БРОДИРАНА КРАСОТА Тема 124

  • 52 263
  • 723
  •   1
Отговори
# 525
  • Казанлък
  • Мнения: 180

Най после е готов, отива на баня със сапун и гладене
И пак въпрос тъй като отдавна не съм шила с гобленов бод и гоблена се криви на една страна, да се мъча ли да го намествам или това ще стане при рамкиране?
И дайте съвети за рамка моля , ама много моля Rolling Eyes

# 526
  • Мнения: 11 822
Много е хубав, браво   bouquet. При гладене както е влажен го издърпай и се опитай да го изправиш  Peace .

# 527
  • Бургас
  • Мнения: 94
Втората третинка е готова

# 528
  • Мнения: 571
Елка, браво -много е хубав. Относно изправянето, аз нашите винаги съм ги дърпала в противоположна посока на изкривяването още докато ги пера и после като ги оставя да съхнат пак ги опъвам по няколко пъти.
Шоши, котаракът е голям сладур. Ще е чудесна аранжировка за детската стая.

# 529
  • Мнения: 265
Elka опитай при гладенето да поизправиш колкото може. Ако не стане - не се притеснявай при рамкирането ги оправят. Относно съвета за рамка - виж в stich su, със сигурност го има ушит и рамкиран в различни рамки. Може да ти хареса нещо. Peace (Не знам как се кзва гоблена и производителя, иначе бих се опитала направо линк да ти дам.)
Шошка, котарачето е като живо Simple Smile

# 530
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Фук-фук   Flutter

Изпран, изгладен,оформан и опакован отива при новата си притежателка Simple Smile

Елка, прекрасна есен! Аз мисля за светло кафява рамка със златен кант, ама...въпрос на вкус  Rolling Eyes
Шошка, много сладко коте!

# 531
  • Мнения: 571
А забелязахте ли колко започнати гоблени има Пепен, а вие обяснявате че шиете по един... Това явно е болест на местна почва - и аз започвам някой, после го замразявам и почвам друг, след това и него... и така - много започнати...
Ръстомерът е станал много добре. Имам въпрос - след изпиране запазва ли се точен размера в сантиметрите или се получава разминаване. Не съм правила такова чудо до сега.

# 532
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
ха-ха, Роси много добър въпрос, обаче аз нали съм шматка заблеяна и хич не проверих  Embarassed
Мерих много внимателно преди изпирането, ама след това от страх да не го изцапам и да не го намачкам гледах по-бързо да го прибера и не се сетих да меря пак, пък вече е опаковано...

П.П. Не можах да се сдържа и внимателно разопаковах  Crazy Не е мръднало, сантиметрите ми съвпадат точно. Иначе щеше много да ме човърка, пък сега си знам, че всичко е супер  Peace

Последна редакция: ср, 23 юли 2014, 20:39 от life_is_love

# 533
  • Мнения: 219
Това явно е болест на местна почва - и аз започвам някой, после го замразявам и почвам друг, след това и него... и така - много започнати...

Но пък от друга страна, един ден едновременно  (или почти) ще имаш много завършени  Joy

Пепен, довечера като се върна ще ти снимам аз какви монетки имам, ако ти свършат работа - изпращам  Peace

# 534
  • Мнения: 643
Ето , Оленка , нищо и половина съм свършила Simple Smile



На Шошка котето много ми хареса ...

# 535
  • с.Николово, обл. Русе
  • Мнения: 705
Айде, айде Инче - ние знаем твоето "нищо и половина". Много свежо се получава, нищо че цветовете са малко тъмни.

# 536
  • Мнения: 579
Айде, айде Инче - ние знаем твоето "нищо и половина". Много свежо се получава, нищо че цветовете са малко тъмни.
Небето е облачно. Вали дъжд.
Напредваш Ина, даже доста си ушила.

# 537
  • Мнения: 643
Видях го ушит  ето тук

http://www.stitch.su/users/ready-works/ирония

Наистина е доста по-светъл , но рускинята си е спестила кръстчетата и е шила небето и пътя полукръст. Та сигурно затова е по-тъмен моя , а и телефона прави смотани снимки.

# 538
  • Мнения: 219
Давай, Инааа, невероятен е! Много го харесвам. И аз ще го направя един ден.
Тъкмо скоро се вайках че нищо не ми харесва в последно време (преди поръчката от Муркините). То явно веднъж да ти се отприщи, иди се спри после...
Не изглежда голям гоблена, но в същото време се шие плътно... разглезихме се с ДИМ, сега всичко ни е голямо  Mr. Green

Аз да си се похваля, вчера занесох два гоблена (балоните и тигъра) за рамкиране във Варна, бул. 8ми приморски полк. Беше коментиран тук. Профилите са пластмасови, но моето неопитно око не направи никаква разлика. Двете рамки с анти-рефлексно стъкло излязаха 48лв, а бях подготвила 200лв за всеки случай... Скоро сигурно няма да ги покажа готови, не знам кога ще могат да ми ги донесат до Сл. бряг. Чакам си  Praynig

# 539
  • Мнения: 571
Ина, линка , който си пуснала към ушития гоблен, не ми се отваря, а ми е любопитно какво си захванала.

Общи условия

Активация на акаунт