ранни аборти - какво да изследваме?

  • 3 020
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
моля ви за помощ, имам спешна нужда от съвет. Претърпях 2ри аборт, нямам успешни бременности, всички те завършват в ранна бременност (а този прекалено рано). по принцип не сме планирали бебе и сме се пазили, но и в 2та случая, когато се случи завършва с аборт.
в момента съм много притеснена и разстроена и вероятно се изказвам и обяснявам доста хаотично, но това, което ме интересува е какво да изследвам и за какво да се ослушвам, за да разбера какво не ми е наред. Това което намерих като информация засега е за резус факторите (които не си знаем нито аз нито приятеля ми си знаем кръвната група). него ще изследваме, ако успеем да сварим срока, че при нас е доста трудно първо час за лична, после направление от нея... може да отидат дни, но ако трябва ще опитам и в спешния, ако вземат да ни мотат...

интересува ме има ли за още нещо, за което да настоявам да ме изследват или да обърна внимание. защото тук май само с настояване става, или поне при моята лична....

# 1
  • Мнения: 11 477
Резус факторът не е проблем при първа бременност, особено в толкова ранни срокове.
На личната лекарка не можеш да разчиташ за толкова специфични въпроси, съветът ми е да се насочиш към добра клиника/специалист по репродуктивни проблеми. Обикновено се започва с изследвания за инфекциозни заболявания, щитовидната жлеза, имунологични и генетични изследвания.

# 2
  • Мнения: 9
инфекциозни и щитовидна железа нямам със сигурност, преди месец си правих изследвания, заради висок холестерол и покрай тях и всичко от хематологията и химията - всичко в норма освен холестерола, но никакъв признак за инфекция или друг проблем.

абортите са ми много ранни, първия в 6тата седмица, а този едва в 5-тата - допреди няколко дни даже не бях сигурна, че съм бременна

от личната не очаквам нищо, тя с 300 зора ми даде лист за изследвания, плащам 120 евро осигуровки на месец и едва ли не 2 часа трябваше да я убеждавам че ми трябва изследване за холестерол, понеже имам основание да се притеснявам от висок холестерол и при искането за допълнителни кръвни изследвания просто профилактични... просто ми отказа щом съм се чувствала добре, но пък аз сама си ги отбелязах като взех листа и макар че на нея го пращат от лабораторията резултата, после нищо не каза...

Последна редакция: нд, 22 юни 2014, 23:44 от passingby

# 3
  • Мнения: 4 758
Генетични изследвания за тромбофилия. В България в Геника бяха 170 лв. В Майчин дом май са по-евтини, но става по-бавно.

# 4
  • Мнения: 9
Благодаря за информацията, ДжиПи, при нас доколкото ми е известно изследванията не се плащат, но и това няма значение в момента, искаме да разберем какво става.
Тази болест наследствено-генетична ли е или вродена?
Ако е първото някакси не ми се вярва там да ни е проблема, понеже моята майка и сестра не са имали тези проблеми, а приятелят ми майка му незнам аборти имала ли е, но има 5 деца.. знам че има  генотип и фенотип... но все пак, сякаш не ми се вързва много.


всъщност след като прочетох за тази болес, може и да си права, нищо чудно да я имам. преди време спрях противозачатъчните тъкмо поради образуване на тромбози - краката ми долу се подуха. при предния аборт - също, в допълнение имах и няколко огромни кръвоизлива (синини) пак долу на краката.

Последна редакция: пн, 23 юни 2014, 00:26 от passingby

# 5
  • Мнения: 4 758
Благодаря за информацията, ДжиПи, при нас доколкото ми е известно изследванията не се плащат, но и това няма значение в момента, искаме да разберем какво става.
Тази болест наследствено-генетична ли е или вродена?
Ако е първото някакси не ми се вярва там да ни е проблема, понеже моята майка и сестра не са имали тези проблеми, а приятелят ми майка му незнам аборти имала ли е, но има 5 деца.. знам че има  генотип и фенотип... но все пак, сякаш не ми се вързва много.


Тромбофилията не значи, че не можеш да имаш деца - иначе нямаше да се предава в поколенията. Просто прави износването по-рисково.

Аз имам един мисед в 6 г.с. След това забременях след ин витро. Част от стандартната терапия след ин витрото беше аспирин - независимо какво са показали изследванията. След спирането на аспирина се видя, че има проблем с кръвотока към бебето и продължих с хепарин.

При втората бременност си бях на клексан от началото.

