Отговори
# 60
  • Мнения: 46 403
Всичко е относително. Попадала съм на скъпи майстори, които омазаха нещата и след това евтини ги направиха перфектни. У нас повечето сгрешени неща са направени точно от майстор. Например - при монтажа на радиаторите ни бяха затегнали буквално до скъсване и като пуснаха парното изби във всички стаи фонтан, който пръскаше в средата Crazy наду се паркетът, та после го пренареждахме.

Някои плочки не са залепени добре и се пукат, няколко перваза гранитогрес паднаха. Аз лепих зад кухнята и нищо не мърда, нито личи че не е от майстор. Много по-лесно ми беше да си ги лепна набързо, отколкото да чакам няколко седмици и да ми обясняват кое и как.

Има си неща, за които трябва специалист, но за другото нервите по майстори не си заслужават.
Според мен де... но аз обичам във всяко нещо да имаме пръст, емоционално ми е по-зареждащо след това Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 юли 2014, 13:00 от Не се сърди, човече

# 61
  • София
  • Мнения: 8 272
Човече, и аз харесвам такива неща Simple Smile

Според мен авторът никога не е правил сериозен ремонт в Канада, а за България отдавна е забравил и затова няма представа колко би струвало реално такова начинание. За строителството както и за всеки друг занаят не е важно образованието, а опита. Това, че съм магистър, но никога не съм боядисвала не значи, че ще се справя по-добре от този дето е със средно образование обаче боядисва от 20 години. Друг е въпросът, че някои хора нямат претенции кое как се прави.

Всъщност не е сигурно, зависи колко се старае човек Simple Smile Боядисването в къщи реших да не го оставям на майстори и след това да правя корекции след тях ... за първи път се занимавахме с поправки на стените, боядисване с няколко цвят, с различни видове латекс. Четки за рисуване и шкурка помогнаха там където тиксото не се бе справило - бавно, пипкаво, с което едва ли някой майстор би си загубил 1-2 дни.


Авторът приема, че е нормално м2 на имота да е 800-1000 Е, но не и ремонта да е 20-100 евро/м2 (площта жилището, на пода имам предвид, в зависимост какво се включва в това).
Едва ли се е правил сметка колко струва градежа и на каква цена продава.

# 62
  • София
  • Мнения: 43 833
Така като го гледам... на мен също ми е ясно защо не се продава. Плаче за основен ремонт. 1 етаж... Красно село... въпреки 120 му квадрата, не е привлекателна оферта, няма никакво значение, каква му е оценката.

# 63
  • Мнения: 355
Гледаш оферти за красно село колко продават тристайни . Ако има за 60 000 евро пускаш го за 55 и до месец си го продала. ние така направихме с нашия апартамент който е в провинцията свалихме от цената 6-7 хиляди и след 10 дни го продадохме. Беше най евтиния тристаен апартамент в квартала.

Общи условия

Активация на акаунт