Болничен по време на бременност-5

  • 107 833
  • 755
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 770
Здравейте.

Отново имам питанка. Преди малко ми се обадиха от ЧР да ми кажат, че сегашният ми болничен изтича в понеделник, 29 февруари. Аз съм на преглед на 01 март и тогава ще мога да взема болничен.
Въпросът ми е - имат ли право да издадат примерно болничен лист от предния ден? В моя случай от 29, защото засега е записан неплатен. Rolling Eyes
Моята АГ редовно ми ги пускаше със стара дата, не би трябвало да има проблем, звънни и питай за всеки случай.

# 751
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Въпросът ми е - имат ли право да издадат примерно болничен лист от предния ден? В моя случай от 29, защото засега е записан неплатен. Rolling Eyes

Да,няма проблем

# 752
  • Мнения: 522
Здравейте,имам и аз питане за тези болнични. Изтича ми сега на 4- ти което е Петък. Токущо говорих с АГ и изненадата е че е в Париж. Аз мислех да отида до него в Петък и до комисията в Понеделник,но..... Въпроса ми е,другата седмица когато отида при него и съответно до комисията ще ми издадът ли болничен със стара дата и проблем ли е във фирмата ако има забавяне? До сега винаги съм си носила документите в точния ден и за това се притеснявам.

# 753
  • Мнения: 77
Няма проблем да издадат болничен със задна дата. При мен редовно така се издават.

# 754
  • Мнения: 825
Няма проблем. На мен вчера ми издадоха болничен с дата 29.02, а работодателят го беше оставил засега неплатен отпуск.

# 755

Общи условия

Активация на акаунт