Какъв хляб купувате за бебоците

  • 7 609
  • 15
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 119
Ние сме на 7 месеца и половина и вече ни казаха че трябва да ядем попара-въпреки че аз не съм сигурна че това е най-добрата закуска за бебето. Педито ми каза да я правя с препечена франзела. Ще се радвам мамите с опит да споделят правят ли   попара за децата си и с какъв хляб.

# 1
  • Мнения: 4 915
Попара не яде, вместо нея - овесена, пшеничена, ечемичена или ръжена каша, или каша от просо, от елда - с масло и сирене.

А хляб си нагъва между другото - голяма любителка му е. Купувам типов.

# 2
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ще я правя със специални сухари zа бебета, когато му дойде времето....

# 3
  • Мнения: 4 915
Да допълня, че сега обърнах внимание на възрастта ви - изчакай с въвеждането на глутена докато станете на 9-10 месеца.

Вместо попара прави каши от просо, ориз и елда, за да даваш зърнени храни. Може и царевична каша, но и нея отложи малко, царевицата се води алерген.

Продават и макарони и фиде от ориз, елда - по диетичните щандове/магазини.

Сирене и масло въвела ли си?
Можеш да добавяш зехтин, ако не си давала масло.
Или да ги подслаждаш с плод.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Преди около 2 седмици започнах с попарата - по малко сутрин. За начало купих от ръжените сухари, които се продават в магазина (май са гръцки Thinking). Като свърши пакета минахме на хляба, който и ние ядем - Добруджа, заводски. Понякога правя сухари на хапки от заводския хляб, като ги запичам във фурната - и такива съм слагала в попарата. Гого не подбира много-много и яде с удоволствие Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 383
На времето докторката на баткото ми беше казала първо да му давам бял хляб, после черен, защото е по-груб. Струва ми се логично. Със сухари попарата става най-вкусна, обаче са със захар. Е, черните не са. За хляба - ако е черен, трябва много да се внимава, защото черното брашно по-лесно се разваля. Белият пък понякога е с много набухватели. Франзелите не ми се виждат добър избор.На мен най-истински ми изглежда заводския хляб, но може и да греша. В къщи най много ядем Добруджа и ръжен, заводски. И някои определени видове черен на други фурни.

# 6
  • Мнения: 1 119
Soul, ние започнахме захранването на 6 месеца - въвела съм каши- просо, кафяв ориз, елда, плодови и зеленчукови пюрета. Сега захранвам с извара и жълтък. Сирене  и масло не съм давала още. Слагам по малко  зехтин в кашите. Но вече съм сигурна , че попара няма да давам. Знам от диетоложката че хляб и сирене е много лоша комбинация.

# 7
  • Мнения: 1 976
аз правя попарата с ръжени сухари /имай предвид, че съдържат глутен/...бял хляб не смятам въобще да давам в близко бъдеще Naughty... Има и царевичен хляб, от който може да се правят сухарчета, обаче не се намира навсякъде  Thinking Моя син е луд по попарата, направо я обожава...нищо друго не яде с такова удоволствие...не слагам захар и масло!...правя я с шипков чай, а сиренето е козе...

# 8
  • Мнения: 216
         и на мен ми казаха да по4вам с попара вместа с ка6а,но като се има в предвит 4е тепърва запо4ваме със захранването 6е я отложа малко.

  Но все пок и аз да попитам маслото от кога се дава,а сиренето-казе и краве?

# 9
  • Мнения: 271
от 6 месеца започнах да давам попара-4 сухара,половин лъжичка масло ,малко сирене и билков чай,независимо от какво

# 10
  • Мнения: 678
Много от производителите на черен хляб взеха да го правят от бяло брашно като слагат оцветители а това не е ли опасно за бебетата?

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
...Знам от диетоложката че хляб и сирене е много лоша комбинация.
Кое му е лошото на комбинацията newsm78

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 701
от 6 месеца започнах да давам попара-4 сухара,половин лъжичка масло ,малко сирене и билков чай,независимо от какво
Абсолютно по същия начин правех на баткото и сега с малката пак ще е така!Сиренето изкиснато предварително във вода.Сухарите са вкусни и даже сега ги зимам на Алеск,че той много обича да ги хрупка Wink

# 13
  • Мнения: 1 119
При тази комбинация не се усвоявали полезните вещества защото за смилането на хляба е необходима алкална среда, а за сиренето кисела. Така първо нищо не се усвоява и второ храната се смила трудно, задържа се по- дълго в организма и предполага развитието на болестотворни бактерии- така ми го обясни специалист по хранене и диететика.

# 14
  • Мнения: 4 915
fanni, това са теории от разделното хранене и по никакъв начин не са подкрепени от медицински факти, проучвания и доказателства.
Дори да ти звучат логично, те не са доказани и обосновани от науката.

Разделното хранене изобщо не се препоръчва за деца, дори за възрастни се прилага с диетичен ефект само за няколко седмици.

Не се съобразявай с диетологията при отглеждане на дете. За възрастните може да е добре да хапват диетично месо, нискомаслено мляко, да консумират растителна мазнина, но за децата е полезно месото - и бялото, и червеното, пълномасленото мляко, маслото, децата не са заплашени от натрупване на холестерол.

По същия начин и препоръките за съчетаване на храните не са коректно отправени към детското хранене.

Здравословното хранене на дете означава да поема от всички хранителни групи в нужното количество и съотношение, но педиатрията и гастроентерологията не комбинират храните според разделната теория.

П.П. Освен това до годинката основната храна (70-80% от дневната дажба) трябва да е млечна, а при спазване на разделното хранене няма как да стане номера.

Дали ще се смеси хляб със сирене или зърнена каша със сирене е все едно. Но в едно съм убедена - разделното хранене е противопоказно за прилагане при бебета и деца.

И си мисля, че човешкият организъм си е пригоден да обработва едновременно различните видове храни - все пак еволюцията си е казала думата, и при един здрав човек с нормален метоболизъм няма защо да се прилагат такива диети. А при дете е просто немислимо.

Последна редакция: пт, 24 фев 2006, 15:03 от Free Soul

# 15
  • Мнения: 1 119
Това е важна информация за мен. Благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт