от темето до петите и така се къпят, но това са си мюсулманки.

# 391
  • Мнения: 289
Здравейте,

Преди няколко дни се върнахме от IC GREEN PALACE  Heart Eyes

Изкарахме невероятно, беше почивката, от която имахме нужда, да не говорим за страхотната територия на хотела. Пристигнахме в 6 сутринта, понеже полетът ни беше през нощта, като от този момент вече си гост на хотела и можеш да ползваш ресторанти, басейни ..всичко(разбрах, че предишни години е имало гривни, но вече няма  Peace ). Поискахме си само карти за кърпите и ни дадоха без проблем въпреки, че не ни бяха настанили. Много хубав плаж, широка и дълга плажна ивица. И толкова много зеленина, всеки ден беше радост за окото. Басейните огромни, има място за всички и то не просто място, а достатъчно пространство за всеки да си има негово си местенце, необезпокояван от никого. Въпреки, че имаше хора, които ставаха в 7 за да си запазват места по плажа или басейните, ние ставахме към 10 и не просто имаше места, а имаше голям избор Simple Smile Аниматорите не ме впечатлиха особено, просто и дума не може да става за сравнение с тези миналата година в Кефалука.

Концепцията на хотела е за High End All Inclusive и в това отношение нямам никакви забележки. Обслужването беше на ниво. Закуска от 7:30 до 10:00, късна закуска от 10:00 до 11:00, обяд от 12:00 до 14:30, вечеря от 18:00 до 21:30, късна вечеря от 23:00 до 01:00. Гюзлемета има от 08:30 до 18:00. Бабата, която ги правеше не беше много посещавана, но ние не я пропускахме Simple Smile правеше мн вкусни мекици! Сладолед цял ден. Местен и вносен алкохол по баровете + чипс леблебия и разни такива неща към питиетата. Барманите запомниха още 1-вият ден кой какво пие и след това не беше нужно дори да поръчваме. Имаше още няколко места, където през деня се предлагаха хамбургери, чийзбургери, картофки, хот-дог и подобни. През определено разстояние имаше витрини с минерална вода и айран на разположение на хората.

Кухнята беше добра, но със съжаление трябва да отбележа, че не е това, което хората знаят от минали години. Може би и поради тази причина останахме леко разочаровани, защото имахме по-големи очаквания. На място говорихме с хора, които посещават хотела за 4-ти или 5-ти път, и всички споделиха, че кухнята няма нищо общо с предишните години. В никакъв случай не беше бедна, напротив имаше голямо изобилие от всичко, но ... не беше УАУ.

Стаята беше хубава, с гледка към вилите, много спокойна. Нямам забележки към почистването, всеки ден зареждане на мини бара, като всичко в него е безплатно - вода, бира, газирани напитки, натурален сок. При настаняването имахме комплимент от хотела бутилка вино и кошница с плодове.  Heart Eyes

Всяка вечер имаше различна програма в амфитеатъра, акробати, циркови артисти. Едната вечер имаше ретро парти в една от градините, и много се бяха постарали.. Всичко беше изпипано до най-малката подробност. Peace

Като цяло сме много доволни от почивката и от хотела, благодаря много на liv1892 за хубавите отзиви и за това, че наклони везните именно към този хотел.

Ако някой има други въпроси с радост ще отговоря, че стана много дълго!  Hug

P.S. Аз се пекох само по монокини (както и голяма част от руските и английските жени) никой не е направил проблем, единствено има указание, че в басейните се влиза с бански! Laughing

# 392
  • Мнения: 60
Ходих сега до ориент 99  заплатих разликата за STANDARD ROOM , казах им как съм видяла снимките на мостчето което не е мостче а надлез и служителката ми заяви то същото де просто с друга дума  Laughing. Питам да си заплатя и изглед море , ами няма такава опция .

Сега щяла да прави запитване за стаята  и чакайте включване , ако нямало щели да ми върнат парите но да видим този път дали тя ще се обади или ще трябва аз пак да си гоня интереса .

В предния договор изрично написа последна седалка и казвам пак да си го запише и тя ама ако има места там , е нали досега ние бяхме записани на нея  newsm78 . Ами нищо не се обещава ако не е заплатено изрично ок кажете тогава колко е да се заплати за да сме сигурни. Ами не може то може само за първите да се плати лелеле идеше ми да я схрускам , казва  сама нещо и после сама го отрича  .
Накрая и казах за първи и последен път ще съм с вас на почивка и си тръгнах

За допълнителните екскурзии се спрях на цели 7 но трябва да избера или някоя от по скъпите или две от по евтините .
Ще помоля който е ходил да си каже мнението кое си заслужава от следните неща .

1. Обзорна обиколка на Бодрум-всеки ден-5евро
2.Тур с яхта -понеделник, петък- 28Е
3. Кос- всеки ден- 20Е
4. Катамаран- петък- 25Е
5.  Островът на Клеопатра-яхта-събота- 60Е
6. Родос-неделя- 55Е
7. Джип сафари- всеки ден- 42Е

Давайте отзиви и съвети моля . А дали и на местно ниво ще се намерят на по ниски цени или надали .

