Отговори
  • Мнения: 22
дравейте,искрено се надявам да ми дадете някакви съвети или поне някой,който също страда/е страдал от този ужасен проблем,да ми помогне по някакъв начин. Преди няколко години неусетно започнах да се храня обилно и така свикнах да ям почти постоянно,вредни храни и от всичко по много,например по 4 порции пържени картофи,по 5-6 препечени филии,по 1-2 килограма плодове,че и повече,например няколко вафли,пасти,сладкиши...  Sad така разбира се качих килограми и от 1 година някъде се боря да отслабна и съм посвалила,храня се здравословно,като съм изключила вредните храни,в менюто ми присъстват пилешко,салати,риба,плодове,зеленчуци,пълнозърнест хляб,абе всичко,което трябва,чела съм много статии и знам,че се храня добре. Но както се досещате,просто това ми се е изградило като навик,знам,че не мога да ям така,както преди,защото пак ще надебелея,но когато дойде време да включвам малко по малко и по-вредни храни,от които трябва да хапвам МАЛКО,аз знам,че ще е адски трудно. Защото аз не мога да се задоволя с няколко бисквитки,аз изяждам цялата кутия,после взимам още нещо сладко и така докато не ми стане тежко... когато ядях така бях наистина щастлива,просто самата храна,по-точно в големи количества ме прави щастлива,но знам,че от нея дебелея и това после е голяма мъка и мразя да се гледам пълна.. Гледам да не мисля за храна и да запълвам деня си с разни развлечения,но когато имам малко свободно време,ми се иска да си накупя чипсове,сладки работи и да се тъпча...имам чувството,че само аз съм така,макар че четох из форумите,че има и други,но се чувствам като някакво чудовище...  Някой има ли идея на какво се дължи това,на нервна почва ли е,психическо пристрастяване ли е,от какво е....   Cry

# 1
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Пристрастяване е. Аз не разбрах защо трябва да ги включваш в менюто си? По каква причина?

# 2
  • UK
  • Мнения: 4 308
Изключваш ги изцяло. Без една мога, с една не мога. Simple Smile На колко години си?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
започни да приемаш шуслерови соли-5,9 и 10 и хром,пий повече вода при пристъпи за сладки и вредни храни

# 4
  • Мнения: 6 346
Не знам дали ще ти влезе в употреба съветът ми, но мисля, че нищо няма да загубиш, ако го пробваш поне за 2-3 седмици или месец: изключи от менюто си всичко тестено (дори пълнозърнестите варианти, също и овесени ядки, трици и подобни), сладко (дори плодовете), картофи, ориз, бобови. За сметка на това яж всякакво месо, не само пилешко, яж и риба, и яйца, и масло (обикновено краве, но да е истинско), яж сирене, яж кисело мляко (истинско), яж и зеленчуци. Готви със зехтин, масло или мас, махни слънчогледовото олио. Опитай да караш така поне 2-3 седмици, но наистина не яж от храните, които ти написах да ограничиш. Възможно е да успееш по този начин да регулираш апетита си. Но също е възможно да имаш нужда от консултация с психолог.

Храните, които ти казвам да изключиш, са тези храни, които съдържат най-много въглехидрати. От тях се повишава кръвната захар, повишава се после и инсулинът, а при теб вероятно е налице вече инсулинова резистентност, което означава, че голяма част от приеманата енергия с храната направо се складира като тлъстинки, а тялото ти си стои гладно, защото хронично повишеният инсулин пречи да се използват тези складирани мазнини и да захранят тялото ти. Оттам си постоянно гладна. Разбира се, може да не съм права, защото е възможно проблемът да е чисто психологически.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
Сега си изключила всякакви вредни храни, така ли?
Ще напишеш ли едно приблизително меню от един цял ден?
За отказване на сладко /то понякога е и по0-силно от самия човек/, но пробвай да заменяш с плодове поне като за начало.Сега поне има много вкусни сезонни и можеш да се възползваш, докато са на пазара.И лека-полека ще посвикнеш предполагам.

# 6
  • Мнения: 4 500
Това е интересно, прочети го

http://www.puls.bg/health/mind/news_2635.html

Желая ти успех   bouquet Човешките воля и мозък имат голяма сила - пробвай да ги насочиш в положителна насока   bouquet

# 7
  • Мнения: 6 346
Това за инсулина го казвам, защото ако се овладее той, се овладява и желанието за тъпчене, освен ако наистина няма психологически проблем. Така че абсолютно си струва да се пробва, но отначало ще трябва воля, докато се създаде навикът за такова хранене, което да не повишава инсулина.

А някои въглехидратни храни категорично могат да действат като опиати. Това важи за всякаква захар, дори плодовете, важи също и за храните от пшеница, особено хляб и печива.

