Бебешката количка - цяла наука за второ висше №27

  • 89 068
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Ние май намерихме нашата количка  Simple Smile видях Mutsy Evo наживо и просто се влюбих. Не е толкова ниска, колкото се споменаваше в някоя от темите, поне за моите стандарти.  Благодаря, момичета, много ми помогнахте. Разбира се продължавам да следя отзиви за количката, защото ще я търсим втора ръка. Ако не успеем да намерим Ево ще гледаме и 4 Rider...

# 16
  • Мнения: 1 020
Предстои ни пътуване на море и ми е необходима втора/лятна количка. Задължителното условие е да има някакво легнало положение и да заема малко място сгъната.

Освен това държа да е по-възможност лека и много маневрена, да се движи лесно и да не се обръща на всяко препятствие над 5мм  Crazy (в момента на всекидневната ни разходка се боря и буквално на места влача една количка и много ми се иска да имам някакъв друг вариант за лятото).
А ако има и голям сенник щастието ще е пълно  Mr. Green

Спряла съм се на два варианта, моля за мнение за следните колички:
- Пег перего плико мини - най-вече заради килограмите, това е май най-леката, която открих. Недостатък е, че всички аксесоари се закупуват отделно и сенника май няма да върши много работа

- cybex onyx или callisto - заради големия сенник, но пък идват малко тежички и скъпи като за летни  Crazy

Къде в София могат да се видят на живо и някой може ли да сподели мнение относно самите колички.
Приемам и други идеи за колички, които отговарят на горните условия.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 088
Оникса е 7 кг, калистото е повече, нея за втора не бих, може да погледнеш за 7 кг и ТФК Дот и инглезина трип... но пликото е ок, ти какви толкова аксесоари имаш да купуваш?

# 18
  • Мнения: 1 020
Дъждобран и покривало за крачетата искам да взема допълнително пък те са по 50лв всяко, че ги и няма и трябва да ги търся специално. На пликото дръжките малко ме притесняват, че са доста раздалечени, докато останалите колички са някак навътре обърнати. Трябва да я пробвам на живо някъде да видя дали изобщо мога да я карам, че съм свикнала с една дръжка. И дали изобщо ще е лека за каране с тези двойни колела по нашите терени.

TFK dot-a я гледах, но хич не ме впечатли - с някакви странни ципове се разгъва надолу за спане, детето спи седнало, сгъването едно сложно и с две ръце  Crazy  Абе не е мой тип количка, ще прегледам инглезина.



# 19
  • БУРГАС
  • Мнения: 176
Здравейте Simple Smile
Ние очакваме бебок през октомври, но онзи ден почнах да се ровя за колички, а то наистина си се оказа доооста сложна задача. Ходихме в един магазин и си харесахме Chicco Urban, но почти никъде няма мнения за нея, само в руски форуми намерих. Някой ползвал ли е? Мисля, че искам количката ми да е Чико или Хаук, но много си харесах чико урбан, та да питам.
Благодаря ви Simple Smile


И аз много харесах тази количка,но не намерих мнения,тъй като е нов модел явно.Но онзи ден се замислих,като гледах клипчето за нея,че май няма пълно легнало положение летния вариант,или поне аз не видях,може да бъркам.Т.е. тя се спуска седалката назад,а краката остават "навирени",има и други такива колички,например ABC-тата,но аз не искам така,и това ме отказва от нея.Другото,което е,когато аз я гледах в магазина,си качих голямото дете в нея да го повозя,и забелязах,че ми беше трудно да я вдигна на задни гуми,за качване на тротоар примерно.Може и да съм отвикнала вече,но с другата,в която го качих(Chicco Trio Enjoy Fun),ми беше по-лесно.Аз и нея харесах много,но е с две дръжки,а като се замисля с голямо дете и две дръжки ще ми е трудно,то улицата няма да можем да пресечем заедно,освен другите неудобства(телефон,ядене на сладолед,влизане в магазини и т.н.).
Сега съм се спряла на X-LANDER XA ,но онзи ден много загледах и страшно ми допадна Сола-та,сега умувам дали ще мога да я ползвам за зимното ни бебе с чувалче,вместо със зимен кош,че ми идва малко скъпо с него.

