Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 576
  • 739
  •   1
Отговори
# 405
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Аз мисля, че нищо (или почти нищо) полезно не остава в меда при такова загряване -
Цитат
Прекалено силното нагряване уврежда меда. Активността на термочувствителния ензим инвертаза (Invertase) спада дори и при по-продължителното нагряване до 42°С, а при краткотрайно нагряване до 70°С той бива разрушен. Такъв мед вече не може да се означи като натурален. За съжаление на някои търговци стана обичайна практика медът да се нагрява от 70 до 75°С. По този начин силно се намалява или напълно се премахва способността за кристализация на меда. Към тази мярка се прибягва, защото повечето консуматори предпочитат течния мед. Този мед може дълго да стои по полиците на шкафовете, без да кристализира. Но той вече не е пълноценен мед.


Ето, тук се говори, че един от ензимите се разрушава при 40гр., по всяка вероятност и другите не издържат много повече. А след като те са инактивирани, считам, че съвсем вече медът губи предназначението си  Peace Не мисля и, че е подходящ като консервираща среда за млечицето, но не претендирам да съм 100% права  Wink А съвсем настрана оставям въпросът, че наистина много потребители предпочитата течна форма на меда, и преди да изкараме новата реколта медът, който ни беше останал, беше течен. Имаме една мадама - клиентка и ни иска течен мед, ама настоява. казвам й - хубаво, ако искаш, разтопявам ти го, ама какво ще остане от него не ти гарантирам  Laughing Взе си захаросан все пак. Иначе - може да се загрява с цел разтапяне, но примерно трябва да стои цял ден (и повече) на топло - случвало се е да го правим - близо до камината става идеално, без да се прегрява.
 
newsm10
И благодаря за пояснението   bouquet

# 406
# 407
  • Мнения: 21 270
Ох,здравейте,ние се разболяхме май от летния вирус,повърна днес 2 пъти и ходихме до Бърза помощ  ooooh!
Аз пък утре започвам нова работа,аман вече,няма спокойствие ..

# 408
  • Мнения: 68 583
Лисе, и ние го минахме това-незнам вирус ли е, що ли...при нас само един ден продължи, да те успокоя.. Peace

Нощта срещу петък малкия повръща няколко пъти, в петък бьока до обед и това беше с повръщането...Състоянието му беше иначе добро, играеше си, не беше отпаднал...

В събота нямаше и помен от повръщането и болките в коремчето...

Днес обаче ака като водичка...

Доки изписа хидратин алфа прахчета и вомитусхил капки давах...и спрайт Mr. Green

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 20:03 от teta75

# 409
  • Мнения: 3 785
Момичета,има ли друго детенце с уголемява трета сливица,освен моето?За сега ще отложим операцията.В сряда ще я водя на контрола и ще видим как е хавата.В БГ казаха втора степен.Изписаха 2-3 курса с коларгол през 20 дена(много плаче и я боли като и капя).Аз на своя глава давам Цинабсин...
Лиси  Hug
При нас утре е първият учебен ден,а съответно първи работен за мен.. Crazy

# 410
  • Мнения: 21 270
Засега повърна само 2 пъти след 16 ч,сега яде варени картофи да видим,сложих свещичка.

Благодаря момичета   bouquet

# 411
  • Мнения: 2 532
Оф ние до преди 2 седмици бяхме на АБ (даже бях писала и тук, че 2 сменихме). Сега пак сме болни и отново на АБ Sad Педи изрази предположение за увеличаваща се трета сливица и тя, ама засега чакаме да се излекуваме от поредния ясленски бацил и после май ще почваме Бронховаксома. Яслата ще трябва да я позабравим за известно време, че да се позакрепи...ама какви схеми ще измислим за гледането направо не ми се мисли ooooh!

