Тъмните цветове у дома

  • 6 904
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 573
Бихте ли избрали преобладаващо тъмен интериор за дома си? Защо?

# 1
  • Мнения: 46 509
Харесва ми и бих избрала. Но ако стаите са достатъчно просторни, за по-малки не ми харесва.
Тази комбинация ми допада за спалня

# 2
  • София
  • Мнения: 6 268
Да, бих, ако помещенията са огромни Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, не ми харесва за дом с деца. За ергенски апартамент може, но децата трябва да гледат на светло и цветно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 033
Не, не ми харесват тъмните цветове в интериора. Създават усещане за потдиснатост и намаляват визуално обема на помещението.

# 5
  • Мнения: 25
Аз също не съм фен на тъмния цвят на мебелите, но сама се убедих, че всяка мебел трябва да се гледа в контекста на жилището и вътрешния интериор. Моя приятелка за спалнята си купи тъмни мебели - гардероб и скрин, цвят венге. Бях предубедена как ще изглежда стаята и с тези мебели. Спалнята и обаче е боядисана в бяло и не е малка. Приятно се изненадах от стилния вид, който придоби стаята макар и с тъмни мебели. Все пак тъмните мебели подбрани с вкус могат да могат да се ползват като акцент в стаята, всичко зависи от замисъла и усещането.

# 6
  • София
  • Мнения: 103
Много харесвам тъмни цветове. Мечтата ми е черна баня. В момента ме спира само финансовата част, но определено смятам един ден да осъществя тази мечта. Иначе спалнята ми е в тъмно кафяво и оранжево и много си я харесвам. Мебелите в хола също са ми в тъмно кафяво. Бялото определено съм го изхвърлила като цвят, дори и за стени. Все още ме напомня за болница или обществена тоалетна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 390
Много ми  харесват тъмните цветове. Не вярвах, че би ми харесал тъмен таван, но и на такъв красив вариант бях попаднала.

# 8
  • SF
  • Мнения: 21 167
Обожавам белия цвят в интериора. Бяло, бяло, ослепително бяло. Почти не говоря за вариантите му - крем, ванилия, синкаво. Дори не ми се ползват много цветни акценти. Евентуално някакви сиви тонове бих вкарала, но много зависи и какове помещението - с огромни прозорци или с по-ограничено проникване на естествена светлина. Скандинавците си правят такива ослепително бели жилищата. Харесват ми.

# 9
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 413
Много ми харесват тъмните цветове. Създават ми усешането за уютна хралупичка  Grinning Вкъщи преобладава тъмната гама. Бялото ми е стерилно и офисно, а шареното не ми се струва стилно

# 10
  • Мнения: 2 122
първият път в който обзавеждахме жилище се спрях на наситени, дори тъмни цветове- мебели венге /преди 10на години бяха на мода/, тъмно зелено във всекидневната
кофти съвпадение- на първи жилищен етаж и редичка от борчета пред прозорците- никаква светлина .. живеем като порове
повече не бих си го причинила
сега ми предстои обзавеждане на ново жилище- пак ще сме на първи етаж, но този път бяло и пастелни светли тонове, бели мебели, жълто, зелено и синьо в свветлата гама- за да ми вкара малко живот в апартамента ...

# 11
  • Мнения: 3 576
Много ми харесва тъмен интериор, но е подходящ за големи пространства и трябва да е много изчистен дизайн.
Сега обаче обмислям за спалнята да си направя една тъмна стена като акцент зад леглото - тапет или боя, придава уют.
Ето това много ми хареса:
Скрит текст:

# 12
  • Мнения: 47 981
Спалнята ни е малка и тъмно лилава
Много е тъмна и уютна, ползваме я основно за сън и гледане на телевизия, кат си пусна щорите и спра лампата, дори през деня е тъмно и комфортно за сън.
За другите стаи- категорично не. Тъмна баня или коридор за мен са абсолютно изключени. Всекидневна и кухня- с големи резерви и много зависи от помещението.

# 13
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 023
Тъмен цвят и дом - не ми се връзва изобщо  Peace
Домаът за мен е уют , който изисква цветове / тност  Hug

# 14
  • Мнения: 697
Да кажа и аз Simple Smile  Много харесвам тъмните цветове., за всичко. Спалнята ми е тъмно синя с оранжеви орнаменти тук там и ми е адски приятно, когато си лягам или се събуждам в нея. Това ми е любимата стая. Бих си направила в тъмно цялата къща, но колкото и да обичам, смятам, че ще бъд малко прекалено:)

Общи условия

Активация на акаунт