# 8
  • Мнения: 22
Ами искам да ги включа,макар и в малки количества,защото наблюдавам върху себе си,че когато изобщо не присъстват в менюто ми,се чувствам доста раздразнена,тъжна... благодаря ви за съветите,ще видя какво мога да направя. А иначе съм на 19 години,ето какво ям: Закуска-пълнозърнест сандвич със сирене или с пуешко филе/или пък омлет и 1 филийка пълнозърнест хляб ;  Обяд: всеки ден пилешка пържола и салата,следобедна закуска-плод и за вечеря супа и салата или риба и салата или пък задушени зеленчуци и малко салата.
Doli,за какво служат тези точно шуслерови соли,ти пробвала ли си ги,преди време бях чела,че една жена от бг-мама хвалеше някакви такива соли за потискане на апетита?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
менюто ти е много добре балансирано,само бих добавила и в 10ч.някакъв плод или фреш

за солите
Скрит текст:
аз от вчера приемам солите,сутрин в чаша топла вода се разтваря по 5 хапчета от номер 10,на обед по 5бр.от номер 5 и вечер по 5 от номер 9,приема се 1/2ч.преди или след хранене...може и да се сложат всичките хапчета в 1/2л.шише вода и през деня да се пие по малко
казват,че действали за повишаване на обмяната,метаболизма,п/в задържане на течности,намалявал глада към сладко...трябвало да се приемат минимум 3 месеца...дано има някакъв ефект

# 10
  • Мнения: 336
А иначе съм на 19 години,ето какво ям: Закуска-пълнозърнест сандвич със сирене или с пуешко филе/или пък омлет и 1 филийка пълнозърнест хляб ;  Обяд: всеки ден пилешка пържола и салата,следобедна закуска-плод и за вечеря супа и салата или риба и салата или пък задушени зеленчуци и малко салата.
Doli,за какво служат тези точно шуслерови соли,ти пробвала ли си ги,преди време бях чела,че една жена от бг-мама хвалеше някакви такива соли за потискане на апетита?

Пробвай да ядеш за закуска само яйца БЕЗ филийка хляб и без овесени ядки. Яж ги с масло, сирене, кашкавал, маслини, каквото щеш. Ако ти е много трудно без хляб по-добре я яж пълнозърнестата филийка за обед, макар че и без нея ще минеш. Но със сигурност махни я (заедно с овеса) от закуската, би трябвало да ти намалее после глада за "вредни храни".

# 11
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Хайде стига с това без хляб и овес! Не може без въглехидрати. Авторката, подхващай здрави тренировки и се контролирай! И аз обичам чипс, но като знам, че е боклук, трябва ли въпреки това да го ям, защото ме прави щастлива?

# 12
  • Мнения: X
littlepinkdress,
без много увъртания ще ти го кажа - имаш нужда от психотерапия, или поне от читава психологично-диетологична консултация.
Проблема ти е решим, но затова трябва структуриран подход, който се е доказал, че работи.
Ако искаш - пиши на лични да ти дам координатите на момиче на твоята възраст, с което наскоро решихме подобен проблем.
Успех!

# 13
  • Мнения: X
...............но когато дойде време да включвам малко по малко и по-вредни храни,от които трябва да хапвам МАЛКО..............
Кой и къде е казал, че вредни храни трябва да се хапват по малко? 
Щом е вредно, няма място в дома ти, в стомаха ти.
Ще бъда малко груба, но ....Ако видиш на пътя мухлясала бисквита или кучешко ако, ще ги вземеш ли да ги изядеш?Гледай по същия начин на боклучавата "храна", тя е точно боклук, чието място е на бунището, а не в тялото ти.
След време, когато успееш да преодолееш зависимостта си към подобни храни, или се научиш как да се контролираш, може и да си позволяваш парче торта за РД на близък, или бонбон от колежка....Но дотогава, най-добре изобщо не посягай към боклуците.

# 14
  • Мнения: 445
littlepinkdress,
без много увъртания ще ти го кажа - имаш нужда от психотерапия, или поне от читава психологично-диетологична консултация.
Проблема ти е решим.
На същото мнение съм.
Това,което авторката описва по-скоро ме навежда на мисълта,че е минала през някакъв неприятен период,в който е намирала утеха в хапването.
Защото аз не мога да се задоволя с няколко бисквитки,аз изяждам цялата кутия,после взимам още нещо сладко и така докато не ми стане тежко... когато ядях така бях наистина щастлива,просто самата храна,по-точно в големи количества ме прави щастлива,но знам,че от нея дебелея и това после е голяма мъка и мразя да се гледам пълна..
И да добавя-имай винаги под ръка една таблета черен шоколад,с колкото се може по -голям % какао.Когато ти се прияде сладко,хапни си парченце от него.Ще те засити и ще притъпи значително глада ти за сладко. Хем антидепресант,хем антиоксидант  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт