Заслужава ли си...

  • 19 275
  • 471
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 14 478
Не съм съгласна, но няма да споря, няма смисъл. Освен това не съм генерализирала, а написах "в огромната си част", не съм казала само такива или онакива.
Мен скоро човек не ме е хапал...
Но пък куче-точно три пъти, а голямото ми дете-веднъж..

Като ме ухапе човек ще се обадя...

# 466
  • Мнения: X
Мене пък куче никога не ме е хапало. Само черната ми котка ме хапе. И мъжът ми пробва понякога, но ритам.

# 467
# 468
# 469
  • Мнения: 46
Заслужава си, чак тогава, когато всички или поне повечето от българите застанем един зад друг. Промяната може да се случи само ако се поиска и целта се гони задружно. Толкова много партии, кому са нужни. Всеки гледа да е политик и да всява ред... а реда никой не го вижда. Заслужава си, когато хората започнат да мислят за доброто и за щастието. Когато всички започнем да се борим срещу лъжата и злините, които са навсякъде в тази иначе прекрасна родна страна. Заслужава си, когато си обграден от добри и любящи хора. Ако всички заедно застанем срещу престъпленията и неправдите, кой би могъл да ни спре? Когато всички се осъзнаем и разберем, че парите са само средство, тогава бихме могли да живеем добре и в хармония. Но тези технологии, тази политика, тези телевизори от които бълват толкова много лъжи и промиване на мозъци и пр и пр.
Сега, когато имаме "всичко", нямаме нищо ценно!

# 470
  • Мнения: 1 732
circle
 Hug Peace  bouquet
надявам се да дойде такъв момент. Praynig
 Уви, българската историята познава такива времена.......с много партии, всеки се бута да е в политиката и с постоянно сменящи се правителства.......
Ще мине и това. Peace Simple Smile
Ще ми се да напомня някои цитати от Иречек, с риск да не прозвучи като хулене , а по- скоро ми се ще да бъде като градивна и изключително хуманна критика, пропита с надежда, че не ще бъде отново и отново така. Че няма да сме все на поправителен, въртящи се в омагьосан кръг.  Че ще сме си научили урока и ще можем да продължим напред и нагоре, в друго, ново и дългоочаквано ниво.
Цитат
…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.
…За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.
... Българин с българин не може да се разбере. Те все гръмогласят.
...България е с население 2 милиона души, което е разделено на три групи: бивши министри, настоящи министри и бъдещи министри.
... Българите са много мили с чуждите и бързо ги приемат за свои. Бедата обаче е там, че те много лошо се отнасят към своите си.
... Българите са много неопитни и самонадеяни; със своите детински неразбранщини бъркат развитието и бъдащността на Отечеството си. Всеки иска да стане министър. Във време, гдето всички трябва да се заловят за усърдна работа, за да уредят и възвисят Отечеството си, занимават се с дребни лични препирни. Свидетелство за това са тукашните вестници, които в Европа са съвършенно без пример по своят си див език и стил. Няма възторг, няма самоотвержен патриотизъм, няма горещата любов за истината и за доброто, няма съгласие (рядко можеш да намериш тука няколко души приятели: единът мрази другия и няма по между им съгласие)....

Освен , че не сме 2 милиона, 114 г. по-късно можем ли да констатираме нещо по-различно? Confused

# 471
  • Мнения: 1 262
Хаха, за съжаление е същото и по форумите, Българийо, Българийо!

Общи условия

Активация на акаунт