Токуда болница - София - 19 тема

  • 80 147
  • 746
  •   2
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 477
Я да попитам и тук родилите от Октомври насам какви ваксини биете на бебенцата-6 валентна или от старите? И дали педиатрите са ви от Токуда?

# 511
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Ние ходим всеки месец или по-често, ако се налага, при определен лекар в неонатологията - платено.

А по каса имаме друг педиатър, който поставя ваксините и води картон  Peace

# 512
  • Мнения: 595
И аз правя същото като Алена. Имам си педи, което ще слага ваксините, но иначе ходя при неонатолог в Токуда - д-р Калайджиева, много мила и обръща внимание на всичко, отговаря на всичките ми въпроси адекватно и подробно. Все пак малкият е на 4 седмици  и сме ходили само веднъж след изписването. Но още в неонатологията като беше малчо, тя идваше да ми обяснява и така си я харесах.

# 513
  • Мнения: 999
Привет Simple Smile

Записвам се да ви следя, избрала съм Токуда за раждането - живот и здраве февруари чакаме момиченце. На 8-ми януари имам час за предродилна консултация с д-р Илиев (много зает този човек, в средата на ноември първият му свободен час беше за януари!  Shocked).

Днес бях на отворени врати, само едно нещо не ми стана ясно - ако не искаш допълнителен неонатологичен пакет (със скрининговите изследвания), пак дължиш 300 лв за грижите за бебето, така ли е? А ако искаш изследванията - съответно 500 при нормално и 600 за секцио? тези 500/600 са към 300-те или общо? май объркано стана, не знам разбрахте ли ме. Накратко - най-вероятно ще съм секцио по мед причини, накрая колко пари ще ми излезе всичко (искам допълнителните изследвания) - 2100 лв ли? (1500 + 600)

Благодаря   bouquet

# 514
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
JT да, ако не искаш пакета със скрининговите изследвания е 300, а ако искаш НЕ се добавят 500/600 към 300-те, т.е. плащаш само 500 или 600 лв. Другата сметка е такава - 2100, ако не искаш самостоятелна стая и не се налага допълнителни неонатологични грижи за детето извън пътеките и епидурална упойка  Peace

# 515
  • Мнения: 999
JT да, ако не искаш пакета със скрининговите изследвания е 300, а ако искаш НЕ се добавят 500/600 към 300-те, т.е. плащаш само 500 или 600 лв. Другата сметка е такава - 2100, ако не искаш самостоятелна стая и не се налага допълнителни неонатологични грижи за детето извън пътеките и епидурална упойка  Peace

Излезли са ми сметките значи Simple Smile Много благодаря за бързия отговор  bouquet

# 516
  • София
  • Мнения: 4 122
Привет Simple Smile

Записвам се да ви следя, избрала съм Токуда за раждането - живот и здраве февруари чакаме момиченце. На 8-ми януари имам час за предродилна консултация с д-р Илиев (много зает този човек, в средата на ноември първият му свободен час беше за януари!  Shocked).

Днес бях на отворени врати, само едно нещо не ми стана ясно - ако не искаш допълнителен неонатологичен пакет (със скрининговите изследвания), пак дължиш 300 лв за грижите за бебето, така ли е? А ако искаш изследванията - съответно 500 при нормално и 600 за секцио? тези 500/600 са към 300-те или общо? май объркано стана, не знам разбрахте ли ме. Накратко - най-вероятно ще съм секцио по мед причини, накрая колко пари ще ми излезе всичко (искам допълнителните изследвания) - 2100 лв ли? (1500 + 600)

Благодаря   bouquet


JT,

Миналата година април раждах в Токуда, в последствие се наложи секцио. Та общо за раждането и детето трябваше да платим 2 100 лв., но се наложи да доплатя за упойка...по други причини. Така, че правилно си сметнала.
Честно казано този пакет за бебето поне лично на мен ми беше много полезен....иначе ако не го бях платила и след това исках да се направи щеше да ми излезе много по скъпо.

# 517
  • Мнения: 595
Да, упойката се плаща отделно. Иначе изследванията ти спестяват доста грижи, но не са малко парите. Аз реално платих само тях и престоя в единична стая, другото ми го пое мед.застраховка.

# 518
  • София
  • Мнения: 4 122
Да, упойката се плаща отделно. Иначе изследванията ти спестяват доста грижи, но не са малко парите. Аз реално платих само тях и престоя в единична стая, другото ми го пое мед.застраховка.

То и аз имах допълнително здравно, но то ми пое само 1 100 лв., остатъка ние си доплатихме, но пак е добре, че ако трябваше цялата сума ние да си платим направо незнам от къде щяхме да ги извадим, освен с кредит.

# 519
  • Мнения: 2
Отивам с направление за УНГ в „Токуда“ на дата 22.12.2014 понеделник – работен ден. Пристъпвам на регистратурата на УНГ и казвам, че искам да прегледат детето ми и че сме с направление. Момиченцето на регистратурата отвърна с леко надменен тон.
-   Днес не работим с направления само платени прегледи може.
Така…. и започна интересния сюжет. Навсякъде да пропагандират, че болницата работи със здравната каса и работят с направления, а изведнъж когато си вътре се оказва, че не работят.
Понамирисва ми малко на извратена или корупционна схема, или за безочлива лъжа или за нещо като финансов геноцит насочен към обикновения българин.
Пиша тези редове не за да се оплаквам, а да алармирам и да подема диспут по тази неприятна тема свързана с болница „Токуда“.

# 520
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Ами това е факт - не всеки доктор приема с направление и съответно не всеки ден има лекар, който да преглежда хора с направления. Не знам каква безочлива лъжа или корупционна схема очакваш да открием в това  newsm78

# 521
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
От моя опит с направления в Токуда, а и не само - първо се записва час и той не е веднага след минутка  Peace

Ако се бяхте обадили да запишете час - щяха да Ви поканят да посетите кабинета тогава, когато има прием по каса и свободни часове  Peace

# 522
  • Мнения: 1 821
Освен това Токуда е частна болница и трябва да се радваме, че все пак има лекари, които преглеждат там по здравна каса...

# 523
  • София
  • Мнения: 4 122
Освен това Токуда е частна болница и трябва да се радваме, че все пак има лекари, които преглеждат там по здравна каса...

Напълно съгласна.

# 524
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
В петък вечерта ми се наложи да ходя до неото - едно тихо и безлюдно  Crazy Беше украсено, показвах на малкия елхата и имаше до нея кошница с шарени торбички. Случайно забелязах, че са подаръци  Crazy Бяха рекламни чантички с маломерни продукти на Мустела и друго може би - не ги разрових Simple Smile

Стана ми готино някак  Blush

Общи условия

Активация на акаунт