Окръжна Болница Варна - тема 7

  • 167 640
  • 1 595
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 25
Dessiss честита рожба,  да ви е жива и здрава.   bouquet Може ли да потвърдиш дали таткото ще види бебчето веднъж, веднага след раждане и после няма визити. И в компкекта с документи може ли да се занесе копие на акта за сключен граждански брак, вместо оригинала? Кога ти издават акта за раждане на детето? Като цяло това с документите не ми е ясно, някой обяснява ли нещо като отидеш в родилното?

# 811
  • Мнения: 25
Момичета,  преди малко звънях в родилното отделение и казаха,  че поради обявената грипна епидемия,  няма да има ден на отворените врати. Ще има чак февруари месец. Някой друг да е потвърждавал?

# 812
  • Мнения: 170
Акта за раждане излезе след 10 дни,но хванахме 24 и 25 Дек.Така че най-вероятно за 1 седмица е готов.За визитата -тя е точно 2 часа след като се роди бебето.После можеш да излизаш пред приемнта до асансьорите да те виждат близките,но бебето ще видят чак на изписването.А за брака не знам ...

# 813
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Момичета,  преди малко звънях в родилното отделение и казаха,  че поради обявената грипна епидемия,  няма да има ден на отворените врати. Ще има чак февруари месец. Някой друг да е потвърждавал?
Ами съвсем логично е, няма как да има ден на отворените врати в родилно отделение посред обявена грипна епидемия.

# 814
  • Варна
  • Мнения: 858
Dessiss честита рожба,  да ви е жива и здрава.   bouquet Може ли да потвърдиш дали таткото ще види бебчето веднъж, веднага след раждане и после няма визити. И в компкекта с документи може ли да се занесе копие на акта за сключен граждански брак, вместо оригинала? Кога ти издават акта за раждане на детето? Като цяло това с документите не ми е ясно, някой обяснява ли нещо като отидеш в родилното?

Благодаря  Hug Таткото, както и другите ти близки ще видят бебето точно 2 часа след като си родила, изкарват ви и двамата за точно минута две до вратата, за да ви видят. Следващите дни,по всяко време на деня ти може да излизаш до асансьора, да се виждаш с познати и да ти носят храна и други багажи, а бебето ще видят чак на изписването. Акта за брак не ти трябва в оригинал, вземи си ксерокопие, но си го дръж в себе си,  не го давай с другите документи. След като родиш, в срок до 3 дни, без събота и неделя обаче, трябва да излезнеш, до 14ч. май беше, отвън при асансьора има едно гише и там попълваш документи с името на детето, и вашите данни, там ще дадеш и копието от акта за граждански брак, но ти го връщат веднага. За всеки случай може да снимаш и личните ви карти. Щом имате брак не е нужно таткото да присъства когато попълваш документа. Още първата сутрин ще мине една жена и ще ви каже кога и къде да отидете за тези документи, спокойно, няма как да пропуснеш. Акта за раждане се взима от Информационния център на Общината, на мен ми казаха след около 2 седмици  Peace

# 815
  • Мнения: 226
А някой знае ли процедурата каква е, когато родителите нямат граждански брак?

# 816
  • Варна
  • Мнения: 858
Да, заедно с таткото трябва да отидете на въпросното гише, да си попълните данните и той да подпише че е баща на детето и че е съгласен да даде името си. Нищо сложно  Peace

# 817
  • Мнения: 226
Да, заедно с таткото трябва да отидете на въпросното гише, да си попълните данните и той да подпише че е баща на детето и че е съгласен да даде името си. Нищо сложно  Peace

Благодаря  Hug Понеже някъде бях, чела че трябвало да ходи при нотариус, в общината за някакви документи и къде ли не още newsm78

# 818
  • Мнения: 14
Момичета,  преди малко звънях в родилното отделение и казаха,  че поради обявената грипна епидемия,  няма да има ден на отворените врати. Ще има чак февруари месец. Някой друг да е потвърждавал?

Олеее не се бях замислила за това, че заради грипната епидемия ще ги отложат Shocked Щях да се разходя напразно утре до там   Close  Добре, че има по съобразителни от мен  Laughing Дано през Февруари да успея да отида, че после няма много време  Embarassed

# 819
  • Мнения: 226
Имам и още един, малко глупав въпрос  Laughing Има ли изисквания относно маникюра по време на раждане - дължина и лак за нокти да  няма? Thinking

# 820
  • Мнения: 14
Акта за раждане излезе след 10 дни,но хванахме 24 и 25 Дек.Така че най-вероятно за 1 седмица е готов.За визитата -тя е точно 2 часа след като се роди бебето.После можеш да излизаш пред приемнта до асансьорите да те виждат близките,но бебето ще видят чак на изписването.А за брака не знам ...


А на таткото поне не го ли показват бебето?

# 821
  • Мнения: 397
Таткото, както и другите ти близки ще видят бебето точно 2 часа след като си родила, изкарват ви и двамата за точно минута две до вратата, за да ви видят. Следващите дни,по всяко време на деня ти може да излизаш до асансьора, да се виждаш с познати и да ти носят храна и други багажи, а бебето ще видят чак на изписването.
Ако си вземеш ВИП стая ще може да влиза таткото и да види бебето  Peace
Честита роба на dessiss и от мен!   bouquet

# 822
  • Мнения: 6 764
Dessiss честита рожба,  да ви е жива и здрава.   bouquet Може ли да потвърдиш дали таткото ще види бебчето веднъж, веднага след раждане и после няма визити. И в компкекта с документи може ли да се занесе копие на акта за сключен граждански брак, вместо оригинала? Кога ти издават акта за раждане на детето? Като цяло това с документите не ми е ясно, някой обяснява ли нещо като отидеш в родилното?
Двете лични карти и ОРИГИНАЛ на свидетелството за сключен гр. брак. Отнема 10-15 мин, след седмица ни казаха да вземем акта за раждане от общината.

# 823
  • Варна
  • Мнения: 858
Бях там преди 3 дни и не съм носила оригинал, а само копие за акта за брак  Peace  никой нищо не е казал.

елс84, момичето което беше с мен в стая нямаха брак и така и казаха - да отидат с таткото заедно отвън, не са и искали да ходят до нотариус, но все пак, ако някой знае нека каже  Peace
За маникюра - по принцип искат да си без лак, защото ако нещо се случи по време на раждането с теб, ноктите първи посиняват, но предполагам че майките които отиват спешно не си трият лака Simple Smile 

# 824
  • Мнения: 170

А на таткото поне не го ли показват бебето?
Не,само като се роди след 2 часа и това е за целия престой ,освен ако не си във ВИП стая.И на мен преди да родя ми се струваше гадничко това правило,но след като го родих въобще нямах такова желание да го изкарам пред асансьорите където е студено и  винаги е пълно с външни хора...За негово добро е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт