Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - 7

  • 45 153
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • варна
  • Мнения: 1 227
Днес забелязах че акото на малкия мирише по кофти от обикновенно,няма слуз тъмно жълто е на цвят ,той е спокоен ,дали това има връзка с храната която аз съм яла ?
Вчера попрекалих малко със шоколада и гъби ядох .Също пием от около 10 дена малтофер заради нисък хемоглобин.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Момичета,кърмата ми намалява Confused
През деня кърмя вече само 2 пъти,за вечерта що годе има нещо,но през нощта почти няма,а бебка се буди по три пъти за да суче. Вчера много плака като не тръгна,аз се притесних ..и така.. Имам спомен,че се пиеше някакво хапче или билка за стимулиране-какво беше?

# 737
  • София
  • Мнения: 8 596
Води се, че копърът, сминдухът стимулират.Има и специални чайове с комбинирани билки.

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Пия чая на хип по 1 л на ден от както съм родила..

# 739
  • София
  • Мнения: 8 596
На мен повече ми действа на Teekanne.
Иначе освен с повече предлагане на бебето, може и с помоа да стимулираш между храненията.И повече течности.

# 740
  • Варна
  • Мнения: 633
Днес забелязах че акото на малкия мирише по кофти от обикновенно,няма слуз тъмно жълто е на цвят ,той е спокоен ,дали това има връзка с храната която аз съм яла ?
Вчера попрекалих малко със шоколада и гъби ядох .Също пием от около 10 дена малтофер заради нисък хемоглобин.
желязото променя цвета на акото до черно и при деца, и при възрастни. не е притеснително Simple Smile

# 741
  • София
  • Мнения: 2 130
armira  хапни малко орехи и бадеми, при мен дават веднага резултат.

# 742
  • Мнения: 6 723
Момичета,кърмата ми намалява Confused
През деня кърмя вече само 2 пъти,за вечерта що годе има нещо,но през нощта почти няма,а бебка се буди по три пъти за да суче. Вчера много плака като не тръгна,аз се притесних ..и така.. Имам спомен,че се пиеше някакво хапче или билка за стимулиране-какво беше?
Когато малката постепенно намали кърменията, имаше един период около 10 дни, в които усетих намаляване на кърмата. Вечер сучеше, сучеше и мнооого трудно потичаше. Даже купих една кутия АМ. Още си стои неотворена. Просто изведнъж се оправиха нещата. Тялото явно се настрои кога суче дребната и всичко е ок. Сега цял ден не цока, не усещам напрежение през деня, но вечер си има предостатъчно кърма. Може и при вас да е период на настройка. Ти си пийвай течности и т.н, но си мисля, че скоро всичко ще си влезе в релси Simple Smile Иначе на мен много лактогонно ми действат бананите Simple Smile

# 743
  • София
  • Мнения: 2 348
През деня кърмя вече само 2 пъти,
Може би там е проблема. Опитай да кърмиш по-начесто. Например преди всяко предлагане на твърда храна или между храненията.  Ако детето много се разсейва и посуква само колкото да ззалъже глада, може да опиташ да намалиш всякакви странични шумове и забавления.
 Цикъла ти възстановен ли е? Може ли да намалява заради него?

# 744
  • София
  • Мнения: 2 130
Момичета,кърмата ми намалява Confused
През деня кърмя вече само 2 пъти,за вечерта що годе има нещо,но през нощта почти няма,а бебка се буди по три пъти за да суче. Вчера много плака като не тръгна,аз се притесних ..и така.. Имам спомен,че се пиеше някакво хапче или билка за стимулиране-какво беше?
Когато малката постепенно намали кърменията, имаше един период около 10 дни, в които усетих намаляване на кърмата. Вечер сучеше, сучеше и мнооого трудно потичаше. Даже купих една кутия АМ. Още си стои неотворена. Просто изведнъж се оправиха нещата. Тялото явно се настрои кога суче дребната и всичко е ок. Сега цял ден не цока, не усещам напрежение през деня, но вечер си има предостатъчно кърма. Може и при вас да е период на настройка. Ти си пийвай течности и т.н, но си мисля, че скоро всичко ще си влезе в релси Simple Smile Иначе на мен много лактогонно ми действат бананите Simple Smile

съгласна съм с теб и при мен имаше един такъв период на адаптация като чели и като прочетох сега и се замислих , че май точно така е било. После се нормализира и денем са ми спокойни гърдите, а вечер се пълнеха доста. Лошото е че ни налегнаха зъбни драми и пак започна да суче по няколко пъти денем и пак ми възвърна лактацията като преди .

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Намалих кърменето на 2 пъти през деня,че малката си хапва вече по 200 мл пюре или каша. МЦ се регулира,хапвам и ядки,пия чай..ама ето на-намаля Confused

# 746

Общи условия

Активация на акаунт