Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 599
  • 739
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 6 550
Еве, кремчето на биодерма се казва цикабио. дано да не е варицела, пиши като минете през доки.

# 511
  • София
  • Мнения: 2 296
Еве, кремчето на биодерма се казва цикабио. дано да не е варицела, пиши като минете през доки.
Силви, то май по-добре да е варицела, че има други варианти по-неприятни. Не знам и аз.
Нали има кръвен тест за варицела, ако педката не е 100% убедена какво е?

# 512
  • Мнения: 8 237
Варицелата е с толкова специфични пъпки, че няма как да се сбърка.
Пъпките са с мехурче отгоре..както се получава при изгорено. От вчера сутринта до днес пъпките би трябвало да са вече с балончета отгоре. Специфичното е че има и в косата.

При нас нито Вирасут нито Джинджър алба облекчиха положението. Фенистил беше най-добрият вариант. А Цикабиото е за белези...аз се мажа с него против бръчки:)

# 513
  • Мнения: 6 550
хоуп, цикабиото е за всякаква разранена кожа, ускорява заздравяването. аз май ви разправях как си бях заляла лицето с вряла вода и ми го бяха изписали за по-бързо зарастване. а против бръчки помага ли?  Simple Smile
еве, има, казва се варицела зостер вирус тест, с кръв от пръста, но става след 24 часа. пък и доки трябва лесно да разпознае дали е варицела, едва ли ще стигате до изследвания.

# 514
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Здравейте Hug
Бързо оздравяване ви желая на всички!

До преди 4-5 дена бяхме болни всички в къщи.
Нещо ни върхлетя, буквално последния ден на почивката ни. Детето с Т, с червено гърло, силно запушен нос и после хрема. Слава Богу при него овладяхме нещата почти светкавично. С много хомеопатични за смучене и Т понижаващо/за щастие еднократно/, много течности и хладки чайове, капки за нос и така..
Но, при нас с мъжа ми, страшно нещо. Аз, горе-долу минах добре и бързо, но той с отит/удари го в лявото ухо/, висока Т дни, дадоха му АБ. Всичко отшумява, когато се започне веднага с лечението.

Дано скоро да няма такава вирусна офанзива Praynig
Да си починем малко...

# 515
  • Мнения: 21 275
Еве,да минава леко,от собствен опит мога да кажа кое ни подейства на нас,нали малката ме зарази - Биодерма Цикабио - лосион или крем (лосиона се нанася по-лесно) и Ериус (изпробвано и от мен-спря ми адския сърбеж)  Peace

# 516
  • София
  • Мнения: 2 296
Педи, която и свестен лекар като цяло, като видя малката, първо каза, че е варицела, после каза, че не е  Sick Най-любимата ми ситуация. Не било типично. Ми нали затова са лекарите. Ако винаги е типично, сами ще си поставяме диагнозите  Cry
Сега не знам какво да правя.
А, и отрече, че имало тест за варицела. Пък гледам в лабораториите, вкл в НЦЗПБ, че има  #Crazy
Просто...

# 517
  • Мнения: 6 550
Еве, ти все едно предусещаше какво ще каже. не съм правила теста на моето дете, но може да се обадиш в лаб да ги попиташ. аз като се бях ошашкала звънях в цибалаб и оттам знам, че има такъв тест.

# 518
  • Мнения: 8 237
Теста е за наличие на антитела. Тоест варицелата трябва да е прекарана за да може организма да е изградил антитела. Тогава теста да ги отчете. За един ден от вчера до днес...антитела не се изграждат.
Когато моя син се разболя и 1 ден имаше 3 пъпки се обадих на лекарката. Тя ми каза доведи го утре за да сме 100% сигурни че е варицела.
Еv_е подозирам, че е казала че не е варицела поне ден по-късно. Така, че почти 100% не е.

