МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 16

  • 50 776
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 223
А с диска как стоят нещата предварително ли казваш и плаща ли се?

# 676
  • Бургас
  • Мнения: 631
диска е включен в цената дават ти го на регистратурата. Като отиваш за 4Д ФМ те ще ти дадат ако не си поискай и го дай на Драгнева после да го запише и мисля че на следващия ден е готов.

# 677
  • Мнения: 47
Аз ходя на консултации при Драгнева, а на фетална при Калчева. При Калчева цената е 70 без диск и 80 с диск. Драгнева ми каза, че ме гледала подробно всеки месец и нямало нужда от фетална и едва ли щяла да ми каже нещо по различно от друг път. Тъй като аз много държах да я направя тази морфология отидох при Калчева. Направих и втората и третата. Доволна съм. Каза ми неща, които Драгнева не ми е гледала. А и диска го записва веднага.

# 678
  • Мнения: 53
Аз ходя на консултации при Драгнева, а на фетална при Калчева. При Калчева цената е 70 без диск и 80 с диск. Драгнева ми каза, че ме гледала подробно всеки месец и нямало нужда от фетална и едва ли щяла да ми каже нещо по различно от друг път. Тъй като аз много държах да я направя тази морфология отидох при Калчева. Направих и втората и третата. Доволна съм. Каза ми неща, които Драгнева не ми е гледала. А и диска го записва веднага.

Кога си прави първата ФМ?

# 679
  • Бургас
  • Мнения: 631
Ето от сайта как се извършва 4д и ФМ
Кога се извършва фетална морфология?

Съществува така наречената ранна фетална морфология, която се извършва между 11 и 14 гестационна седмица, при която се откриват ранни признаци на структурни аномалии и синдрома на Даун. Следващата фетална морфология се извършва между 18-22 гестационна седмица. При която стават видими всички органи и системи, както и скелета на плода.

Следващата фетална морфология между 23 и 25 гестационна седмица се извършва т.н. сърдечен скрининг за откриване на аномалии на сърцето на плода и големите кръвонсни съдове. Извършването на феталната морфология трябва да става задължително с висококачествен ултразвуков апарат ( за предпочитане 4 D) и от отпитен ехографист.

Освен ултразвуковата фетална морфология се извършва и т.н биохимичен скрининг, който също бива ранен - до 14 г.с., когато се изследва бета ЧХГ и РАРРА и между 15 и 17 г.с. се взима т.н. серум даунтест. Ако последният е с вероятност под 1:250, е редно да се извърши амниоцентеза /вземане на околоплодна течност под ултразвуков контрол/, като чрез амниоцентезата се доказва или отхвърля почти 100% наличието на хромозомни аномалии.

# 680
  • Мнения: 47

Кога си прави първата ФМ?
[/quote]

Първата съм я правила при Драгнева, заедно с биохимичния скрининг в 13 седмица и 1 ден.

# 681
  • Мнения: 47

Кога си прави първата ФМ?

Първата съм я правила при Драгнева, заедно с биохимичния скрининг в 13 седмица и 1 ден.
[/quote]

Но на 4 д тогава не ме е гледала, чак на втората при Калчева, ама то вече беше по голямо и имаше какво да се види.

# 682
  • Мнения: 110
Ако водиш ЖК при техен лекар в в двете болници, Девата и Света София, нормалното раждане е безплатно, а секциото е 250лв. Заплаща се мисля по около 5 лв на ден за трите дена, които ти се полагат по здравна каса след раждане.

Уау, не знаех, че е толкова евтино. И при все, че става дума за частна болница, като ми казаха че ѝ е излязло 30-ина лева нормалното раждане и зяпнах. Сега с ММ работим за бебе, дано скоро имаме двете черти, когато стане, ще следя с интерес темата Ви  Hug

# 683
  • Мнения: 211
Здравейте! Искам да попитам в неделя има ли измерене на тонове? Може да сте го обсъдили някъде, но връщах и не видях, за което се извинявам ако се повтаря въпроса. И ако ми ги измерват от колко до колко ? Благодаря предварително  Simple Smile

# 684
  • Мнения: 196
Здравейте! Предстои ми първа ФМ и се двоумя м/у д-р Калчева и д-р Драгнева в Девата. Ако има някой с лични впечатления от ФМ при д-р Драгнева, моля да сподели Simple Smile.

Калчева

# 685
  • Мнения: 53
За ФМ при Парушева какво ще кажете ?

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 15:07 от Ангелски Дявол

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 631
Здравейте! Искам да попитам в неделя има ли измерене на тонове? Може да сте го обсъдили някъде, но връщах и не видях, за което се извинявам ако се повтаря въпроса. И ако ми ги измерват от колко до колко ? Благодаря предварително  Simple Smile
Всеки ден можеш да отидеш на тонове в ДМ. И след 8 съм ходила, защото ММ работи и няма как по-рано да ходим.

# 687
  • Мнения: 47
За ФМ при Парушева какво ще кажете ?

Апаратурата им е страхотна, а Парушева е добър специалист, аз съм доволна от нея.  Simple Smile

# 688
  • Мнения: 211
Здравейте! Искам да попитам в неделя има ли измерене на тонове? Може да сте го обсъдили някъде, но връщах и не видях, за което се извинявам ако се повтаря въпроса. И ако ми ги измерват от колко до колко ? Благодаря предварително  Simple Smile
Всеки ден можеш да отидеш на тонове в ДМ. И след 8 съм ходила, защото ММ работи и няма как по-рано да ходим.
А официалното време през седмицата е от 13-18 нали? Бях чела някъде на зад за тези часове? Благодаря ти много за отговора   bouquet . Мм също е до късно и за това питам, но утре е по до рано и мисля че ще сварим

# 689
  • Мнения: 70
ФМ и 4Д при Драгнева, препоръчвам с двете ръце. От Парушева не останах очарована  Peace

beberona, за тоновете в Девата може да ходиш по всяко време, поне аз не си подбирах конкретни часове, обикновено ходех към 17часа. Там винаги имат акушерки и няма да те върнат. Помня само че в Света София в четвъртък измерваха тоновете.  Hug

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 23:40 от elihost

Общи условия

Активация на акаунт