За вируса с повръщането: януари като го кара малкият, ни бяха казали да не му даваме храна, докато не минат поне 4 часа от последното повръщане. Иначе през това време вода на малки глътки и Хидратин Алфа. Чак след овладяване на повръщането, почнахме да лекуваме разтройството. После покрай яслата сега лятото го повтори, ама мина за 2 дни -  не искаше да яде и по 1 път на ден акаше по-кашаво. Даже не бях сигурна дали е същото, докато ние не почнахме да повръщаме. Та втория път той се размина леко, ама ние го отнесохме Sick

# 412
  • Мнения: 673
Здравейте момичета,

И аз да се включа с моя проблем... Детенце боледува доста тази година прави 4 ангини и пи АБ много - даже вече към два алергизира. Мин.седмица заминехме на море и понеже ми се оплака, че я боли гърло, го погледнах... имаше налепи. Пак ангина си помислих... но не ми вдигна темп. и всичко друго беше наред. Четох някъде, че било възможно появата на такива петна, които били епителна тъкан от сливиците и често се бъркали с ангина, но изобщо не били за АБ.
Чували ли сте подобно нещо. Нашия доктор е отпуск тази седмица, но ми препоръчаха един хомеопат и мисля да му се обадя да я види. От два дни и давам хепар 15 на боарон и петната понамаляха. Ще я видя днес как ще е, но дано помага. До сега не съм прилагала хомеопатия освен осцилококцинум. Писна ми с тези АБ.
Ще съм благодарна, ако имате инфо за подобен проблем и споделите.   bouquet

# 413
  • Мнения: 6 535
Лисе, бързо да се оправя детенце! и успех на новата работа!
umi zoomi, моята дъщеря е с увеличена трета сливица. всъщност и другите ѝ две сливици са уголемени. борим се с коларголовите капки, когато се увеличи и започне да ѝ пречи (хърка през нощта). щипят доста, да. нашите при това ги модифицират малко, добавят им някакъв аб и витамин а а. а и това цапане..  ooooh! но пък действат. няма да я махаме засега.
цветна палитра, ще намерите начин  Peace. то като е за детенце, човек всичко ще направи, за да е здравичко. дано бързо поукрепне. пък и винаги си казвам, че всичко се оправя, ако трябва и друга работа се намира, само детето да е здраво.
Black Lady, при моето дете такива налепи се оказаха гъбички. след като детенцето е пило доста аб се среща често. налепите от гъбички приличат на тези от ангина, но ако ги загледаш на светлината не са съвсем бели, леко сивкаво-синкави са. лесно падат и отдолу лигавицата е раздразнена, зачервена. ако имаш възможност, пусни гърлен секрет, така ще разбереш и със сигурност дали не е гнойна ангина.

# 414
  • Мнения: 21 270
Благодаря,момичета!

От вчера нямаме повръщане,дано сме овладяли   bouquet

# 415
  • Мнения: 673
Благодаря Sylviana, мисля да и пусна един секрет и ще видим какво ще излезе.

Бързо оправяне на всички малчугани!   bouquet

# 416
  • Мнения: 6 535
на контролен гърлен секрет - пак гъбички  smile3511 нямат убиване тия гадове, ееййй!!

# 417
  • Мнения: 68 583
Лисе, как е детенце?

Моят хубавец след повръщането в петък , го хвана другата екстра от вируса и все още не може да му се оправи а..то, незнам колко време трябва да мине? newsm78

За капак нощес и аз в кюпа с повръщащите, направо отврат Sick

# 418
  • Мнения: X
Здравейте
Приемате ли нови попълнения?
Ние скоро тръгваме на ясла и ще се нуждая от вашата помощ.
Преди 2-3 седмици изкарахме онзи гаден летен вирус с повръщане, диария и висока температура.

# 419
  • Мнения: 68 583
Здравейте
Приемате ли нови попълнения?
Ние скоро тръгваме на ясла и ще се нуждая от вашата помощ.
Преди 2-3 седмици изкарахме онзи гаден летен вирус с повръщане, диария и висока температура.

И ние, но без Т го карахме... Thinking

Вие за колко време се оправихте от вируса, по-точно от диарията?

Общи условия

Активация на акаунт