Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 532
  • 739
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21 153
Добре дошли в тема номер 16 : Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст – как да се справим?

Тема 9
Тема 10
Тема 11
Тема 12
Тема 13
Тема 14
Тема 15

# 1
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
Открих я... Wink
Благодаря   bouquet

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 272
  bouquet

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Бързо да минава варицелата!
Аз като я карах бременна, едната вечер откачих от сърбеж и напук на всички бабини деветини влязох в банята и се изкъпах едно хубаво, само с вода обаче, без сапун, всъщност сапунът дразни, не водата. Няма такова облекчение след това, направо се родих. Това беше в пика на болестта, и като видях, че нищо страшно не се случи си се къпех всеки ден. Много ме облекчаваше водата, другото, което много ми помогна е смрадликата. Почиствах с розова вода, че ментолов спирт не понасям. Вирасут не ми помагаше особено, но на синът ми сякаш действаше малко повече.
Джиндижира Алба ползвах и аз.
Много здрави да са ни дечицата и по-малко да пишем в темата пожелавам  Hug

# 5
  • Мнения: 21 153
Благодаря за мнението , Мон   bouquet

Утре ще поразпитам ЛЛ ,тъкмо да я питам дали е добра идея да включа витамини нещо ...

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Да, варицелата срива имунитета. На сина ми давах Саностол след това.

# 7
  • Мнения: 21 153
Да, варицелата срива имунитета. На сина ми давах Саностол след това.

Утре ще взема и аз,но си мислех за Биозин,че добре й подейства.
Но ще консултирам с ЛЛ първо  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 451
Ох, Лисе, и вас ви погна варицелата - бързо да минава  Hug Нашият ЛЛ ми каза никакво мокрене, но не го послушах, особено за бебето. Той беше с най-много обриви и много му помагаше вана със сода - намалява сърбежите. Мажех и с ментолов спирт първите дни, а Вирасут-а не помогна грам.

# 9
  • Мнения: 14 469
Аз спазвах това да не се къпе детето и дъщеря ми я изкара с много малко пъпки, белези няма никакви. Общо взето с други майки като съм говорила, в случаите, когато са къпали децата обривите са ставали много големи.
Аз мажех само с ментолов спирт Peace

# 10
  • Мнения: 3 763
Лиси (hug)

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Аз спазвах това да не се къпе детето и дъщеря ми я изкара с много малко пъпки, белези няма никакви. Общо взето с други майки като съм говорила, в случаите, когато са къпали децата обривите са ставали много големи.


Белези има от големи и дълбоки херпеси, не от къпане. Аз имах много херпеси, но бяха малки и не дълбоки. Нямам никакви белези, въпреки че бях бременна и кожата беше опъната и по-податлива. Не агитирам никой да се къпе, само споделям, че всъщност водата облекчава, проблемите идват от вида на херпесите и от сапуна. Имаше места, на които не издържах и се чесах дори, и там нямам белези. Няколко пъпки на лицето много ме сърбяха още докато бяха на фаза мехури, пукнах ги и тях, и там няма следа... така че е доста относително всичко  Simple Smile

# 12
# 13
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Лисе, благодаря за новата тема!  bouquet
Хубаво е да подсилиш детето с витамини - варицелата много срива имунитета  Confused Писала съм неведнъж - дъщеря ми след варицелата влезе в кошмарна серия бронхити, от които се наложи пулмолог да ни "вади"  ooooh!

# 14
  • Мнения: 21 153
Благодаря Ви момичета,ами нашата ЛЛ каза,че мога да я обливам само с водичка , не знам и аз какво да правя вече ...

Общи условия

Активация на акаунт