# 393
  • Мнения: 1 525
Ходила съм на обзорната обиколка на Бодрум и до о-в Кос. И от двете съм доволна Simple Smile

# 394
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Онзи ден гледах клипчета в youtube за джип сафаритата в Мармарис. Такава тъпотия е. Няколко джипа, натъпкани с хора. Раздали им водни пушки да се пръскат с вода, а някакъв ненормалник пръскаше хората с един маркуч с вода. Ама яката ги накваси. А самото джип сафари е возене с джипове из разни прашни пътища. И за това ти искат 40 евро  ooooh!. Е, поне набързо отказах моя мъж от идеята му за джип сафари  Laughing

Ина, 7 екскурзии не са ли множко  Rolling Eyes. Кога ще успееш да се насладиш на почивката си и морето !? А и Родос ви идва далечко от Бодрум.

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 17:14 от miss july

# 395
  • Мнения: 5 659
Може ли някой, който е пътувал сега до Кушадасъ с кола, колко струва ферибота на Гелиболу-Лапески?
И какви са актуалните цени на дизела в Турция?

# 396
  • Мнения: 262
Еленчето ,благодаря за разказа за IC GREEN PALACE и за хубавите думи по мой адрес. Радвам се че сте изкарали незабравимо хубаво,наистина хотела за мен е без аналог поне в района на Лара -Кунду. Желая Ви занапред подобни почивки,въпреки че избора става все по-труден. Laughing  bouquet 

# 397
  • Мнения: 539
И също- как организирате по време на престоя си в Турция телефонните разговори с България? Как е най- изгодно да се говори?  bouquet

Здравейте! Ако в хотела има интернет ползваме Skype иначе най-изгодно е с фонокарта до стационарен номер в България.

# 398
  • София
  • Мнения: 1 839
roje22, още да питам има ли сейф в стаите?

И също- как организирате по време на престоя си в Турция телефонните разговори с България? Как е най- изгодно да се говори?  bouquet
Zhiki, споко, има сейф в стаята. Не мога само да се сетя дали беше платен или не newsm78. Но мисля, че бе платен. 2 долара на ден бе, ако не се лъжа Thinking. Абе не се бъжа Simple Smile Толкова си бе. И бяха с ключ сейфовете, а не с код Simple Smile
Телефонните разговори с България ги правехме с Viber най-често, че е без пари с WiFi-то на хотела Joy. Отделно имаме включен и роуминг. Изберете си Водафон за оператор ако имате роуминг, че разговорите през тях са двойно по-евтини от другите оператори. Входящото повикване бе на 0,99лв.минутата, а изходящото към 3 лв.  Peace

# 399
  • Димитровград
  • Мнения: 803
Може ли някой, който е пътувал сега до Кушадасъ с кола, колко струва ферибота на Гелиболу-Лапески?
И какви са актуалните цени на дизела в Турция?
ферибота е 29 турски лири.
http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
Назад в темата имаше цени на горивата!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=784794.msg28388763#msg28388763

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 18:38 от papaone

# 400
  • София
  • Мнения: 121
Може ли някой, който е пътувал сега до Кушадасъ с кола, колко струва ферибота на Гелиболу-Лапески?
И какви са актуалните цени на дизела в Турция?
ферибота е 29 турски лири.
http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
Назад в темата имаше цени на горивата!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=784794.msg28388763#msg28388763
Дизела беше от 4,07 до 4,35 на различните бензиностанции.

# 401
  • Мнения: 60


Ина, 7 екскурзии не са ли множко  Rolling Eyes. Кога ще успееш да се насладиш на почивката си и морето !? А и Родос ви идва далечко от Бодрум.

От всичките написани съм харесала 7 ,от тях трябва да избера една или макс две .
И затова събирам отзиви .

# 402
  • Мнения: 7 605
Онзи ден гледах клипчета в youtube за джип сафаритата в Мармарис. Такава тъпотия е. Няколко джипа, натъпкани с хора. Раздали им водни пушки да се пръскат с вода, а някакъв ненормалник пръскаше хората с един маркуч с вода. Ама яката ги накваси. А самото джип сафари е возене с джипове из разни прашни пътища. И за това ти искат 40 евро  ooooh!. Е, поне набързо отказах моя мъж от идеята му за джип сафари  Laughing

И в БГ ги предлагат, същата работа е  Mr. Green

# 403
  • София
  • Мнения: 195
И също- как организирате по време на престоя си в Турция телефонните разговори с България? Как е най- изгодно да се говори?  bouquet

Здравейте! Ако в хотела има интернет ползваме Skype иначе най-изгодно е с фонокарта до стационарен номер в България.
Zhiki, споко, има сейф в стаята. Не мога само да се сетя дали беше платен или не newsm78. Но мисля, че бе платен. 2 долара на ден бе, ако не се лъжа Thinking. Абе не се бъжа Simple Smile Толкова си бе. И бяха с ключ сейфовете, а не с код Simple Smile
Телефонните разговори с България ги правехме с Viber най-често, че е без пари с WiFi-то на хотела Joy. Отделно имаме включен и роуминг. Изберете си Водафон за оператор ако имате роуминг, че разговорите през тях са двойно по-евтини от другите оператори. Входящото повикване бе на 0,99лв.минутата, а изходящото към 3 лв.  Peace

Благодаря и на двама ви!   bouquet   Както винаги- полезни и изчерпателни са пишещите в темата!  Peace

# 404
  • Мнения: 5 659
Може ли някой, който е пътувал сега до Кушадасъ с кола, колко струва ферибота на Гелиболу-Лапески?
И какви са актуалните цени на дизела в Турция?
ферибота е 29 турски лири.
http://www.canakkaletravel.com/feribot.htm
Назад в темата имаше цени на горивата!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=784794.msg28388763#msg28388763
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт