Русия 1

  • 1 054 279
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 5 490
  • Мнения: 3 826
военните технологии на Русия са далеч от западните, както и всичко останало,

ядрено оръжие имат и съмнителни държави като Пакистан, Индия, С. Корея,
Иран доскоро също разработваше ядрено оръжие, С.Корея наскоро прави нов опит...

ядреното оръжие не е критерий за развита наука и индустрия...

# 5 491
  • Мнения: 15 960
военните технологии на Русия са далеч от западните, както и всичко останало,
http://dnes.dir.bg/news/USA-rusia-idil-21643134?nt=4

"...Клапър отбеляза, че администрацията на САЩ е обезпокоена от действията на Русия, която „извършва твърде впечатляваща модернизация на своите въоръжени сили във всички области“.

Много са далеч, да, и никой не им обръща внимание. А ядреното оръжие като символ на прогреса само вие го коментирате.


# 5 492
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
...ядреното оръжие като символ на прогреса само вие го коментирате.
Да, така е, ядреното оръжие е не само символ на прогреса. Но колко държави в света са го използвали за масови избивания и защо на едни държави им бива разрешено, а на други не, да го имат?  Wink

И пак да се върна аз на един много стар въпрос - защо бяха пуснати ядрени бомби в Япония доста време след като те бяха обявили, че  се "предават". И защо Япония обяви, и кога?  Laughing

# 5 493
  • Мнения: 3 826
ти и Северна Корея харесваш сигурно - и тя се въоръжава като за последно, за да се пази от кого не е ясно, целият свят им обърна внимание преди месец,
просто не знам дали знаете в кой век живеете, това са приказки от миналия век, не вярвах, че някой ще им се връзва и през този, но явно имало кой ....


Много са далеч, да, и никой не им обръща внимание. А ядреното оръжие като символ на прогреса само вие го коментирате.

# 5 494
  • Мнения: 3 826
И пак да се върна аз на един много стар въпрос - защо бяха пуснати ядрени бомби в Япония доста време след като те бяха обявили, че  се "предават". И защо Япония обяви, и кога?  Laughing

Япония капитулира след тези бомбардировки - те са през август, страната капитулира през следващия месец,
Щатите създават първи такова оръжие- все пак са най-технологичната страна,
не знам Берлин на какво щеше да прилича, ако руснаците първи бяха разработили ядрено оръжие...  

# 5 495
  • Мнения: 15 960
Т.е., ако не са били ядрените бомби, Япония нямаше да бъде победена?

А за въоръжаването - естествено, че само САЩ имат право да го правят, всички други се излагат в тези години да се занимават с такива назадничави дейности.

# 5 496
  • Мнения: 3 826
САЩ го правят най-много, но имат и най-силната икономика- въоръжаването не им е националната гордост, защото вие някак си много горди изглеждате с руското оръжие ( понеже няма друго)...

# 5 497
  • Мнения: 1 479
Т.е., ако не са били ядрените бомби, Япония нямаше да бъде победена?
Винаги съм давал за пример русофилската неграмотност, точно от нея бягате като опарени в други държави (Хорошо там, где нас нет) . Какъвнто "неграмотен" ви беше социализЪмЪ, същият ви е и капитализЪмЪ.

Да, и без бомбите Япония щеше да бъде победена, но с цената на над 1 000 000 убити американски войника и тотално унищожение на инфраструктурата на Япония.  За военните разходи дори не говоря. Не говоря и за милионите жертви от страна на Япония, които щеше да даде ако войната беше продължила.

# 5 498
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Т.е., ако не са били ядрените бомби, Япония нямаше да бъде победена?

А за въоръжаването - естествено, че само САЩ имат право да го правят, всички други се излагат в тези години да се занимават с такива назадничави дейности.
Преди бомбата в Нагазаки, е имало само 10-ина града с над 100хил жители останали не бомбандирани и не разрушени. Преди това, градовете които са били бомбандирани са били над 50% сринати. Някои и над 90% сринати. А 4ри от тези 10ина останали са били в северната част на о. Хакаидо, където американците не са могли да бомбандират заради локацията. Та защо е трябвало да се използва ядрено оръжие над една държава която е била вече в руини? И в крайна сметка, дали бомбата от 9ти е била причината Япония да се "предаде"?  Wink  Познавайки поне малко японците като нация, и чела не малко за императора им, кое е било по изгодно за него за пред хората му? Да каже, че са направили огромна грешка в плановете, или да кажат, че в следствие на нов вид бомба са загубили в тази война?  Sunglasses  Първите доклади за новия вид бомба, какво са съдържали?  Sunglasses  И кога на 9ти е взето решението да се предадат?

# 5 499
  • Мнения: 1 479


Времето на цървула и простотията отмина. Сега те вече нямат стойност. така че не пиши антиамерикански ГЛУПОСТИ.
 Joy

# 5 500
  • Мнения: 5 741
Пък и все си мисля, че който произвежда ядрен реактор, ако се напъне може и сносна прахосмукачка да произведе, ама знам ли...
Ами да се напънат. Защо не се напъват?

# 5 501
  • Мнения: 15 960
А трябва ли? Произвеждат други неща, тези си ги внасят. Коя страна сама си произвежда всичко? /без Китай  Mr. Green/

# 5 502
# 5 503
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Не само това. Едно нещо свястно не направиха, свързано с наука и технологии. Да, имат писатели, поети, художници, един Мнеделеев и Лобачевски и до тук. Ако чакахме на тях, нямаше да имаме никакъв прогрес.
Като човек, занимаващ се с наука, ще ти го кажа директно- много си зле. Ама много!

# 5 504
  • Мнения: 1 479
..... просто не знам дали знаете в кой век живеете това са приказки от миналия век, не вярвах, че някой ще им се връзва и през този, но явно имало кой ....
Това е резултат от "плодотворния синтез"  от  "особый путь развития"  на социалистическият капитализъм, т.е. със совковият манталитет и кадри, заедно с ленините, сталините, сърповете, чуковете и звездите  строим новото светло  капиталистическо бъдеще на "Третия Рим".  Такова "особизация" на мисленето те  имат не заради това че са "окраинная часть Европы" а заради това че са наследници на  "особой цивилизации" , "истинные арийцы"., които са се преселили в  в северен Урал.   
Joy

Другарят Путин "пытается совместить имперскую историю с советской. У него и гимн – сталинский, а герб – дореволюционный. И тут, видимо, произошел плодотворный синтез: и проворовался, и руки по плечи в крови"
http://gordonua.com/news/worldnews/koh-putin-pytaetsya-sovmestit … krovi-118873.html
 Joy

Общи условия

Активация на акаунт