Тромбофилията може да бъде причина за аборти в ранните седмици. Това не е болест, между другото - ами особеност на свойствата на кръвта. По-лесно се съсирва и е склонна да запушва кръвоносни съдове. При бременност кръвоносната система в матката се променя много, растат нови съдове и т.н. Доколкото знам, съдовете, които снабдяват лигавицата и ембриона са доста фини и лесно се запушват.

Ето една статия, не знам колко се разбира от нея: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=530

# 6
  • Мнения: 9
благодаря ти за информацията, аз вече си бях редактирала по-горе мнението, защото действително имах проблеми с това. излезе наяве след употребата на противозъчатъчни и се изостри в предишния аборт.

# 7
  • Мнения: 11 477
Аз също съм с тромбофилия, а майка ми има 2 деца  Peace Имунологичните също не са за подценяване.
От другите пък - листериозата - една съфорумка преживя 4 ранни аборта, докато накрая сама открие причината - именно листериоза.

# 8
  • София
  • Мнения: 300
Здравейте момичета,
Можете ли да ми помогнете с информация къде правите изследвания си ? Назначиха ми :
1. Имунология- това ще го правя в Надежда- 264 лв.
2. Вродени тромбофилии- в Геника, основен пакет 160лв.
3. Придобити тромбофилии- не знам къде, в Геника не правят  newsm78
4. Токсоплазмоза, CMV, Варицела- по около 30 лв. в Цилаб мисля
5. Листериоза- никъде не откривам да изследват, моля ви за помощ ....

За съжаление след 2 години опити, скоро, на 20,06,2014г., преживях втори Мисед аборт, в 9с, и 2 дни и сега започвам да вървя по дългия и скъп път на изследванията, надеждата и очакването ....

# 9
  • Мнения: 696
Момичета, молим за съвет къде да се направят изследвания!

При братовчедка ми два пъти се прекъсва бременността поради спиране на сърдечната дейност в 8-10 г.с..Направено е само генетично изследване, и има вродена тромбофилия.

Назначени са имунологични, паразитология - листериоза, токсоплазмоза и още няколко.

Има ли вариант някои да се направят по здравна каса, и в коя лаборатория са по-ниски цените за останалите?

# 10
  • София
  • Мнения: 10 698
Здравейте момичета,
Можете ли да ми помогнете с информация къде правите изследвания си ? Назначиха ми :
1. Имунология- това ще го правя в Надежда- 264 лв.
2. Вродени тромбофилии- в Геника, основен пакет 160лв.+MTHFR/усвояване на фолиевата/
3. Придобити тромбофилии- не знам къде, в Геника не правят  newsm78
4. Токсоплазмоза, CMV, Варицела- по около 30 лв. в Цилаб мисля- а Рубеола?
5. Листериоза- никъде не откривам да изследват, моля ви за помощ ....Попитай в ХЕИ


да добавя още какво може:
Кариотип на партньорите
Бруцелоза
ТСХ, ФТ3,ФТ4, ТАТ и МАТ
в Геника с намазка ДНК изследване- миколпазма,уреаплазма, хламидия

# 11
  • София
  • Мнения: 300
Благодаря   bouquet. Ще попитам лекаря си, но е много хубаво че ме насочи, за да го питам конретно това да правя или не, че иначе предполагам че може и да не се сети за нещо

# 12
  • Мнения: 14 478
Здравейте момичета,
Можете ли да ми помогнете с информация къде правите изследвания си ? Назначиха ми :
1. Имунология- това ще го правя в Надежда- 264 лв.
2. Вродени тромбофилии- в Геника, основен пакет 160лв.
3. Придобити тромбофилии- не знам къде, в Геника не правят  newsm78
4. Токсоплазмоза, CMV, Варицела- по около 30 лв. в Цилаб мисля
5. Листериоза- никъде не откривам да изследват, моля ви за помощ ....

За съжаление след 2 години опити, скоро, на 20,06,2014г., преживях втори Мисед аборт, в 9с, и 2 дни и сега започвам да вървя по дългия и скъп път на изследванията, надеждата и очакването ....
Правилно са ти дописали момичетата по-горе и щитовидните хормони-при мен те се оказаха причина за два ранни аборта.
 Само не схващам какъв е смисъла да се изследваш за варицела и рубеола?... newsm78 Може би евентуално ако не си ги боледувала...да се пазиш при следваща бременност.

Пожелавам ти здрави нерви в борбата и успех на финала.

Общи условия

Активация на акаунт