# 519
  • София
  • Мнения: 2 296
Еве, ти все едно предусещаше какво ще каже. не съм правила теста на моето дете, но може да се обадиш в лаб да ги попиташ. аз като се бях ошашкала звънях в цибалаб и оттам знам, че има такъв тест.
Да, защото не изглеждаха "типично", като снимка от медицински учебник. И си помислих, че ако педи не е сигурна, дали пък няма начин да проверим. Ще изчакам още 24 ч, както каза тя, пък тогава ще му мисля. Сега съм суперпритеснена какво е точно. Щото тя не можа да каже.  Sick Sick Sick

Изследват се 2 вида антитела - едните показват настояща инфекция, а другите - прекарана в миналото. Първите са IgM, а вторите IgG.

Аз не държа да е варицела. Просто съм суперпритеснена какво е  Sad

# 520
  • софия
  • Мнения: 1 305
 Ev_e, хъм, дето ти каза май по добре да е варицела, а не да се чудиш какво е, до утре трябва, ако е варицела да и избият повече пъпки, около вас каква е ситуацията има ли болни от варицела, или по скоро върни лентата 10 дена назад с кого си я срещала. newsm78

# 521
  • Варна
  • Мнения: 913
Има както вариант да се изследва наличие на инфекция в момента, така и да се види дали има прекарана такава в миналото. 22лв струва в лаборатория Статус във Варна всеки един от двата варианта.

# 522
  • София
  • Мнения: 2 296
Цвети, така е, но де късмет.
Иначе като време нещата се връзват - точно преди 15 дни се върнахме в града от една дълга изолация на вилата. И почнахме да ходим по паркове и да си общуваме с деца. Няма контакт с познато болно дете.
Направо се чудя на какъв лекар да я заведа. Обривът не изглежда и алергичен, защото пъпките имат връхче. Голяма тъпотия  Cry

А по отношение на избиването на още пъпки - колко много дечица на познати минаха буквално с по 10 пъпки, без температура, без обрив в устата. А моята снощи се оплака, че имала подуто в устата, като я погледнах - бяха три мехурчета, точно като херпес си помислих и тогава заподозрях какво  може да е. И лекарката днес като видя устата, каза, че е варицела, после разгледа другите пъпки, вика не е. Много неприятно. Преди седмица имаще серия от други пъпки по ръцете и лицето, които тя чешеше като луда, но съм почти 100%, че бяха от комар и от разчесването станаха мехурчета и се пукнаха.  Сега ми се върти из главата тоя комар каква точно гадост може да й е лепнал... Полудявам и аз

# 523
  • София
  • Мнения: 451
Еv-e и в Цибалаб има 2 теста за варицела зостер вирус. Единят е за изкарана в миналото инфекция, т.е. наличие на антитела, а вторият е за активна инфекция в момента, т.е. ще покаже дали кара варицела в момента Wink Аз пролетта си правих подобно изследване и резултатът даже излезе за няма и ден. Дано разберете какво е и бързо да мине Hug

# 524
  • София
  • Мнения: 2 296
Момичета, обривът при нас не беше варицела, както се предполагаше. А се оказаха ДВА обрива, дори три - дъщеря ми първо беше нахапана от комари, понеже баща й бил забравил, че леглото й си има мрежа  ooooh! Чул комара, ама... И тя се сдоби с 5-6 зверски сърбящи пъпки (и друг път са я хапали, но никога не е било толкова страшно!), които разчеса до рани, докато (още по-) недосетливата й майка се сети да я намаже с джинджира алба, за да успокои сърбежа. Седмица по-късно в кварталния парк е нахапана от бълха. И в резултат от двете осмуквания - сложна алергична реакция, която се изразява в скруфулозен обрив - пъпки с връх (на мен ми прилича на гноен, но уж не било точно гной). Започнаха да завяхват в мига, в който ги намазах с ментолов спирт. Е, излязоха още няколко пъпки, но като цяло започнаха да минават, и то без някаквш лекарства.

Ужасно ми е неприятно, че ухапване може да предизвика такъв обрив по половината тяло, но поне се успокоих, че не е нещо опасно.

А за бълхите по зелените площи.... Нямам думи! Като си помисиля, че можеше да са кърлежи, и съм благодарна!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт