Наситени, ненаситени, Ω-3, Ω-6 и най-вече рибено масло - V тема

  • 62 254
  • 198
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 455
Моето дете харесва вкус тути-фрути. Лимон не хареса. А от къде го купувате? В нашия град тази есен не  предлагат мьолерс масло.

# 196
  • София
  • Мнения: 778
Редовно пия рибено масло, в къщи всички също. Не е лошо от време на време да се гледа какво предлага пазара. В България маслата, които виждам в аптеките, за съжаление не са най-добрите, а хич не са евтини.

Течното рибено поръчвам от iherb:
https://www.iherb.com/pr/Carlson-Labs-Kid-s-The-Very-Finest-Fish … fl-oz-200-ml/8768 с показатели: DHA+EPA=1300mg под формата на триглицериди. Обикновенно го поръчвам, когато му пуснат намаление (За да не се стига до митница-там се оскъпява с около 20 лева) В момента например няма никакви отстъпки и излиза около 50 лева. Дозите са 40.

В България според мен едно от добрите в момента е:
https://homeostaza.bg/produkt/nfo-syrup/ като показателите му са много добри: DHA+EPA=1267mg под формата на триглицериди. Това е в случай, че на човек не му се занимава с митници. 46 лева е за 48 дни

Рибеното масло от дроб на треска MÖLLER’s съдържа DHA+EPA=1000mg. Не видях формата дали е триглицериди. В аптеките Ремедиум го виждам на цени 27-32 лева за 50 дози.
 

# 197
  • Мнения: X
Здравейте и весели празници !
Иска ми се да повдигна малко темата с няколко въпроса, на които не намерих отговор...
1. Колко дълго може като период да се пие Омега 3, колко прекъсване и след това отново кога ?
2. Ако добавката се пие с няколко цели - противовъзпалителен ефект, понижаване на холестерол и триглицериди и профилактика на сърдечно-съдова система, то тогава каква е алтернативата след спирането ? И след колко време миже да се очаква резултат?
3. Мастните киселини четох че са под формата на триглицериди , тогава каква е логиката да се предписва за повишаването им в кръвта?
4. Може ли на практика цял живот да се приемат такива добавки или техните аналози в допустимите дози?
блгодаря на всеки, който отдели време да ми отговори !

# 198
  • Мнения: 504
Бих искала да вдигна добрия холестерол, защото ми дава, че е под долната граница. Бихте ли ме посъветвали какво да добавя в менюто си - имам и проблеми с КЗ - скача много след ядене на въглехидрати :

Общи условия

Активация на акаунт