БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 495
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 219
Не съм от най-опитните, даже хич, но кекс или мъфини винаги до сега са ми се получавали със всякакъв шоколад  (и с най-обикновения млечен) newsm78 С ножа си го "накълцвам" и си го обърквам директно в сместа, без да се опитвам да слагам парченцата отгоре или да правя нещо друго специално.  Rolling Eyes

# 616
  • Мнения: 9 107
Благодаря ви момичета   bouquet
Сега имам друг въпрос. купих един заек, но нямам никакво понятие как да го приготвя. Някой дали има изпитана и лесна рецепта?  Praynig

В блога на Пеп-4о има много приятна рецепта за заек със спанак и ориз. Тествана и много сполучлива. Опитай! Peace

ето още заешко http://pep-4o.blogspot.com/search/label/%D0%AF%D1%81%D1%82%D0%B8 … D1%88%D0%BA%D0%BE

За мен всичкото е вкусно  Laughing особено печените и оня в гювеча.

# 617
  • София
  • Мнения: 11 701
Правих кекс, но този път реших да сложа парченца шоколад. Обаче всичките парчета паднаха долу на дъното и няма да ви казвам как изкарах кекса от формата.  Mr. Green Какво да направя другия път за да не ми паднат парченцата?  Hug
Проблемът не е в рецептата за кекса, а в шоколада, който използваш.
Има видове шоколад, които са предвидени за термична обработка и не се разпадат - можеш да си купиш на блок или във вид на шоколадов чипс, различни размери.
Да, точно така е. Аз купувам шоколад за печене и шоколад за топене. Различни видове са и забравих да споделя по-горе.  Peace

# 618
  • Мнения: 431
Аз съм взимала шоколадови капки от Кауфланд, много са сполучливи и не се топят Peace

Момичета, дадоха ми една кофа (Laughing) домашни праскови. Представях си, че са сочни и сладки, и вече предвкусвах торта или поне крем с маскарпоне Heart Eyes и... какво беше разочарованието, когато установих, че са твърди, вероятно неузрели, и "гумени" до степен да ми хлъзгат по зъбите Tired

Дайте идея какво да ги правя, дали да ги държа навън, докато поомекнат?, да ги варя ли, да ги пюрирам ли, на фреш ще станат ли? Mr. Green (само за компот примерно нямам условия). Толкова ми се иска да измисля някой вкусен десерт, в който да не натъртва колко са твърди! Embarassed

# 619
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
направи сладко

ако ги свариш и после пасираш става вкусен нектар

# 620
  • София-Младост
  • Мнения: 23 338
Аз съм взимала шоколадови капки от Кауфланд, много са сполучливи и не се топят Peace

Редовно ли ги има като асортимент, що не съм ги виждала до сега  newsm78

# 621
  • Мнения: 431
Мисля, че да, макар че скоро не съм ходила. Embarassed Ето ги
Доли, мерси за идеята, може да пробвам да си направя нектарче Simple Smile

# 622
  • Мнения: 41
Привет!Старая се да направя вкусни мекички на дребния но нещо не ми се получават,по принцип правя по тази рецепта:1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко      Стават някак сухи,тестото  ми се къса,и стават едни такива доста тестени,каде бъркам?Моля за малко помощ,или някоя друга рецепта....

# 623
  • на 13-я етаж
  • Мнения: 95
Привет!Старая се да направя вкусни мекички на дребния но нещо не ми се получават,по принцип правя по тази рецепта:1 яйце
500 гр. брашно
1 ч. л . сол
1ч .л . сода
1 кисело мляко      Стават някак сухи,тестото  ми се къса,и стават едни такива доста тестени,каде бъркам?Моля за малко помощ,или някоя друга рецепта....

Тези са страхотни!
http://magyclub.com/puhkavi-mekitsi/

# 624
  • Мнения: 41
pipilota8,благодаря Peace А престояването на тестото една нощ задължително ли е,ако например го замеся и след един час искам да направя ще излезе ли нещо?

# 625
  • Мнения: 22 867
Моля за малко помощ,или някоя друга рецепта....

Мекиците на комшийката

Или такива - пухкави и меки са.

БЪРЗИ МЕКИЧКИ/БУХТИ БЕЗ ЯЙЦА

ПОНИЧКИ С ИЗВАРА

МОИТЕ ПИРОЖКИ

sweety, не всички са мекици в буквален смисъл, но сложих рецептите, защото се харесват от деца, а ти си прецени дали ще ти вършат работа. Peace

# 626
  • на 13-я етаж
  • Мнения: 95
pipilota8,благодаря Peace А престояването на тестото една нощ задължително ли е,ако например го замеся и след един час искам да направя ще излезе ли нещо?

Прави ги точно за добри резултати.

# 627
  • Мнения: 41
Тогава маи ще изпробвам "мекиците на комшииката",виждам че в тази рецепта има възможност да ги направя още днес,благодаря че се отзовахте и то бързо  bouquet

# 628
  • Sofia
  • Мнения: 1 051
пандишпанено руло с мармалад искам да направя, но не намирам рецепта

# 629
  • София
  • Мнения: 10 855
пандишпанено руло с мармалад искам да направя, но не намирам рецепта

Препоръчвам ти Нежно руло с мармалад. Става страхотно!

Общи условия

Активация на акаунт