Предстояща хистероскопия и херпес на устата

  • 1 193
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 220
Здравейте,

предстои ми хистероскопия след няколко дни (днес съм 4 ден от цикъла, когато ми свърши, ще определим датата). Сутринта се събудих с херпес на устата. По принцип съм склонна към такива херпеси - излизам ми като настина леко и при стрес. Самоизписах си изопринозин, защото ми е помагал и херпесите са изчезвали по-бързо.

Смятата ли, че този херпес ще е проблем за операцията, в смисъл, че ще я отложат, защото не съм напълно здрава? Или може би някакъв друг проблем? Много искам да приключвам с това, много ми тежи и доста го мисля (не са ми правили нищо оперативно до сега и само сънувам упойката, абокати и подобни).

# 1
  • Мнения: 2 153
Едва ли ще отложат операцията заради херпес! Ще се радвам обаче да споделиш как е минало всичко, понеже и на мен ми предстои в някакъв момент ще трябва да се престраша...

# 2
  • Мнения: 1 220
Благодаря за отговора!
Аз в крайна сметка се обадих на лекаря, той ми каза да си пия изоприозина и я насрочихме за понеделник операцията. Наистина херпесът не е кой знае какво, но доколкото обикновено е свързан с вирусна инфекция, се притесних. Много искам да минава вече!
Непременно ще пиша след операцията! При мен трябва да махат полип, който видяха миналия месец, а през ноември пък видяха малка миома, която сега не видяха. И сега се чудя полип ли е, миома ли е, но се надявам да се изясни.

# 3
  • Мнения: 2 153
Късмет ти пожелавам и само още един въпрос- на кой ден от цикъла ти се пада операцията?

# 4
  • Мнения: 1 220
Пада се на 11-тия, надявам се да не е късно. Лекарят се чудеше между този петък (8 ден) и понеделник, може би заради херпеса (т.е. лекият вирус) ми каза хайде понеделник. Често казано започнах да се притеснявам да не би денят да е късен... Вече само се чудя какво да се притесня  ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 153
На мен защото ми казаха 5-6 ти ден, веднага след края на цикъла. А аз се притеснявам, че тогава все още ми зацапва и ще бъде некомфортно!

# 6
  • Мнения: 1 220
Ами да разбирам те, и на мен 5-6 ден ми се запацпва. То тъпото е, че днес сутринта му казах, че съм 4 ден, а всъщност съм 5 - просто забравих!! Много съм зле. Та не знам дали да не се обадя да му кажа (срам-не срам). Може би това ще промени нещата с датата. Доколкото четох във форума (макар че има много малко на тази тема) до 12 ден е ок. След малко ще събера сили да се обадя и ще пиша пак!

# 7
  • Мнения: 1 220
Еми каза, че нищо не се променяло. Значи излиза, че 11 ден не е късно. Ще му се доверя, а и много искам да ми махне от главата тази операция.
Може би ако им обясниш, че тези дни са ти рано заради зацапването, мисля, че ще кажат, че примерно 7-8 ден е ок. Май бързат заради уголемяването на лигавицата, макар че така и не си го изясних съвсем.

# 8
  • Мнения: 2 153
Да в началото на цикъла се прави, защото трябва да е тънка лигавицата, но аз ще съм диагностигна хистероскопия, при теб си е оперативна щом ще махате полипи...може да има разлика

# 9
  • Мнения: 1 220
Възможно е, разбира се! Аз лично вече нямам сили да отлагам и да се чудя, по-добре да минава в понеделник. Ще пиша какво се е случило, може и на лични, ако искаш.

# 10
  • Мнения: 2 153
Възможно е, разбира се! Аз лично вече нямам сили да отлагам и да се чудя, по-добре да минава в понеделник. Ще пиша какво се е случило, може и на лични, ако искаш.

Разбира се ще чакам! Късмет!!!

Общи условия

Активация на акаунт