Бактериална вагиноза как се справяте с нея?

  • 12 614
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 712
Не открих такава тема и затова пускам защото много ме вълнува.
От доста време си нося течение, но когато се появи неприятната миризма вече се притесних. Предписаха ми Арилин Комбипакт за 6дни, вече съм на 4тия ден а миризма още има, течението намаля. Имали ли сте този проблем? Как да преборя тази миризма?

# 1
  • Мнения: 4 270
Не открих такава тема и затова пускам защото много ме вълнува.
От доста време си нося течение, но когато се появи неприятната миризма вече се притесних. Предписаха ми Арилин Комбипакт за 6дни, вече съм на 4тия ден а миризма още има, течението намаля. Имали ли сте този проблем? Как да преборя тази миризма?
Защо не си лекувала през годините течението? Миризмата няма да я пребориш преди да се излекуваш. Арилин Комбипак не е ли за орално приложение? Аз мисля, че задължително трябва да лекуваш и с вагинални глобули.

# 2
  • Мнения: 4 500
Лекувах се с Макмирор комплекс - 12 дни. След следващия цикъл - 10 глобули Вагилакт. Правих ми 1 МБ преди Макмирора, 1 МБ след него и 1 МБ след Вагилакта. Целия масраф излезе към 100 лв  Tired

# 3
  • Мнения: 2 712
Лекувах се с Макмирор комплекс - 12 дни. След следващия цикъл - 10 глобули Вагилакт. Правих ми 1 МБ преди Макмирора, 1 МБ след него и 1 МБ след Вагилакта. Целия масраф излезе към 100 лв  Tired
Пак си минала с един антибиотик, ако Макмирора е антибиотик. Лошо е че не можа да ми вземе секрет, защото имах зацпване което пък е от това че пропуснах противозачатъчна таблетка и ще трябва да чакам след като ми свърши тогава да се вземе секрет. При правена МБ преди два месеца имаше повишаване на левкоцитите, но то това само по себе си нищо май не значи.
Лошо е че нещата не стават бързо както аз си мислех изпивам си антибиотика, свещичките и края

# 4
  • Мнения: 4 270
Повишаването на левкоцитите мисля, че показва че има някакво възпаление. Иначе лечението на  течение може да отнеме много време, страшно упорито е, особено ако не се излекува напълно.

# 5
  • Мнения: 4 500
Макмирор НЕ е АБ

# 6
  • In someone's dreams
  • Мнения: 118
Има едни български глобулки Гиналгин. Струват само 4 лв, а вършат чудеса. Много много по-ефикасни от Флажил, Полижинакс и всички там широкоспектърни вагинални глобули.

# 7
  • София
  • Мнения: 655
Имам същият проблем, минах на прегледи в "Шейново", спазвам предписанията и рецептите, но вече втори месец нямам положителен резултат... Учудващото при мен е, че нямах никакви симптоми и отидох на лекар след оплакване от партньора.  smile3511

# 8
  • Мнения: 2 712
При мен след като преминах лечението има подобрение. След месечния цикъл са ми предписани и други свещички и после на преглед и ще видим какво щ е положението

# 9
  • Мнения: 4 500
Да, БВ се лекува поне 2 месеца, досадно е, но лечимо  Peace Дано не ви изписват глобули и хапчета без МБ

# 10
  • София
  • Мнения: 655
Да, БВ се лекува поне 2 месеца, досадно е, но лечимо  Peace Дано не ви изписват глобули и хапчета без МБ

При мен задължително ми предписаха: A-Derma Dermalibour gel, който да ползвам сутрин и вечер. Започнах да пия и пробиотик - Биокулт Кандия.
След което при първата рецепта: Fluomizin tabl. vag. 10 mg x 6, след вторичния преглед (след цикъла) вече ми дадоха МАКМИРОР табл. 20 и ФЛОРАЖИН ВАГИНАЛНИ ОВУЛИ.
Преди да започна лечението нямах нито течение, нито сърбежи, единствено сухота на влагалището.
Сега по време на лечението имам чувство, че започвам да придобивам всички симптоми...
В понеделник съм отново на преглед, но не вярвам да съм се оправила... дано по-бързо успея да се справя с този проблем...

Общи условия

Активация на акаунт