# 20
  • Мнения: 485
Добре изглежда тази x lander, с големи гуми на които много държа, но май се надуват. На мен ми се стори и важно да може лесно да се сгъва, ако може и с коша ще е идеално, но от толкова ровене се спрях на един по-евтин вариант cangaroo excess fun Simple Smile) но и тя е с помпащи гуми, иначи има само положителни коментари за нея

# 21
  • София
  • Мнения: 44 088
Дъждобран и покривало за крачетата искам да взема допълнително пък те са по 50лв всяко, че ги и няма и трябва да ги търся специално. На пликото дръжките малко ме притесняват, че са доста раздалечени, докато останалите колички са някак навътре обърнати. Трябва да я пробвам на живо някъде да видя дали изобщо мога да я карам, че съм свикнала с една дръжка. И дали изобщо ще е лека за каране с тези двойни колела по нашите терени.

TFK dot-a я гледах, но хич не ме впечатли - с някакви странни ципове се разгъва надолу за спане, детето спи седнало, сгъването едно сложно и с две ръце  Crazy  Абе не е мой тип количка, ще прегледам инглезина.

По принцип може да не са на съответната марка, дъждобрани има и универсални по 10-тина лв,  може да си полваш и чувалче и от друга количка, ако сте имали до сега(то и дъждобран де)... в смисъл , не е чак такава драма с аксесоарите Simple Smile
Иначе аз лично пликото бих си взела в твоята ситуация, харесвам го по принцип, единствено за инглезината не съм сигурна дали не беше с една идея по-големки колелета.

Иначе и бейбизен йо йо може би е подходяща, но пък е на двойна цена...а и не знам колко точно ще е проходима  на кофти терен.

# 22
  • Мнения: 1 386
Запис в новата темичка,благодарности Angel_Dust  bouquet!

qn_st Espiro Magic ми е лятната количка.Бях си я взела за пътуване,но толкова много ми хареса,че сега карам само с нея.Амортисьори има и са много добри,не друса,лесно маневрена е и един голям + допълнително удължаващият се сенник и цялата дръжка.Макар и лятна количката има и покривало за крачетата,но няма пълно легнало положение,но ти казваш,че за начало имаш с какво да тръгнеш.Гледам,че има една нова количка на Espiro - Prego,има пълно легнало положение- идеална е за новородено и е на много добра цена,идентична е на Magica - http://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?cPath=95&products_id=723

   Blagodarq ti za opisanieto.I dvata modela-Espiro magic I Britax b-motion sa mi vlezli pod kojata I ne moga da se resha.
A nqkoi s Britax B Motion ima li tuk?

# 23
  • Мнения: 1 020
Дъждобран и покривало за крачетата искам да взема допълнително пък те са по 50лв всяко, че ги и няма и трябва да ги търся специално. На пликото дръжките малко ме притесняват, че са доста раздалечени, докато останалите колички са някак навътре обърнати. Трябва да я пробвам на живо някъде да видя дали изобщо мога да я карам, че съм свикнала с една дръжка. И дали изобщо ще е лека за каране с тези двойни колела по нашите терени.

TFK dot-a я гледах, но хич не ме впечатли - с някакви странни ципове се разгъва надолу за спане, детето спи седнало, сгъването едно сложно и с две ръце  Crazy  Абе не е мой тип количка, ще прегледам инглезина.

По принцип може да не са на съответната марка, дъждобрани има и универсални по 10-тина лв,  може да си полваш и чувалче и от друга количка, ако сте имали до сега(то и дъждобран де)... в смисъл , не е чак такава драма с аксесоарите Simple Smile
Иначе аз лично пликото бих си взела в твоята ситуация, харесвам го по принцип, единствено за инглезината не съм сигурна дали не беше с една идея по-големки колелета.

Иначе и бейбизен йо йо може би е подходяща, но пък е на двойна цена...а и не знам колко точно ще е проходима  на кофти терен.

Поръчах пликото заедно с покривало за крачетата. Имат до сряда 23-25% отстъпка и излиза доста добре като цена, само повечето цветове ги няма.
Дано е маневрена  Crazy

# 24
  • Мнения: 832
здравейте, страхотна нова тема си имаме!

запис и от мен и искам да попитам за мами, които са ползвали тази количка за мнение:

http://www.bebe-best.com/camarelo-bebeshka-kolitchka-ili-carera- … kriu-p-58008.html

видях я на живо и като че ли клоня към нея, изглежда ми удобна и маневрена и не токлова тежка - преди това гледах BabyDesign Lupo compfort и Tutek, но съм дребна и втората ми идва малко височка и доста тежичка!

# 25
  • Мнения: 1 020
Angel_Dust Много ме впечатли Бейбизен Йойо  Heart Eyes

Бих я взела за комбинирана, ако вършеше работа от 0+, за лятна само и над 6месеца е скъпа

Съмнявам се да ползвам количка повече от още два-три месеца, моите деца много мразят да се возят в колички  Crazy ooooh! Малкият в момента го държа вътре само с коланите, постоянно ги бори докато се разхождаме навън, без тях отдавна да е изпълзял. С каката приключихме с количките на година и два месеца като проходи и отказа да се качи вътре повече.

# 26
  • Мнения: 5
Никой ли не ползва количка Zippy ?  Sad
Какво мислите за количките с черен цвят?

# 27
  • Мнения: X
Момичета,здравейте.Какво Ви е мнението за количките на Jane и по-конкретно за тази http://www.bebe-best.com/bebeshka-kolitchka-jane-epic-2014-matri … rown-p-58841.html

Адски много ми хареса,че коша за новородено става и кош за кола,лека е (8,5 кг.) ,с амортисьори...мисля,че друго не ми е нужно,но все пак да чия и други мнения? Като цяло марката сполучлива ли е ? Благодаря ви  Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 44 088
Момичета,здравейте.Какво Ви е мнението за количките на Jane и по-конкретно за тази http://www.bebe-best.com/bebeshka-kolitchka-jane-epic-2014-matri … rown-p-58841.html

Адски много ми хареса,че коша за новородено става и кош за кола,лека е (8,5 кг.) ,с амортисьори...мисля,че друго не ми е нужно,но все пак да чия и други мнения? Като цяло марката сполучлива ли е ? Благодаря ви  Hug

бих я взела 3в 1, не с матрикса, за мен той е ужасен кош. Като цяло марката е добра, виж си я и на живо, понякога има не малка разлика между картинка и реалност, а и друго е да я пипнеш, бутнеш, огледаш.

# 29
  • Мнения: X
Момичета,здравейте.Какво Ви е мнението за количките на Jane и по-конкретно за тази http://www.bebe-best.com/bebeshka-kolitchka-jane-epic-2014-matri … rown-p-58841.html

Адски много ми хареса,че коша за новородено става и кош за кола,лека е (8,5 кг.) ,с амортисьори...мисля,че друго не ми е нужно,но все пак да чия и други мнения? Като цяло марката сполучлива ли е ? Благодаря ви  Hug

бих я взела 3в 1, не с матрикса, за мен той е ужасен кош. Като цяло марката е добра, виж си я и на живо, понякога има не малка разлика между картинка и реалност, а и друго е да я пипнеш, бутнеш, огледаш.

Благодаря ти Simple Smile Мен ме спечели пък точно заради Матрикса,но за сега само на картинки.Какво точно не ти харесва в Матрикса?

Общи условия

Активация на акаунт